Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

"Niye akşam bisiklet sürüyorsun?" dedi ve kızına bunu yaptı !!!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında GiciK eRay ADALI tarafından paylaşıldı.

1. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    Babadan kızına zincirli işkence
    "Niye akşam bisiklet sürüyorsun?" dedi ve kızına bunu yaptı !!!

Adana'da 59 yaşındaki Cabbar Y. 'Niye akşam bisiklet sürüyorsun?' dediği kızını dövüp, banyoya bağladı

Tahsin ÜLKER/ADANA

ADANA’da 59 yaşındaki Cabbar Y., sokakta bisiklet sürüp, eve geç gelen kızı 14 yaşındaki kızı U.Y.’yi, zincirle ayağından ve boynundan banyodaki boruya bağladı. Ağabeyi tarafından banyodan çıkarılan U.Y., yaklaşık 1.5 saat sonra anahtarı alıp getiren polislerce kurtarıldı. Öfkeli baba gözaltına alındı.
    Dün saat 22.00 sıralarında meydana gelen olayda, iddiaya göre, başkasıyla evli olan Cabbar Y. ile nikahsız yaşayan 3 çocuk annesi Fatma Geçit, anlama güçlüğü çeken ve Özel Hacer Özdemir Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören oğlu Oğulcan, Semiha Yücel İlköğretim Okulu 7’nci sınıf öğrencisi kızı U.Y. ve eğitim merkezi görevlilerinden Ebru Berköz ile birlikte akşam eve geldi. Fatma Geçit ve Ebru Berköz evde konuşurken, U.Y. bisikletini alıp, sokakta sürmeye başladı, bu sırada eve gelen baba Cabbar Y. kızını göremeyince sinirlendi.

ZİNCİRLE BANYOYA BAĞLADI
    Öfkeli baba, bir süre sonra gelen kızı U.Y.’ye, “Niye akşam bisiklet sürüyorsun. Bu saate kadar sokakta bisiklet sürünür mü?” diye bağırıp, dövmeye başladı. İddiaya göre, bir sopayla kızına vuran öfkeli babayı, eşi ve eğitim merkezinin görevlisi engellemeye çalıştı. Onlara da sopayla vuran Cabbar Y., öfkesini alamayıp, evdeki yaklaşık 10 metre uzunluğundaki zincirle kızını boynundan ve ayaklarından zincirleyip, banyodaki boruya bağladı. Ağlayan kızını dövmeyi sürdüren baba, ardından resmi nikahlı eşi Sabriye Y.’nin evine gitti. Babasının ayrılmasından bir süre sonra gelen Murat Y., banyoya zincirli kardeşinin ayaklarındaki zinciri çözüp, kurtardı. Ancak kilidi açamayınca, zincirli halde oturma odasına götürdü. Zincirli işkenceyle şoka giren, ağlayan U.Y.’yi eve gelen polisler de kurtaramadı. Anahtarı yanında götürdüğü belirtilen Cabbar Y.’nin saklandığı eve giden polis, bu kez, 1.5 saat ikna için uğraştı. Sonunda ikna edilip, zincirdeki kilidin anahtarını veren Cabbar Y., gözaltına alındı. Anahtarı alan polis, kilidi açarak U.Y.’yi kurtardı. Adli Tıp Kurumu’nda sağlık raporu alınan, vücudunda morluklar oluşan kız, Çocukları Koruma Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

‘SÜREKLİ ŞİDDET UYGULUYOR’
    İşsiz olan, Adana Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletme Müdürlüğü’ne başvurup, belediye otobüslerinde şoförlük yapmak için kurs aldığı belirtilen Cabbar Y.’yle yaşayan Fatma Geçit’in, polisteki ifadesinde, “Evli olduğunu bildiğim halde Cabbar ile yaşamaya başladım. 3 çocuğumuz var. Akşam rehabilitasyon merkezinden gelmiştik. U. da dışarıda bisiklet sürüyordu. Kocam kızı evde görmeyince çıldırdı. ‘Çocuktur, oynar. Neden böyle yapıyorsun, evin önünde bisiklet sürmesinin ne sakıncası var?’ diye engellemeye çalıştım, dinlemedi. Sürekli şiddet uyguluyor. Çocukları bahane ederek, benim evi terk etmemi istiyor. Eşiyle rahat yaşamak için benim evden gitmemi sağlamaya çalışıyor. Olmadık nedenlerle bana, çocuklarıma şiddet uyguluyor, sonra da nikahlı eşinin yanına gidiyor” dediği öğrenildi. (dha)

Kaynak ; Radikal Gazetesi

2. Ceyhun Oğuz

Ceyhun Oğuz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Geri kafalı bir insanın yapabileceği en büyük ayıp olarak nitelendiriyorum bu olayı !

Gerçekden bu türkiyede halen böyle cahil insanların olduğunu görmek içler acısı, beyindeki düşünceleri gelişmemiş (halk arasında yobaz diye tabir edilen ) kişilerin yapabileceği bir hareket bu gerçekden bu haberi içim yanarak okudum ve bunu yapanı şiddetle kınıyorum !

3. Hüsnü Deniz Kalaycı

Hüsnü Deniz Kalaycı Selçuk Üniversitesi

Adı:
    Hüsnü Deniz Kalaycı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Birde Avrupa Birliğne girmekten bahsediyoruz niye alsınlarki bizi Avrupa Standartlarında olabilmek için önce Türk insanının değişmesi gerek şimdi böyle deyince bazı arkadaşlarda "Türklüğümle gurur duyuyorum ne varmış Türk'te" diyerek bana çatarlar ben gurur duymuyorum arkadaş bu rezaletin nesiyle gurur duyayım. İnsanımızın zihniyetinin değişmesi lazım başka türlü ÇAĞDAŞ UYGARLIK DÜZEYİ falan hikaye 19 mayıstı geçen hafta hep bunları konuşuruz törenlerde ama iş uygulamaya gelince fosss biz gelişmeyi 10 Kasım 1938 de bıraktık gerisi fasa fiso hikaye.

4. Erdem Yıldırım

Erdem Yıldırım Kıdemli Üye

Seviye:
    beyefendi bunun türklükle ne alakası var yine aşağılık kompleksine giriyoruz.o uygar gördüğünüz ülkelerde neler yaşandığını hepimiz biliyoruz.akıl sağlığı yerinde olan hiçbir insan bunu yapmaz.biraz da bunu düşünelim.kime sorsak ne kadar kötü birşey yapmış asalım keselim der fakat o zaman bizim medeniyetimiz nerede kalır?Allah bu yavrularımızı o zalim insanın elinden kurtarsın..

5. Hüsnü Deniz Kalaycı

Hüsnü Deniz Kalaycı Selçuk Üniversitesi

Adı:
    Hüsnü Deniz Kalaycı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben sadece Avrupa Birliği konusunun bu haberden sonra tekrar düşünülmesini ve çözümün nereden başlanması gerektiğinin tespit edilmesini istediğim için bu şekilde yazdım yoksa avrupa hayranı olduğum için değil hayran olanları bu birliğe girmek için ne yapmaları gerektiğine dikkat çektim;)

6. ufuk güneş

ufuk güneş Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu nasıl ceza?

7. Ali AKTAŞ

Ali AKTAŞ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben bu kişilerden ziyade, eğitim sistemimizle çocuk oyuncağı gibi oynayanlara kızıyorum, bu bilinçli olarak halkın yozlaştırılması, çağın gerisinde kalması için en yöntem, milli eğitimde politika yoksa insanlık da yok bisiklet te yok !

Her gelen hükümet farklı eğitim yöntemi uyguluyor, milli eğitim politikası (bütünlüğü) yok ! Hükümet politikası var. Halkımız bilinçli olarak geriletildiğini düşünüyorum, kademe kademe...

Mesela işe eğitimden başlanabilir, ancak şu an bile doğru eğitim başlasa 30 yıl sonra farkedebiliriz farkı !

basar bunu beğendi.
  8. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ülkemizde eğitim reformunun acilen devreye sokulması gerekmektedir ülkemizin birçok sorunlarından biride budur bir babanın kızına bu ağır cezayı vermesindeki
    nedeni araştırmakta gerekmektedir aile eğitimi bu ülkede ne kadar çağdaştır biz anneler babalar çocuklarımızı istediğimiz kalıba sokarız derdindemiler
    çocuklarının kendi öz fikirleri hiç önemli değilmidir neden bu ülkenin yaşlıları gençlere güvenmez neden gençliğin önü kesilir evet gençlik yeni olanlar onlar yeniyi getirecek eskinin modası geçmiş olan bazı kavramlarını demokratik bir biçimde değiştirecekler (müspet yönde) değişmeyen uluslar geri kalır
    batı ülkelerinde de aynı sorunlar var sorunlar her yerde
    gençlere güvenmeliyiz onların önüne setler çekmemeliyiz onlara kendilerini sevmelerini öğretmeliyiz toplumlar küçük aile birimlerinden oluşur ve dünyada mutlu bir ulus varmıdır acaba zannetmiyorum ama başarılabilinir
    parasal düzende kaygan zemin üzerindeyiz herkesin sırtı pak ve işi aşı olursa yine sorun olurmu evet olur herşeye doyan isveç toplumundaki intiharlar beni şaşırtmıştır demekki zenginlik mutluluğu getirmiyor fakirlikte ortası ne bunun kendini sevmek insanları sevmek sevmeği iş edinmek
    esen kalın

Ali AKTAŞ bunu beğendi.
  9. Halil Atalay

Halil Atalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    geri kafalı başka birşey söylemeye gerek yok

10. Uğur Çakırlar

Uğur Çakırlar Kıdemli Üye

Seviye:
    Hala böyle yaratıkların var olduğu bir ülkede yaşıyoruz..

11. kıvanç kaynak

kıvanç kaynak Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu adama insan denilemez ayıp denilen birşey var

12. deniz çelik

deniz çelik Forum Demirbaşı

Seviye:
    bisiklet sürdüğünden değilde;geç vakitleri gezdğinden cezayı vermiştir ama bu şekil cezada verilmez bu zamandada zır cahil insanlar varmış.

13. Bedreddin Vardar

Bedreddin Vardar Kıdemli Üye

Seviye:
    bu bence geri kafalılıktan çok canilik bir insan ne kadar eğitimsiz cahil olursa olsun geri kafalı olsun ok ama insan evladına bu şekilde davranması için ruhsal sorunları yada bir cani olması gerekir

Ali AKTAŞ bunu beğendi.
  14. peregrinus

peregrinus Üye

Seviye:
    Nasıl bir vahşiliktir bu. gerçi bizim polisimizin "kendi kızına sahip çık" gibi ilk çağa ait beyanlarından sonra halkında gerekeni yaptığını düşünebiliriz. balık baştan kokar değil mi?