Ng650 md uzun yol İÇİn donanim tavsİye ?

Erhan81

Aktif Üye
Tepki
93
Bisiklet
Cannondale
Merhabalar öncelikle bu forumda yeniyim konuyu yanlış yeremi açtım bılmıyorum..

Arkadaşlar biz 2 arakdaş 29 ın ng650 md 2014 model bisiklet aldık fakat uzun yol a cıkmak istiyoruz edremit bisiklet festivaline katılmak amacımız

forumda okudugum kadarı ile ng650 ler giriş seviyesi bir bisiklet

uzun yola cıkmadan önce bisikletın donanım bize sıkıntı verebilece yada degiştirmemız gereken aksamlar nelerdır ve nerede satın alıp motaj ettırebiliriz beşiktaş ta oturmaktayız

ELİMİZDEKİLER :

YEDEK X2 İÇ VE DIŞ LASTIK JANT TELLERİ

Scudo

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
jant tellerıne ıhtıyac oldugunu dusunmuyorum..yama setı.yedek iç lastık.her ihtimale karsı akort anahtarı.alyan anahtarı.saglam bı yapıştırıcı.zincir yagı.zincir sökme aparatı.yolculuk yapacagınız zamana baglı olarak yedek pıller vs.

Erhan81

Aktif Üye
Tepki
93
Bisiklet
Cannondale
CİHAT bey peki bisikletın uzun yolda cıkmada n önce kronık olarak degiştirmem gereken bir parçası mevcutmu arka ve ön göbek gibi ?

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Ortalama 1000km gibi bir mesafede çoğunda sorun çıkartıyor... (Genel şikayetler)

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Aslında çıkılmadan önce yapılması gereken bazı teknik değişiklikler vardır. Orta göbek konusuna katılıyorum. Hele ki rulmanlı orta göbek değilse...Benim sıfır Kron'unda daha ilk turunda ekşime yapmıştı sağolsun :( Balatalara ya da baradinlere bakılmalı lastik sibopları kontrol edilmeli arka göbekte boşluk var mı ya da furşa bakmalı...kısacası gözden geçirilmeli...

Erhan81

Aktif Üye
Tepki
93
Bisiklet
Cannondale
orta göbek rulmanlı diye biliyorum servis e götürdügümüz de ordakı personel o şekılde soylemışti peki bu ortak göbek ne kadar tutar ve arka göbek marka model ne almalıyım o ne kadar tutar bi liste hazırlamak ıstıyorum acıkcası birde nerde motanj ettirebilirim güvenilir ? yardımlarınızı esirgemesseniz sevinirim :)

Erhan81

Aktif Üye
Tepki
93
Bisiklet
Cannondale
Yardim istiyorum deneyimlerinizi benımle paylaşın :) :rolleyes:

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@KARDUZ.ERHAN

Arkadaşım bir tura çıktığınızda 1000 - 2000km yapmayacaksınız donanım değiştirmenize gerek yok!.
1 iç lastik alın yanınıza
2 katlanır diş lastik alın
3 pompa ve lastik tamir seti
4 ön arka aydınlatma, fosfor bantları
5 KASK ve ELDİVEN, BANDANA
6 Su veya suluk mümkün olan en büyüklerinden
7 telefon şarj aleti (pilli)
8 Gözlük!! ( gece gündüz parlak 3 camlı )
9 radyo yada mp3 çalar
10 çakmak
11 Alyan çakı anahtar seti
12 mat çadır veya uyku seti
13 karakol jandarma benzinlik gibi yerlerde kalın gece. [emoji41][emoji106]
Gerisini de siz götürürsünüz yiyecek içecek..

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@KARDUZ.ERHAN
genelde salcano ng650 serısınde kranık olarak meydana cıkan sıkıntılar var.daha önce kullandım o yuzden bılıyorum..birincisi ön göbek.ikincisi arka göbek..ama bu ıkısıde bısıkletı yenı aldıysan senı epey göturur.bozulana kadar bınersın yanı.

Oğuz Can

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Kron
Hiç birşeyi değiştirmene gerek yok. Sahra çölünü geçmeyeceksin sonuç olarak.

Elinizde jant teli var peki arka kaseti sökmek için alet edevat mevcut mu ? :) Zira arka jant tellerinden birisi kırılırsa bunu sökmek gerekiyor. Akort anahtarı da gerekli tabiki.. O yüzden bunu ele :) Yada Unior firmasının akort anahtarı boyutunda bir kaset sökme aparatı var ondan edin ve tabiki nasıl kullanacağınıda öğren.

Şimdi size burda sayılabilir bir çok almanız gereken şey ama bütçe diye birşey söz konusu tabi ki. Yinede vazgeçilmezler olarak ;

*Alyen takımı (Mutlaka zincir sökme aparatlı olsun üstelik zincir sökme aparatı çıkartılıp akort anahtarı olarakta kullanılıyor)
*Yama Seti
*Pompa
*Ve tabiki BİLGİ. :)

Erhan81

Aktif Üye
Tepki
93
Bisiklet
Cannondale
hocam saydıgınız malzemelerin hepsi mevcut elimizde :) sadece yolda başımız agrımasın :) atıyorum arka vites artırıcı parçalanırsa bittik :D gibi