Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nikon yeni modeli 100mp lik C100 DSLR yi duyurdu

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Turan Babacan tarafından paylaşıldı.

1. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Nikon aşkı böyle bir şey olsa göre. Oturup bir gün bende böyle bir şey yapmak istiyorum. :)

Crass Etsy dükkan sahibi Marta (C karton için) el oluklu mukavva çok az heykeller keser. Dedesinin ait bir Nikon F ile Nikon SLR tarzı bir karton kamera yaptı. Kamera çizici veya lazer kesme makinesi kullanmadan parça ele keserek yaptı. (and will set you back $150.) burayı anlamadım :( İngilizcem iyi değildir. :(

Emrah GÜLEZ bunu beğendi.
  2. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    Yapılan çalışma güzel ama başlık ve konu çok alakasız olmuş.

Ayrıca bir bilgi vereyim, hiçbir full frame (36mm sensörlü) makine şu an 100mp çekebilecek teknolojiye sahip değil. Bu boyutları anca orta ve büyük format makineler elde edebiliyorlar. Onların fiyatlarına da çok güzel bir semtte 2+1 ev alınır.

verisakeet ve Murat B. bunu beğendi.
  3. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    O kadar da pahalı değiller aslında, ama gene de fotografçılığın Pinarello Dogmaları:
    http://www.amazon.com/Hasselblad-H5...TF8&qid=1389771186&sr=8-5&keywords=hasselblad

Bu arada "and will set you back $150", "size 150 dolara malolur" gibi bir anlam taşıyor.

BFOkuru bunu beğendi.
  4. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Baslik hakkaten alakasiz olmus her ne kadar cok guzel bir calisma olsa da :) Zaten Halil bey in dedigi gibi mevcut sensor boyutlarina 100mp sikistirmak mumkun olmaz. Zamaninda mercimek kadar sensorlere sikistirdilar sacma mp oranlarini gorduk sonuclari :) En ufak iso artisi direkt asiri noise ve hotpixel olarak geri donuyor. D700 kullanan biri olarak 12mp ciddi sekilde yetmiyor, d800 cok guzel bir terfi olurdu 36mp icin ancak para ayirmak da kolay degil ona. Su an icin orta format 60 mp bir makina 60 milyarken herhalde bir sekilde 100mp cikarsa 150milyar olur diye dusunuyorum :)

5. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    Eeeee bu makineyi alınca 1 tane lens ile bitmiyor ki iş, geniş açı, dar açı lensler, paraflaşlar, tripod vs de üst düzey alınmalı ki bunlar da nereden baksanız 25-30 bin dolar tutuyor. 75-80 bin dolara da 2+1 ev alınır.

Kesinlikle katılıyorum. d800 çok güzel makinedir ama onunla çalışabilecek lensler de bellidir. Öyle her lensteki IQ (image quality) bu sensörün boyutlarına yetişemez.

6. Turan Babacan

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Kartondan yapılmış süs amaçlı bir maket çekim yapmıyor. Altı üstü espri. ^^ Herşeye muhalefet olacam diye hiç bir şeyi okumadan direk atlıyorsun. Bir konu değil iki konu değil sürekli muhalefet edecem diye konuları hiç okumadan direk atlıyorsunuz. Biraz konuları okumayı ve düşünmeyi sorgulamayı artık bir deneseniz olmaz mı?

7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Buralar kızışacak gibi.

Murat Yavuz bunu beğendi.
  8. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:

Konuyu okudum. Ve konu başlık ile alakalı değil. İlk yazdığım mesajı incelerseniz okuduğumu ve yapılan çalışmanın da güzel bir çalışma olduğunu bahsederek cümleye girdim. Yazılmış mesajın içindeki olumlu yönü görmeden sadece olumsuza takılmanız da ne derece sağlıklı merak ediyorum.

Bu kadar sinirlenecek bir durum da yok. Bu forum bilgi paylaşılan bir alan ise ve kimseye (size de bana da) has bir mal / alan değil ise bu tarz bir çıkışma da gayet yersiz. Her üyenin bu platformda eşit derecede yorum hakkı var. Yorum yazarken herhangi bir kişinin kişiliğine, onuruna hakaret etmiyorum. Bir sürçü lisan edersem de aynı başlıkta alenen de özür dilemesini de bilirim.

Yorum kabul etmeyecekseniz konuyu açmayıverirsiniz olur biter.

Başlığınızla sizi başbaşa bırakayım bari mutlu mesut devam edin.

Son olarak Yusuf Kadri Şirinkan abimiz ile ilgili açtığınız başlığa daha siz alıntı yaptığınız mesajı yazmadan 5dk önce ne yorum yapmışım ona da bir bakın. Her şeye muhalefet mi ediyormuşum? (5dk önce yazdığımı özellikle yazdım, sonra yok editlenmiştir falan denmesin)

bkz:

olgun şenel bunu beğendi.
  9. Turan Babacan

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Daha önce fotoğrafçılı üzerine olan sitede açtığım konu.

Bence konuyu okumayı bir deneseniz? Bizde konuya okumadan direk saçma sapan mesaj atarlar diye konu açmayayım diye saçma sapan düşünmesek?

http://www.nikonturk.com/konu/1351-...-lik-c100-dslr-yi-duyurdu/page__fromsearch__1

10. Murat Yavuz

Murat Yavuz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Fırtına öncesi sessizlik bu...

11. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:

Turan bey,
    Buradaki hiçbir kimsenin bilmediği apayrı bir platformdaki mesajdan alıntı yapıyorsunuz. O alıntı yaptığınız alan fotoğraf üzerine hobi / eğitim / profesyonellik arayanların bulunduğu bir ortam. Buradaki eğilim ise tamamen bambaşka.
    Ben konuyu okuyorum. Ve basit bir yorum yazıyorum, içerisinde olumlu yer de olumsuz yer de var.
    Yoruma direk sinirle atışan siz iken benim "Yorum kabul etmeyecekseniz açmayıverirsiniz" demem mi saçma oluyor?

Neyse....

Verdiğim rahatsızlık için siz de diğer üyeler de kusura bakmayın....

verisakeet bunu beğendi.
  12. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Halil bey benim gibi konunun basliginin sadece alakasiz oldugunu belirtmis. Gercekten de oyle. Burada art niyet yok, saldiri yok, tartisma ortami yaratma cabasi yok. Bir gercek var konu icerik ile alakasiz ve sadece bu belirtilmis. Gercekten cok guzel bir calisma oldugunu zaten belirtmis. Espri de belli ancak baslik ile konu arasindaki bagi kurma amacli icerikte bir cumle kurulabilirdi belki. Burasi bir forum, herkes dusuncelerini yazabilir. Aksi takdirde baslik acilip kilit vurulurdu.

BFOkuru bunu beğendi.
  13. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    evet öyle :) gerçi şuan 30 mp, 40 mp nerdeyse 50 mp e ulaştı ama bir filmli makine için MP sınırı yok :D sadece film boyutu önemli olan

14. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    Evet haklısınız.
    Baskı alınacak ise filmlerin de bir limiti olduğunu unutmamak lazım. Ayrıca dijitali saklamak filmi saklamaktan çok daha ucuz ve kolay.

15. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    evet malesef öyle :) zaten şuanda ne doğru düzgün film üreten firma kaldı ne de filmli slr kullanan insan.

BFOkuru bunu beğendi.