Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Niğde karagöl kamplı araçlı gezi...

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında gezgin2 tarafından paylaşıldı.

1. gezgin2

gezgin2 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sabah güzel bir uykunun tam en tatlı yerindeydimki annemlerin evde olmadığını bilen bir kişi :) zile elini çekmeden basıyor sinirlenip aşşa bakdığımda hadi hazırlan karagöle gideceğiz diye bilal hocayı gördüm ve şaşırdım yukarı geldiğinde kız arkadaşımla tanıştırmak zorunda kaldım hocam'ı :) Ne kadar garip bir duygu oldugunu da o an hissettim ve daha sonra hazırlanıp evimdeki yabancıyı :D arkadaşımı evine bırakıp niğde yolunu arabamıza atlayıp tutuk...Valla bisiklete hiç benzemiyor :eek: Koltuğu yatırıp,cd çalara sibel can albümünü koyup ayakları uzaktıp uyuyarak yolculuk etmek gibisi var mı :rolleyes: :eek: Yavaş yavaş giderken tarsus çıkışındayız...

Uzun bir yolculuğun ardından uykulu gözlerimi bu güzel manzara fal taşı gibi açtı :D

Uykumdan yeni ayılıp yüklenip buralara kadar sürüklenen ben :)

Yoldayız...

Uzun dik bir yamaç tırmanıyoruz ve bizi asıl zorlayan yer 1.5 saat süren bu tırmanış değil ! Tırmanışda yerlerdeki buzullar oldu...

Ve yolumuzu şaşırıp 2 saat yürüdüğümüz yeri sonunda buluyoruz :) Gerçekden nefes almak bu rakımda bolkar dağlarının eteklerınde yani çok zor...Hayatımda bir çadırı kurarken ilk defa nefes nefese kaldığımı hatırlıyorum...

Dünyadaki ötmeyen ve büyümeyen tek kurbağa çeşidinin olduğu göl...Karagöl...

Suya girmek ve girmemek arasında kaldım ve karar verdim fotoraf çekinecem :D

Doğal yaşam alanım ve pek doğalda olmayan evim :in:

Uzun uzun oturup güzel bir ateş yakıp mangal show yapmaya karar verdık uygun bir yer ayarlayıp mangalı yaktım Birde ne görim Etlerin arasından tekirdağ rakı çıkdı :eek: :eek: Şaşırdım :D Hemen onları tükettikden sonra göl kenarında çadırlarımızın içini düzene bindirmeye çalışıyoruz...

Çadırım o kadar güzel bir manzaraya bakıyor muş ama haberim yok muş :eek: Kafamı çevirdim ve o güzelliği gördüm :rolleyes: Şaşırdım... :) (Çadırdan manzaralar...

Akşam oluyor ve aslında muhabbette güzel biraz da ayılmak amaçlı :) Çay yapmaya karar veriyoruz minik tüpümüzde...Aslında ben karar veriyorum karşı çadıra hiç renk vermeden yakıyorum aslında amaç farklı :D Çadırın içini ısıtmak asıl amaç :)

Etrafdan film'leri anımsatan bir manzara...

Bilal hoca...

irfancan, enis57 ve cedrick41 bunu beğendi.
  2. gezgin2

gezgin2 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sabah uyanır uyanmaz sıcaklık hıssediyorum çadırın dışında ve biraz heyecan birazda ürpererek dışarıya bakdığımda bilal hocanın közde çayı ve mükemmel kahvaltısıyla karşılaşıyorum :) :) çok mutlu oluyor ve onları yedikden sonra bir türlü üzerimizden atamağımız uyku sersemliğini atmak için ...:Skull-175

Serinliyelim diye girmeye cesaretlendiğimiz su meger buz tutmuş :D Resimden fark edilmiyor ama sabahları gölün üstü buz tutarmış ama dedik madem soyunduk yallahhh :eek:

Çadır alanımız...

Manzaralar birbirini kıskanırcasına dahada güzelleşiyor...

1 saatlik bir tırmanış ve ardından Çinili Göle varıyoruz :)

Çinili göl...

Çinili ve ben :)

Ve yol boyunca bize sagolsun eşlik eden buzullar :D üzerinde poz veriyorum ve bu poz çekildikden 2 sanıye sonra sağ alta doğru kayanın dibinde görünen boşluğa nasıl olduğunu anlamadan düşüp gözlüğümü kaybediyorum :eek:

Veee her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi bu turumuzun da sonu geldi ve son bir karagöl pozuyla gezimize son veriyoruz...

Turda hazırladığı sabah kahvaltısıyla beni şaşırtan ve sevindiren bilal hocam'a...

Bölgede araştırma yapmaya gelen national geographic ekibindeki arkadaşlara ingilizcemiz olmasada pek yardımcı olamasakda :) gece 2'de balık ve viski ısmarladıkları için national geographic'e...

Ayrıca suyun kenarına gelmişken suyun gizli buzul olduğunu söyleyen balıkçı mehmet abi'me... (Sözünü tutmadık ama :D )

Kocaman teşekkür ederim başka turlarda görüşmek üzere sevgiler...

Yorumunu esirgemeyen herkeze şimdiden teşekkürler...

irfancan, enis57 ve cedrick41 bunu beğendi.
  3. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye: