Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

niye herkez tanınmış markaları iyi sanar

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ogulcan22 tarafından paylaşıldı.

1. ogulcan22

ogulcan22 Aktif Üye

Seviye:
    niye herkez tanınmış markaları iyi sanar ki salcano diye beldeyama diye güzlmi olmak zorunda

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Hayır. Zaten güzel de değil (bence).
    Türkiye'nin en tanınmış bisiklet markalarında herhalde ilk 3 şöyle olurdu (tahmini);
    -Bianchi
    -Salcano
    -Bisan

Ama bunların hiç birisi iyi değil, belki kötünün iyisi.
    Ama olay imajda biter. Pazarlamanın bir numaralı kuralıdır, iyi bir imaj yaratırsın, bunu ürünle desteklersin. Olursun "kaliteli marka".
    İnsanlar bisikletin daha ne kadar iyi olabileceğini bilmedikleri için, bu kötünün iyilerini, en iyi sanıyorlar. Sanmakta da haklılar. Çünkü daha iyi olanını görmediler...

selcuktnt bunu beğendi.
  3. ogulcan22

ogulcan22 Aktif Üye

Seviye:
    kaliteli ama kullanış yok bence belki salcano biraz iyi gib duruyor bisan saten eski marka olduğu için herkez çokk güzel sanıyor herkez dış görünüşe bakıyor takımlara kimsenib baktığı yokki

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Sanırım bu düşünceler Bisiklet Forum üyeleri için geçerli değil :) Ya da en azından ben öyle tahmin ediyorum.
    Ayrıca kalitenin tanımında kişinin ihtiyaçlarına uygunluk yatar. O nedenle "kullanışsız" ve "kaliteli" kavramlarının da aynı cümle içinde olması, biraz çelişen bir durum ;).

ogulcan22 ve xcangel bunu beğendi.
  5. ogulcan22

ogulcan22 Aktif Üye

Seviye:
    tabikide bisikletforum kullanıcıları sitenin kalitesinden dolayı biskletle ilgili bilgisini geliştiriyor ben başkalarında bahsediyorum bisikletin tekerleri büyük olunca geniş olunca veya bisiklet iri olunca çokk iyi sanıyorlar

paralarını boş boş boş harcıyorlar

yada pahalı diye çokk iyi sanırlar bisikletleri

görüşmek üzere

6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Sevgili Bakır
    Heyecanını buradan görebiliyorum, ne güzel. Senin adına sevindirici. Ancak mesaj yazarken birazcık daha dikkatli olabilirsin. Örneğin ardarda mesaj yazmak yerine hepsini bir seferde yazabilirsin.
    Ben şimdilik birleştirdim mesajlarını, ancak biraz daha dikkat lütfen ;).

kalkmazdüşmez bunu beğendi.
  7. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    halil yorum çok güzel işletmeci olduğun her yerden belli oluyor:D

8. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    evet bende aynı dertten muzdaribim abimin bisikleti bianchiydi yaklaşık 8-9 sene oldu ama bisiklet hala mis gibi boyası dışında bende eskidiğini düşünüp yeni bir bianchi aldım ama pişman oldum şu an hemen hemen tüm parçalarını değiştirdim kadromu kırdım en son ve şu an yeni sedona bi kadro alacağım bende bilmiyordum ama artık olan oldu şimdi manisaya bi güzel sayacağım bi mail atıp gerçekten pişman oldum aynı paaraya (veya +/- 100 ytl) çok iyi bi bisiklet alabilirdim danışmadan iş yapmanın zararları ...

9. selcuktnt

selcuktnt Forum Bağımlısı

Seviye:
    şimdi şundan dolayı hemen arzedeyim

1- bizim milletimiz kemikleşme ve kemikleştirmeyi pek sever mesela regal 10 liradır olmaz o gitçek 30 liraya arçelik alcak neden ? eee şimdik şööle oluyo bu marka şüper marka hiç bozulmuyo ya ondan len bozulmasa kaç yazar git arçelik yerine 3 tane regal al aynı paraya bozuldumu çöpe at demi ama :D

2- bizde güven önemlidir hiç bir zaman bilmediğimize güvenmeyiz eşyalar için konuşuyorum elbet mesela "bizim dolapçı hamdi çok iyi dolap yapar fiyatı iki katı ama olsun hamdi iyi adam" :D tüm dolapçı hamdilerden özür diliyorum varssa :D yani bildiğine kazıklanmayı bilmediğinden uygun almaya tercih etmeyi her zaman sever türk insanı tabi hepçiği değil bir kısmı

3- birde gençlik yani bizim grup :D marka takıntısı vardır gider nike alır 200 lira aynı ayakkabı kinetixte 60 lira eee noldu şimdi üzerindeki yazıylamı koşuyon sen :D bu her zaman böyledir sonra gider bianchi granada alır 1050 liraya halbuki daha iyisi daha sağlamı daha üst modeli sedona da yada kronda yada vs. 700'ü geçmez ama noldu bianchi aldı ellemen siz alsın :D:D:D:D:D:D

saygı ve yanında eşantiyon babında bir miktar sevgilerimle :) selçuk tnt

jamssea, ogulcan22 ve HaliliOzturk bunu beğendi.
  10. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:

alınıdm ama haklısın :D

Ercan Bayram bunu beğendi.
  11. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    yani kısacası tanınmış markalar iyi değilmiş.bak krona sedonaya adamlar tanınmamış(türkiye geneli konuşuyorum)ama en kaliteli bisikeltler onlarda !!!

12. murattaner

murattaner Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kron,Sedona tabiki bir Bianchi'den,bir Bisan'dan veya Salcano'dan iyi ama çok yeni markalar.Tüm Türkiye'nin bu markaları hemen duymasını beklemek iyimserlik olur.Ben 37 yaşındayım,çocukken en büyük marka Bisan'dı.Hatta Peugeot bisikletlerinin distribütörlüğüde onlardaydı.O zamana göre iyi bisikletler üretiyorlardı.En azından şimdikinden iyilerdi.Daha sonradan firmayı İhlas aldı.Devamını hemen hepiniz biliyorsunuz.Bilmiyorsanız sokaklarda dolaşan bisiklet benzeri şeylere bakabilirsiniz :) Bu firmalar müşteri profillerinin içine malesef bizleri almıyorlar.Onların hala bisikletin ilkokul öğrencilerine karne hediyesi olarak alındığı günlerde yaşadıklarını düşünüyorum.Doğrusu bu ya yaptıkları bisikletler artık karne hediyesi bile olamayacak nitelikte.Umarım birgün geçmişten günümüze dönerler ve bizlerede bisiklet satmayı başarırlar :) :)

13. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Bence marka hiçbirşeydir önemli olan tasarım ve malzeme kalitesi.

HaliliOzturk ve gurkankas bunu beğendi.
  14. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Eğer marka Ar-Ge demekse o zaman marka hemen hemen herşeydir.
    Eğer marka demek statü, kişisel tatmin demekse, o zaman zaten herşeydir.
    Yani bu biraz beklentilerle alakalı bir durum. Böyle bir anda kestirip atmamak lazım...

15. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    bence marka azda olsa herşeydir çünkü kadroyu üreten markadır Bianchi dendiğinde çelik kadro Kron,Trek,Sedona v.b markalar dendiği zaman aliminyum kadro akla gelir.bu nedenle marka hiçbirşeydir demek biraz yanlış olur

16. Mustafa İçdağ

Mustafa İçdağ Bisikletkolik

Seviye:
    Marka olayını hemen dışlayamayız. Tüketicinin bilinci markalar arasındaki farkıda oluşturuyor, fakat pazarlama teknikleri ve yatırım bazı markaları öne çıkarabilir. Bu onların kötü ama iyi pazarlandıklarını , ve kaliteli imajını uyandırdıkları anlamına gelmez. Bir örnek TREK; 1990 larda vasat bir marka idi, 2000 lerde Tour de France de Colnagolarla yarışırken görüyoruz.
    Bir diğer örnek KLEIN mtb's, 1990 larda amerikada en iyi MTB ler arasındaydı, 2000 lerde bu markayı Avrupada pek göremiyoruz, Türkiyede ise kesinlikle yok, ama KLEİN ( veya MERLİN, KONA, SALSA, Airborne etc.) hala marka ve üretimleri devam ediyor..
    Benim çocukluğumda PİNARELLO, Colnago,De ROSA, Cinelli, CİÖCC, GİOS, GUERCİOTTİ ,etc. en iddalı yol bisikletleriydi, bu markalar hala devam ediyor, hatta Colnago ve Pinarello lar 1990 larda yaptıkları akıllı stratejik atılımlarla pazarlamada diğer markaları geride bırakıp 2000 lerde yarış bisikletinin eş- anlamı oldular, ve halen en iyi kadroları üreten firmalardan sayılabilirler.
    Üretimlerinin arkasında duran markalar, MARKA fenomeninin sadece imaj değil bir gerçek de olduğunu gösteriyor bize.
    Buna rağmen;
    Eğer biz bilinçli bir tüketici isek markaların yarattığı rüzgara pek kapılmaz, aralarından cebimize uygun markayı ve modeli bulup keyfimize bakabiliriz..

Mustafa İçdağ

17. ||CoZuRTu||

||CoZuRTu|| Yeni Üye

Seviye:
    eft kesinlikle katılıyorummmm forumda bi arkadasımız bmxi ne hale qetirmiş:D

18. ogulcan22

ogulcan22 Aktif Üye

Seviye:
    tamam bazı markalar hem tanınmış hemde kaliteli mal üretiyor ama hepsi değil

19. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:

Bence aradan bianchi markasını çıkartmak gerekiyor. Bianchi italyanların yaptığı en kaliteli bisikletlerden.Olayı sadece türkiyede üretilen ve suborusudan yapılan bisikletlere indirgememek gerekir...

Hasan Hakan Koç ve ismailofli bunu beğendi.
  20. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Yorum harika,bisiklet harika....:in:

Oksal Özdöl bunu beğendi.