Nishiki Arrow Speed Restorasyon

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Güzel iş, elinize sağlık. Ben de siyah lastikler daha iyi durur diye düşünüyorum.

Scudo

Atabeysulku

Aktif Üye
Tepki
313
İsim
atabey sulku
Bisiklet
Pinarello
@Güvenç Terzierol

Şimdi öncelikle istediğiniz özel bir renk mi. Eğer öyle değilse bunu RAL kartelası diye aratıp kodunu öğrenip boyatabilirsiniz. İster fırın boya isterseniz de kaporta boyası olarak boyatabilirsiniz. Ancak istediğiniz renk özel bir renk ve kartela dışıysa eğer o boyayı hazırlayan ustanın ellerine kalıyor. Hangi renkten ne kadar koyacağına karar verip o rengi oluşturuyor. Ben öyle yaptırdım en azından. Boyası biraz özeldir o yüzden. Fırın boya için araştırmanız gerekli. Siyah kolay bir renk bu yüzden çoğu yerde boyatabilirisinz. Kaporta boyacılarına iş gelince işin de rengi değişiyor. Adamlar düz yüzey boyamaya alışık oldukları için böyle oval yüzeylerde zorlanabilirler o yüzden iyi bir usta bulmaya özen gösterin ve öncelik olarak kesinlikle astar atmasını isteyin. Quill Stem gidonları da eminönünde Pedal bisiklet'te bulabilirsiniz. Yardımcı olabilmişimdir umarım =)

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
@Atabeysulku
Teşekkür ederim tamamiyle açıklayıcı oldu :)
Boyama işini araştırmak gerekecek sanırım. Sprey boya ile kendim boyamayı düşündüm. Yada plastidip sprey ile yapmayı düşünüyorum. plastidipte cazip geliyor. Şuan üzerindeki mevcut boya çok kolay dökülüyor. ufak tefek dayandığı zaman etrafa.

Atabeysulku

Aktif Üye
Tepki
313
İsim
atabey sulku
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet bitti tamamen. Uzun süredir de kullanıyorum. Gayet başarılı ve performanslı olduğuna inanıyorum. Tartmadım ancak çelik kadroya göre ağırlığının bayağı tatminkar olduğunu düşünüyorum. En kısa sürede ağırlığını öğrenip paylaşırım =)
DSCN5416.JPG DSCN5297.JPG DSCN5415.JPG

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Renk süper ,jantlar çok zengin duruyor :harika:ama lastik bence düz siyah daha uyumlu olur genel görüntüyü bozmuş:bsmagryr:

Atabeysulku

Aktif Üye
Tepki
313
İsim
atabey sulku
Bisiklet
Pinarello
@Ekrem Yılmaztürk

Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. Lastikleri bilerek siyah kırmızı aldım ki jantlar ile uyumlu olsun istedim. =)

• Beğen
Tepkiler: Ekrem Yılmaztürk

hasanwhite26

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
hasan
Bisiklet
Bianchi
ağırlığını ölçtünüzmü acaba

Atabeysulku

Aktif Üye
Tepki
313
İsim
atabey sulku
Bisiklet
Pinarello
Ağırlık 10,5 KG. Gayet makul bir ağırlığı var. Çok profesyonel düşünmedikçe çelik bir kadro için gayet te iyi benim düşünceme göre. Şehir içinde günlük ulaşım için kullanıyorum. Gayette memnunum =)

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Bence 9-10 kg bandi bir bisiklet icin fena sayilmamali. Profesyonel yarislarda bile 7.5 kg civari bisikletler var. oyle hepsi 6.8 kg sinirinda degil. Bisikletin agirligindan onemli seyler var. mesela kadro acilari, guc aktarimi, esnemezlik gibi. 7-8 kg ama gucunuzu hic yola aktarmayan ya da esneyip enerjinizi soğuran bir bisiklet yerine acilari duzgun esnemez atik ve dengeli fakat 10 kg bisikleti tercih ederim.

• Beğen
Tepkiler: Atabeysulku

Atabeysulku

Aktif Üye
Tepki
313
İsim
atabey sulku
Bisiklet
Pinarello
Ben zaten kendim 98 KG olduğum için =)) Bisikletteki 2kg lık bi fark beni çok etkilemiyor. Kadro çelik zaten, Rijitlik konusunda ise gayet memnunum.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Onur Çakmak

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Elinize sağlık güzel görünüyor. Rengin bir kodu var mı acaba aynı renge ulaşmak açısından?

Atabeysulku

Aktif Üye
Tepki
313
İsim
atabey sulku
Bisiklet
Pinarello
Renk kodu yok. Biz özel olarak yaptırdık. Kendim bile aynı rengi tutturma imkanım yok 2. kez =) Ama iyi bir boyacıya giderseniz, boyaları karıştırarak buna çok yakın renkler elde etmesi mümkün

• Beğen
Tepkiler: S26

aliyazc

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Salcano
On numara çalışma yapmışsın ben rengini beyendim.

• Beğen

krizagold

Üye
Tepki
119
İsim
Yavuz
Bisiklet
Diğer
Atabey bende aylarca araştırmalarım sonucu eski klasik çelik bir kadronun vereceği süruş keyfinin yeni nesillerde olmadığına kanaat getirerek sizlerden örnekler alarak yeni bie bisiklet toplamama vesile oldunuz:).Rengini süper seçmişsiniz inanın full karbonlar yanında cansız kalır.Tebrikler.

• Beğen

Atabeysulku

Aktif Üye
Tepki
313
İsim
atabey sulku
Bisiklet
Pinarello
@krizagold Böyle güzel bir şey için vesile olabilmişsem eğer ne mutlu bana. Renk konusundaki görüşleriniz içinse ayrıca teşekkür ederim =)) Değişik ve dikkat çeken renkler her zaman hoşuma gitmiştir :D Aklınıza takılan herhangi bir konu olursa elimden geldiğimce yardımcı da olmaya çalışırım.

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
Elinden bu tip işler gelen arkadaşlara çok imreniyorum. @Atabeysulku bisikletin güzel olmasından başka anlatım ve fotoğraflama sürecini de beğendim. Kazasız, keyifli pedallamalar.

• Beğen

Atabeysulku

Aktif Üye
Tepki
313
İsim
atabey sulku
Bisiklet
Pinarello
Evet evet oradaydım =)) Zaten bu renk başka bir bisiklet görmeniz zor sanırım =)

krizagold

Üye
Tepki
119
İsim
Yavuz
Bisiklet
Diğer
Atabey kadroya yeni vites aksamları takılabilmesi özellikle arka aktarıcı sizin için büyük artı olmuş.Ben malesef arka aktarıcım eski model olduğu için eski tip tourney takanildim oda metal aksamlı yoktu siyah renk oldu.Aynakolum claris öb aktarıcım ve firen vites kolum gene tourney oldu.

• Beğen