Ng650hd29 lastİk İkİ haftada erİdİ

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Arkadaslar bisikletim ng650 inin 29 inc ve hidrolik disk olanindan. 20 gun once aldim ve toplam 13 14 gun kullandim.Yaklasik 200km yaptim ve surekli sahil yolunda kullandim.ama iki haftada arka tekerim kabak seviyesine geldi.200 km icin normal mi sizce yoksa sahil yolunda sicak asfaltta erimesi daha kolay oldugundan midir.? bu arada bisikleti tabi ki kaydirmam ama ani fren yapmam gerektiginde pompalama ragmen tabi ki kaydigi oluyor.Ve suan bisiklet lastikler yuzunden hic 20 gunluk gibi durmuyor.ve.iki haftada bir de lastik alinmaz:) Bu erime suresi normal midir ve bana nasil bir Tavsiyeniz olur SİMDİDEN TESEKKURLERR :) :)

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
200km arka lastik aşındıysa hatayı sana bulurum, çünkü sahil yolunda sıcak asvallatta aşındığını var saysak her iki tekerde kabak olurdu. Sadece arka tekerin kabak oluşunun iki sebebi vardır.
1. Ani frenden kaynaklı aşınma
2. Ani kalkış depar kaynaklı aşınma
Benim aklıma bunlar geliyor, 200km lastik dorduk yere okadar aşınması normal değil. Sana tavsiyem yok :) çünkü masrafı göze alarak MTB almışsın, dağ bisikletinide narin kullanamazsın yapacak pek bişey yok gibi.

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
hocam bisiklet zaten yeni belliki arka rot balans bayaa bi yamuk :D
ilk bakıma sokman bu sorunu çözebilir.a dan z ye ayar çekilmesi lazım..

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
arka göbekteki boşluğa bağlı olarak tekerlek 8 çizebilir bu da 200 km de olmasada tekerleğin asınmasını hızlandırır. arka tekerleği boşta döndür baklalım 8 çiziyormu eğer 8 çiziiyorsa göbeğin iki tarafına anahtar oturt sık ne fazla ne az deneme yanılmayla yapabilirsin.ama ne olursa olsun 200 km de sahil yolunda tekerlek erimez

• Beğen
Tepkiler: enes savaş
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Hata bende de vardir illa ki ama cok hizli eridi.s arka teker cok az 8 ciziyo.normal dediler ve yine beni kandirdilar :) ben duzeltemiyorum duzeltsem tekrar hidrolik ayari cekmek lazim.10 gun sonra aylik bakima sokmak lazim :) kabak oldu hidrolikde tutmuyo cok az sìkıyorum freni yolda dans ediyorum resmen :)