NG650 v pişmanlıktır.. 1 haftada olanlar

Falkee

Üye
Tepki
11
İsim
Emre
Bisiklet
Salcano
Ben alırken bisiklet kuruluydu sadece direksiyonu düzeltilmesi verdiler eve kadar sürerek geldim bir sorun çıkmadı 1 ay sürdüm ilk bakım ücretsizdi 1 ay geçmeden götürün demişlerdi bende md var götürdüm adama hemen yaptı verdi ben bisikletten çok memnunum bu arkadaş niye bu kadar kötülüyor anlamış değilim ben bisikleti çok hor kullanan bir insanım daha ne lastiği patladı ne koltuk eğildi ne jant yamuldu sürekli kaldırımlara atarım zıplarım önünü kaldırım arkasını kaldırırım bir sorun yok tabi fiyatına göre bir bisiklet ben 650 ye aldım 9 taksit adam tabi bu fiyata tourney koyacak Zoom maşa koyacak :D üst model acera rock shox koyacak hali yok :D ben genel anlamı ile memnunum bu fiyata varsa göstersinler...

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ürünün özelliklerini okudum. Üründeki parçalar senin anlatığın kadar kötü değil.
Senin kullanımında da bir aksilikler olsa gerek.

Zincirin sıkışması montajı yapanın hatasıydı ama o zincir yamultarakta oradan çıkarmak hataydı.

Lastik patlaması doğaldır. ( Lastiği aldığım akşam patladı ve o hafta 3 defa daha patladı. 2 haftadır patlamıyor:) )

Birde absurt olacak ama zinciri ön dişlide ortaya al, arka viteste yine ortalarda bir viteste olsun ve o gün fren haricinde elciklere dokunma.Bir gün sonra hızına göre değiştirmeye başla ama yavaş, yavaş 2 gün sonra yine buraya yaz bakalım durumu.

[/QUOTE="Jokurx, post: 1767308, member: 59838"]@mustafa KAYA Bakın ben ne hız yapıyorum ne bir şey. Dağa da çıkmıyorum bisikleti çok sertte sürmüyorum. Sakince şehir içinde turlar atıyoruz. Bu kadar sorunun çıkması benim suçum mu? Arkadaşın eniştesi de toplama 3-4 milyarlık bisikletler yapıp satıyor bana dedi dışarıdan bisikletini sağlam sandım ama kötüymüş dedi. Bu tekerlekler patlar tabi dedi. Niye bende çıktı bu kadar sorun? Montajı mı dandik ?

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
@Falkee

EEee niye bende böyle oldu bir yerde sorun var. Çok sert kullanmıyorum dağa taşa çıkmıyorum şehir içinde yavaş yavaş...

@BF Okuru

Vallahi bıktım bilmiyorum. Vites kullanım şeklim 1-1 1-2 1-3 2-3 2-4 2-5 3-5 3-6 3-7 . İlk zamanlarda vites geçmiyor diye zincir atmıştı sanırsam götürdüm adam bir vidayla oynadı yolladı bu seferde sesler çıkıyor arka vitesten sanırsam. Hızlanınca böyle vites atacakmış ama atmıyor gibi ses.

Tepki
49
Bisiklet
Sedona
ben hızlıda kullanıyorum dag tepe gezdiğimde oldu cok zorlu parkurlarda hakikaten bisikletide zorladıgım oldu yuzlerce km yaptım halen tıkır tıkır calısıyor. montajunda hata var gibi. bisikletinizi sevin,sizi sogutmasın....

Mustafa555

Aktif Üye
Tepki
74
Bisiklet
Mosso
Arkadaslar @Jokurx arkadasimiza yakin olan ve bisikletten anlayan bi pedaldasimiz yardim etse bisikletin ince ayarlarini yapsa oda rahat rahat pedallasa bisikletciler ilgisiz lutfen yardim edelim...

• Beğen
Tepkiler: BicycleLover
Tepki
49
Bisiklet
Sedona
ilk basta olur 1-2 defa zincir atması sonra oturur.bi 20 gun kullanıp bakıma gotureceksin zzaten. bendede olmustu ilk zamanlar. son 1 yıldır hiç olmadı zincir atması

S

slcktutar

Misafir
Ben İlk 20 Gün 2 Defa Zincir Kopardım. Burada Anlatılan Şikayetlerin Kullanım ile Alakası var. Servisler malum Doğru düzgün işçilik yapmıyorlar biz acemiler de farkında olmadan yanlış kullanıyoruz. Bu iki etken birleşince Sorun Yaşamamız kaçınılmaz oluyor haliyle.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yeni bisiklette olagan durumlar ama iyi bir servisle olmamasi gerekenler:
Vites sorunlari = Montaj ve/veya ayar hatasi
Basta duzgun sonra carpilan jantlar = Ilk kullanim ve parcalarin oynamasi, yerlesmesi ile yasanabilecek bir durum
Gidonda bosluk = Montaj hatasi
Koltugun oynamasi = Montaj hatasi
Fren tutmamasi / Surtmesi = Montaj ve/veya ayar hatasi

Bunlarin yanisira fabrika uretim hatasi parcalar ayri bir konu!!!

Lastik patlamasi = Lastigin ne zaman neden patlayacagi belli olmaz!
Havasi azdir sert bir koseden gecersin yilan isirigi olur.
Sibop yamuk sisirilmistir sibop keser.
Jant seriti iyi cekilmemistir, tel basi lastigi patlatir.
Daha kapidan cikarken yoldaki cam parcasi, tel parcasi, dikenimsi bir kiymik vb. lastige girer patlatir.
Imalat hatasidir sana denk gelmistir patlar.

Sanirim benim 1990 larda bindigim bisikletleri gorse cogu kisi, bugunun teknoljisi ile kiyaslayip pedalina ayagini degdirmeyecekti :p
Hele 1900 lerde uretilen ve yeni yayginlasan bisikletleri gorseler "tamirci degilsen alma haci" durumuna doneceklerdi...

Yine de hakli olunan bir nokta var gunumuz tuketici haklarina da bakarsak:
Urun yanlis montaj veya kaltesiz servisten dolayi sorun yasiyorsa, kullanici hatasi yoksa ve garantideyse, musteri haklidir ve magduriyeti giderilmek zorundadir.

• Beğen
Tepkiler: Tolga Günsezer

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
@Mustafa555 Düşünmeniz yeter teşekkür ederim.

@mustafa KAYA Tek o sorun olsa gene iyi..

@slcktutar Ne hatam olabilir ki? Sakince sürüyorum. Bu kadar dayanıksızsa benim suçum ne.

@suat akman Bilseydim montajın bu kadar önemli olduğunu parayı basar gözümün önünde yaptırırdım. Adamlar sıra var diye de baştan savmada yapmıştır. 3 gün sonra alabildim bisikletimi

• Beğen
Tepkiler: suat akman

Guleryuz

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Sedona
2014 model bir tane NG 650V 26" bende de var. Dediğin sorunların hiç biri ile karşılaşmadım. Yani karşılaştım ama basit çözümü olan sorunlar. Tekerin 8 çizmesi fabrika çıkışında akord ayarının yüksüz olarak yapılmasından ve daha sonra üstüne yük binince ayar bozuluyor. Tabi yine bir NG 650 sahibi olarak diyorum ki jant seti çok kötü. Bu yüzden akord ayarı çok sık bozuluyor bu bisikletlerde. Youtube'da "Seninki kaç vites?" diye bir kanal var ve akord ayarını çok güzel anlatıyor. Fren uğultu gelmesi benim gözümde sıkıntı değil, tutmamazlık yapmasın da. Yine fren ayarı çok basit bir işlem eğer akord ayarınız tam yapılmış ise. Fren ayarı için de "İki Teker Bir Adam" kanalında bir video var. Vitesten garip seslerin gelmesi, yüksek hızda atacak gibi yapması muhtemelen tel gerginliğinin ayarının bozuk olmasından kaynaklı. Eğer bir kere tam bir ayar yaparsanız, uzun süre o ayar bozulmadan kullanacağınıza inanıyorum. Tecrübeyle sabit. Vites ayarı ile ilgili olarak da "Atilla Bisiklet"in Youtube kanalında çok açıklayıcı bir video var. Hatta daha iyi bir alternatif olarak Shimano"nun sitesinden vites setinize uygun .pdf dosyalarını bulup inceleyebilirsiniz.

Not: Sadece ilk mesajı okudum.:)

Düzenleme: Dükkan kirasını verebilecek kadar, malzemeleri alabilecek kadar sermayesi olan insanların bisiklet tamircisi olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Bu yüzden bisikletinize kendiniz bakım yapabilecek kadar bilgi sahibi olursanız kafanız rahat olur.

Bilenler bilir Isparta Toker Ticaret'in yanında ufak bir bisikletçi var, yaşlı bir amcanın çalıştırdığı. Adama "Bisikletin üstüne yük binince, yani ben binince ve pedala yüklenince aynakoldan "tık tık" ses geliyor" dedim. Amca da bisikletin arka tekerini kaldırdı, eliyle pedalı çevirmeye başladı ve arka aktarıcıdan ses geliyor mu, zincir tam geçmiyor mu diye dinlemeye başladı. Sonra da "ben bilmiyorum" dedi. Ki uyarmıştım "vites ayarlarını kendim yaptım, kusursuza yakın çalışıyor" diye. Fren ayarları ise bu bisikletçiler için "sürtmesin yeter"den ileriye gitmiyor. Yine bu tür bisikletçiler için akord ne kadar yamuk olursa olsun, isterse 8 değil Z çizsin, fren pabuçlarına sürtmediği sürece yamuk değildir.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Jokurx

Niye parayi basiyorsunuz? Garantiden ucretsiz kurulum hakkiniz. Urun size sorun yasatiyorsa ve sizin hatanizdan kaynaklanmiyorsa gidin servise, yapmiyorsa telefonla ve yazili olarak salcano bolgeye basvurun. Olmadi tuketici heyetine gidin...

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
@suat akman Kalitesiz hepsi gittik suriyeli elamanla karşılaştık gittik malzeme yok dedi gittik usta yok dedi. Böyle adamlarla uğraşmaktan sıkıldım bu sıcakta

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Jokurx
Salcano bolgeye yazili dilekceyle basvurun. Vakit alir ama olmadi birde tuketici heyetine yazin. Yaptiklariniz ve Salcanoya verdiginiz dilekce, gelirse bunun cevabi ile... Nasilsa vakit geciyor. Hic olmazsa iciniz rahatlar, bakarsiniz derdiniz cozulur ;)
Servis veya firma yukaridan baski gelmedikce "nasilsa bikar birakir isin pesini" diye keyfine bakip cozmez yoksa isinizi...

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
@suat akman

Yine bir şey olacağını sanmıyorum. Bu devirde çoğu şeyin çözümü para o da bizde yok.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Jokurx
Ugrasirsaniz olur. Sonucta yasal hakkiniz ve garanti kagidiniz faturaniz varsa bu hakki almalisiniz. Tuketiciler uzerine gitmedikleri icin firma ve servisler bu kadar simardilar zaten...
Yoksa eli yatkin bir bisikletseverde islerinizi bedavadan cozer size ;)

• Beğen
Tepkiler: BicycleLover

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Jokurx

Sen kafaya fazla mı takıyorsun? Çevrende hiç mi bu işlerden anlıyan yok?

12 yaşında çalışmaya başlayan biri olarak paranın varlığı, yokluğu açıktan bahsetmek hoş değil.

17 yaşında lisede okuyan oğlum var ve bu sıcaklarda tatil yapmak yerine çalışıyor. Günü birlikte olsa çözüm üretmek iyidir.

Sağlıcakla kal

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
@BF Okuru Osmangazideyim. Bende tatil yapamıyorum ki zaten. Kızdığım bir nokta şu aslında fitness yaptım oda para sporuydu, bisiklete başladım bir süre sonra anladım ki ondada para geçerli. Ne yapacağımı şaşırdım. Bari bi 2-3 ay kullanaydım bisikleti sorunlar ard ardına patlak veriyor. Canım sıkıldı bu işe konu açıp derdimi paylaşmak istedim. Alacaklar almasın bence bu bisikleti. Ve aile durumları çok iyi değilse iyi bisiklet alıp iyi donanımlar alamıcaksa başlamasın. Böyle başına dert olur her gün bir.şeyiyle uğraşır.

Neyse bulacam bir yolunu olmadı bisiklet sürmekten vaz geçerim. Cidden soğudum bu bisiklet yüzünden

Falkee

Üye
Tepki
11
İsim
Emre
Bisiklet
Salcano
Ben görüşüne karşıyım demir kadrolu bisikletle adamlar şehirler arası geziyor bu günde ne olduysa nazar mı deydi ne lastik patladı şanstan :D tam tura gidiyordum cana geleceğine mala gelsin bundada bir hayır vardır elbet :D bisikletten memnunum arkadaşın bisikleti kurulum hatası bence hakkını ara.bisikletten genel anlamıyla memnunum

• Beğen
Tepkiler: suat akman