Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ng650 yi mi yükselteyim yoksa yeni bisiklet mi alayım

Konu, 'Salcano' kısmında tarık akman tarafından paylaşıldı.

1. tarık akman

tarık akman Kıdemli Üye

Seviye:
    yaklaşık 350-400 lira para var elimde. ilk fikrim bu bisiklete sıra sıra parça almak. mesela en önemlisi dış teker mesela 2 dış teker alsam artan parayla da 2. el maşa alırım. sonra para biriktirince jant setidir vites takımıdır fren takımıdır sırayla değişirim diye düşünüyorum. yani bütün bisiklet değişir.

diğer düşüncem ise bu parayı hiç harcamayıp biriktirip 1000 lira yapıp(ailem de yardımcı olacak) o zaman bir bisiklet almak.

sizce nasıl yapayım?

2. diyenler ne alabileceğimi de söylerse iyi olur.

teşekkürler.

2. Arda Sert

Arda Sert Yeni Üye

Seviye:
    kardeşim en mantıklısı ama almışken ASTRO al derim onu tamamlaa

3. tarık akman

tarık akman Kıdemli Üye

Seviye:
    ya bana kalsa ben de biriktirmekten yanayım ama biriktirirsem yaza kadar hiç süremicem. bu eldeki bisikletin tekerler falan pert. yoksa biriktirip ng 255 srd almak vardı hedefimde.

4. Ziya Yılmaz

Ziya Yılmaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    daha oncede acilmisti bu konu. o kadroya yapacagin masrafla alacagin verim dusuk olur. eger bin lira yapabiliyorsa cok guzel bisiklet alabilirsin.

5. Hasan TÜRKER

Hasan TÜRKER Onursal Üye

Seviye:
    ben olsam 2. el alıcagıma sabreder paramı bırıktırır sole ıyı bı 0 bısıklet alırım.
    ben Astro 212 Hd kullanıyorum. Hazıran ayından bugune kadar yaklasık 2.100 km kadar yaptım. Memnunum ama eger uzun yollar yada turlar yapıyorsanız bır sure sonra yeterlı gelmıyor...
    O nedenle bende bıraz daha bekleyıp daha sonra ust sevıye bır bısıklet almayı dusunuyorum...

DevilsLawyeR bunu beğendi.
  6. tarık akman

tarık akman Kıdemli Üye

Seviye:
    aslında soru şu. bisiklet toplayayım mı yoksa direk alayım mı. toplarsam yaza kadar hem sürebilicem gezebilicem. para biriktirirsem eğer yaza kadar bisikletsiz kalıcam.

7. Ferhat Öz

Ferhat Öz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bence bu bisiklete cst lastik ve ikinci el temiz bir suntour maşa alıp(yaklaşık 100 lira tutar) yaz ayına kadar idare etmek sonrasında bisikleti değiştirmek senin için uygun bir seçenek gibi geliyor.

DevilsLawyeR bunu beğendi.
  8. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Biskleti yaza kadar süremicem lastik pert demişsin. Lastik pert oldugunda deiştirmek fuzuli keyfi bir masraf degildir ki bu gerekli bi masraf.

Yeni bisklet alsan bile bu biskleti atıcak mısın yani lastik yok diye? Asıl ozaman fuzuli davranmıs olursun.

Bisikletini satsanda yenisini alsan her halukarsa sen ona zaten lastik alman lazım.

Ne durumda tam bilmiorum ama sanıyorum dış lastik hele birde teki ise tas catlasın 25 tl para tutar. Yaza kadarda seni babalar gibi tasır hatta yazdan sonra bile tasır.

O sekilde hem kullanırsın biiskletini hemde paranı biriktirirsin. Yazında bir ilan acarsın foruma satarsın bisikletini üzerinede biriktirdigin parayı koyarsın. Yaza kadar 2012 ler cıkmıs ve fiyatlar degişmiş olacak tabi zamanın getirdiklerine göre elindeki parana görede bir bisiklet secersin ve kullanırsın.

Yok dayanamam ille heves ettim toplucam dersen tabi onun zevkide baska. Bi bisikleti alırsın o hazzı 1 kez yasarsın ama parca parca bisiklet toplarken aldıgın her parcada yeniden bisiklet sürme istegin artar baska bi haz yasarsın tabi yine buda kişiden kişiye degişir kimi ugrasmasını sever kimi sadece sürmesini.

Herkes yardım etmeye calıssada kararı sen vericeksin önce ne istedgini biliceksin ki sonra baskalarıda sana yardım edebilsin.

Bi kac konu actın daha öncede herkes yardımcı olmaya calıstı fakat senin kararsızlıgın hiç degişmedi. Biz ne yazarsak yazalım kararı biz vermicez sen vericen.

O yüzden tam ne yapamk istedigne karar vermelisin bence sonra o dogrultuda yardım istemelisin diye düşünüyorum.

Soıruyorum ; 2. el yada sıfır hazır bir bisiklet mi istiyorsun yoksa tek tek zamanla parcaları kendin alıp bisikletini kendin mi toplamak istiyorsun ?

9. yavuz erkut

yavuz erkut Kıdemli Üye

Seviye:
    bisikleti toplama. kendine yenisini al

10. Emre Cengizoğlu

Emre Cengizoğlu Üye

Seviye:
    Arkadaşında dediği gibi şimdilik yeni bir lastik alıp yaza kadar binebilirsin. Yazın biriktirdiğiniz parayla yeni bir bisiklet alırsınız

11. Buse Evren

Buse Evren Üye

Seviye:
    Kesinlikle para biriktirip ailenin maddi durumunu aşmayan (max 1.500tl) lik bir bisiklet almak :) Ben 2012 modelleri bekliyorum 4-5 aydır bekliyorum en fazla 2 ay daha beklicem çünkü ailem alamadı ben para biriktirip alıcam :)