NG650 v pişmanlıktır.. 1 haftada olanlar

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
artırıcıların üzerinde en küçük ve en büyük dişlinin dışına taşmasını engelleyecek stoper vidaları var. bu vidaları en son dişlinin dışına taşmayacak şekilde sıkman gerekir. böylelikle zincir dışarı taşmaz. herhangi bir bisikletçiye götürüp bir bakla seti eksiltirsen zincir sorunu da çözülür.

Hasan Tunalı

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Cube
@Jokurx gerçekten adadm akıllı bisikletçi yok. Artık kendin tecrübe sahibi olup kendin tamir edeceksin. ben sana yeni zincir almanı öneririm. Her sürüşten sonra zinciri temizleyip yağlamalısın çok fazla dağ bayır geziyorsan zincir çabuk kirlenir.

mustafa_sayar01

Aktif Üye
Tepki
33
@Hasan Tunalı
Yok ustad bisiklet alali tas catlasin 10 km binmisligim yoktur.Zaten binmeyede pek vakitte bulamiyorum.Hep asfaltta bindim.Toz bile gormedi bisiklet dukkan da nasilsa ayni sekilde durmakta bisiklette tek sikinti vites gecisleri on 1 den 2 ye gecmemesi.Zor bela gecincede 2 den 3 e rahat geciyor anlamis degilim.

• Beğen
Tepkiler: Hasan Tunalı

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
@mustafa_sayar01

Çok benzer sorunlarımız benimde ön taraf 1den 2 ye geçerken zorlanıyor. 3 e geçerken rahat sayılır ama geçesiye kadar basılı tutmam gerekiyor

Hasan Tunalı

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Cube
@mustafa_sayar01 Seni çok iyi anlıyorum üstad bende salcano xrs 300 yol bisikleti almıştım. daha ilk günden arka fren pabuçları fırladı. Vites ayarlarını kendim yaptım. fren ayakları ile fren pabuçlarını değiştirdim. Diğer parçalarına değiştirecektim baktım olmuyo yeni güzel bir bisiklet aldım. Bu salcanolar ile uğraşılmaz başa belalar :)

mustafa_sayar01

Aktif Üye
Tepki
33
@Hasan Tunalı
Valla ustad dun kendim yapayim ayarlayayim dedim hem vites kolundaki ayar yerlerinden hem aktarici sinirlandirici ayar yerlerinden hem sikistirarak hem gevsetererek yapmaya calistim ama nafile ikisindede olmadi ve daha kotu oldu.Servise goturcem artik binemiyorumda.

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar bugünde koltuk pert oldu. Acaip gevşedi oynuyor. Yepyeni bisiklet. Sıkıldım servise gitmekten. Ng650 almayın aldırmayın..

Bisikletliyaşam

bisikletliyaşam
Tepki
378
Bisiklet
b'Twin
İyi bir servisi olan bayilerden bisiklet almalı en azından yeni başlayanlar için

ng 650 kullanıp memnun olanlar da var çevremde

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
@onur6115

Valla pişman oldum açıkçası ben. Bi rahatla süremedim zincirlerdende ses geliyor arada hız yapınca tır tırın diye noluosa ayar oldum

Falkee

Üye
Tepki
11
İsim
Emre
Bisiklet
Salcano
Ben gaziantep te oturuyorum ng 650 md var adını söylemiyeyim gaziantepte ünlü bir bisikletçi eskiden beri var ordan aldım adamlar kurdular verdiler eve kadar sürerek geldim sorun çıkamadı 1 ay sonra ilk bakım ücretsiz di onu yaptırmaya gittim adam 1 saat dedi ama dayı şöyle dayı böyle derken adam hemen yaptı verdi :D bir iki tüyoları kaptı o sıra :D şuan sorunsuz kullanıyorum şahsen ben memnunum...

Falkee

Üye
Tepki
11
İsim
Emre
Bisiklet
Salcano
@Jokurx olabilir usta bence para iadesi iste ben memnunum bu bisikletten fiyatına göre çok iyi...İyi pedallamalar

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
@Falkee

Vallahi koltuğu yaptım ama viteslerden şimdi hafif tırr tırr ses geliyor. Sebebi ney acaba bıktım yahu

dengetekerci

Forum Demirbaşı
Tepki
176
Bisiklet
Carraro
@Ömer Özdaş
Çelikoğlu bisiklet gayet iyi bir esnaf. Salcano satış servis ve carraro da servis hizmeti var.

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar tekerlekte patladı bugün. Bi teker kalmıştı :)

Tepki
49
Bisiklet
Sedona
bende NG650 kullanıyorıum. 15 marttan bu yana 1100 km kullanmısım. en az 1500 km de gecen sene kullanmıstım.herhangi bir sorun yasamadım. bide tekerin patlaması bisikletin suçumudur ki? tamam ucuz bir bisiklet ama o paraya da alabilecegin guzel bir bisiklet,seni üzmez o kadar....

• Beğen
Tepkiler: suat akman

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
@mustafa KAYA Bakın ben ne hız yapıyorum ne bir şey. Dağa da çıkmıyorum bisikleti çok sertte sürmüyorum. Sakince şehir içinde turlar atıyoruz. Bu kadar sorunun çıkması benim suçum mu? Arkadaşın eniştesi de toplama 3-4 milyarlık bisikletler yapıp satıyor bana dedi dışarıdan bisikletini sağlam sandım ama kötüymüş dedi. Bu tekerlekler patlar tabi dedi. Niye bende çıktı bu kadar sorun? Montajı mı dandik ?