No-name Mixte Tur Bisikletim

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Bir türlü detaylı resimlerini çekemediğim bisikletim 2 resmini paylaşayım dedim. Fırsat bulup da güzel bir temizlik yapabilirsem daha resim çeker koyarım.

(link)
(link)

(link)
(link)

Parça listesi:

Peugeot ya da Beldesan Mixte kadro ve çatal. Cro-moly. Tur için gerekli bütün vida delikleri üzerinde mevcut.

XTR Titanyum Furç yatağı
Sachs göbekler. 1989 yapımı.
Dt Swiss teller
Fir çemberler
Panaracer Pasela 700x32 lastikler
No-name gidon boğazı
Nitto Noodle 46cm gidon
Tektro V-fren için Aero kollar
Shimano gidon boğazından vites kolları, friction modunda
Good Horse gidon sargısı
Alivio V-frenler, önde Shimano, arkada Baradine pabuçlar
Alivio aynakol
Shimano kare-mil orta yatak
No-name metal pedallar
Shimano 14-28 freewheel
KMC zincir
Sora 3lü ön değiştirici
Suntour XC Pro arka değiştirici
Kalloy sele borusu
Sportourer FLX Man Gel Flow sele
No-name arka bagaj
Ucuz çantalar
Amoeba matara kafesi

Budur. Yemeyip, içmeyip topladığım Tur bisikletim. Yeni bir Deore arka aktarıcıya ihtiyacı var gibi. Suntour XC Pro tur tarzı sürüşe çok uygun değil.

Scudo

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
"Ahahaha kız bisikleti mi bu?" esprisini yapanı döverim :D

teampasha

Forum Demirbaşı
Tepki
227
Yol canavarı kesinlikle çok hoş, forumda tek sanırım bisikletin, gayet güzel toplamışsın, kazasız sürüşler.

• Beğen
Tepkiler: tayfur

İbrahimBAKAN

Forum Bağımlısı
Tepki
319
Bisiklet
Scott
bence çok sade ve güzel kadrosuda hoş tur bisikleti içinde gerekli komponentleri var güle güle turlayın.

• Beğen

Sedona_Royal

Aktif Üye
Tepki
137
Tam bir klasik olmuş. Üzerindeki parçaların kaliteleri tartışılmaz. Güle güle kullanın.

• Beğen

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Sevgili Tayfur abi. Bisikletin çok sade ve hoş olmuş. kullanılan malzemeler gayet iyi. Başka ne diyim kazasız belasız sürüşler dilerim...

• Beğen

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Safkan tur bisikleti, amacina uygun toparlanmis ama sanki aynakol eksigi var :)

Gule gule kullan Tayfur.

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
İyi dilekleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar. Yüklü tur sezonu en azından benim için önümüzdeki hazirana kadar kapandı. Haziran'dan önce güzel bir ön bagaj ve belki bir çift çamurluk takarak bisikleti tamamlamak istiyorum. Halil'im bunun masrafı çok oldu artık, varsın aynakol biraz ufak olsun, yavaş giderim ben de. :)

Yeni bir bisiklet projem var ki inşallah çok bomba olacak. Tek günlük, uzun mesafeler için bir yol bisikleti planlıyorum. Bekleyelim görelim. Tabii olabildiğince klasik tarzda egzotik parçalar kullanmaya çalışacağım onda da. Maddi durumum el verdikçe. :)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Dur bakalim benim bisiklet "sabit"lenirse sana bir ayna kol surprizi yaparim belki :) hehe

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Fixie olayına mı giriyorsunuz Halil Bey? Zor iş, zor. :)

Bir gün bisikletlere özel garajımsı birşeyim olursa ucuza bir fixie toplamak isterim doğrusu. :rolleyes:

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Tayfur kazasız belasız bin bisikletine, güzel ve zarif. Fixie olayının bir zorluğu yok. Tek sorun; malzeme temini biraz zor TR şartlarında, onları da eminim Halil bir şekilde halleder.

Bisikletler içinde garaja gerek yok. Bir tuvalete iki tane sığıyor, bir tane de merdiven altına atınca bir ev üç tane alabiliyor, tecrübe ile sabittir :D

• Beğen

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
@aydin

Tuvaleti zaten bisiklet garajına çevirdik ama yeri geliyor evde 5 bisiklet birden oluyor. :D Apartmanda merdiven altına da bırakılmıyor. :D El kadar odada 3 bisikletle yattığım geceleri bilirim. :D

Garaj şart, rahat bir çalışma alanı, fazla bisikletleri birbirlerini çizmeden saklayacak ferah alan vs için. :) Tabii koleksiyonculuğa doğru kayıyorsa bisiklet merakınız. :rolleyes:

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Gayet klasik hoş bir bisiklet olmuş.Güle güle uzun uzun kazasız belasız turlara çıkarsın inşallah.

• Beğen

Fırat Ayanyan

Forum Bağımlısı
Tepki
259
resimi çok güzel yerde çektirmişsin ne diyim tablo gibi bişey duvara asıp insanın izleyesi geliyor hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kulanırsın inşallah

• Beğen

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Ahahaha kız bisikleti mi bu? :vroam:

Öncelikle güle güle kullanmanı diliyorum. Şık bir ön çanta, ufak heybe sistemiyle "günübirlik" diye bağırıyor vallahi.

Alından başlayıp drop-out bölgesine kadar uzanan boruya bittim. Siyah beyaz fotoğrafını çeksek 80'ler diye yutturma olasılığı var.

Ancak biraz terletmiş galiba :)

İlerde bir gün transatlantik bir sipariş verip surly tarzı commuting bike'lara kavuşmak dileğiyle... (evet ben de istiyorum :D)

• Beğen

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
@Barış Kılınç

*Dayak ses efekti*

Günübirlik turlar ve kısa turlar için ideal bir ¨setup¨ olmuştu Kapıdağ turundayken. Büyük bir arka çanta ve önde ¨lowrider¨lar üzerinde ¨pannier¨ tarzı çantalar olursa ben bu kadroya canımı seve seve emanet eder, Moğolistan'a kadar giderim. :)

Oradan önceki yokuştan bir resim koyayım: :D

(link)
(link)

Yer yer kumluk toprak yollar, 11-12 derece eğim ve 0-300-0-200-0-350 metre yapan rakım ile Kapıdağ yarımadası gerçekten çok eğlenceliydi. 22x24 en küçük kullanılabilir vitesim ve 32mm'lik Panaracer Pasela lastiklerle tabii. :)

Barış be, Ah bir Surly Long Haul Trucker'ımız olsa, la la la la la la.... :D:D

• Beğen
Tepkiler: Barış Kılınç

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bir niyetim var Tayfur ama bakalim, henuz birsey soylemek icin erken, malzemeler pahali geliyor acikcasi. Hos, 2. el tubular jantiyla beraber DuraAce Track gobek buldum ama 120 € istiyor sahibi, param olsa aninda alirim...

@aydin

4 aydir Almanya'dayim Aydin Abi :)...

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
120 Avro'ya Dura-Ace-Tubular örülü track jant seti mi? Kulağa çok kötü gelmiyor fiyat aslında... Hele bir de teller tied&soldered ise... Peh peh peh, tadından yenmez. :p

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Bisikletin canlısı çok tatlı yenisi dahada tatlı olacak inş...

• Beğen