NG650 maşa yardım

serhan aktaşgül

Aktif Üye
Tepki
41
ng650 imden çok memnunum.Ancak memnun olmadığım bir nokta var. Oda maşa amortisörünün çok sert olması.Esneme payı çok sert ve neredeyse yok denecek kadar az.Tabi muhtemelen maliyeti düşürmek adına böyle bir seçenek düşünüldü.Bu maşayı yumuşatmanın bir yolu varmı ?

Yağlayarak yumuşatmak mümkün mü ?
Maşa üzerinde herhangi bir ayar aparatı bulunmuyor ?
Ng650 için suntour xcm maşa uygun mu ?

Genel olarak bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler...

Scudo

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Fabrika çıkışlı oldugu için 3 veya 4 cm esneyebiliyor bence sen ng ye bir tane ruble aL :) Shimano TZ37 Mega ideal
birde selesini değiştir , 2 lastigini cikar cand icine bak ordaki tel deliklerinin arasındaki capakları almamişlardı bende arka sambiyeri deldi ..
1 - 2 -3 viteslerde fazla ziplatma cünkü zincir hemen alt kısımdaki demire vuruyor boyasını hep attı bende .. :(

Tepki
15
Bisiklet
Kron
@serhan aktaşgül

kardş bnm bldgm maşada yaylanma az oluosa blki o maşadan fazla bi umudun olmasın:)yağlamak çözm olcagını sanmıorum ..eger maşa almayı falan düşünürsende elimde bi xcm v2 maşa war....düşünrsenz yardmcı olablrm size..ng 600 wardı bnde dee...

• Beğen
Tepkiler: SerkanNamazcı
Tepki
15
Bisiklet
Kron
@serhan aktaşgül

özelden msj atamıorum ...kargosu içinde 85 lira istiorum ama gayet ii we bi kac kçuk czk dısında sıfır gbi..maşanın sfr fyatı 120 liradan aşaı degldr zatn..maske_palet_71@hotmail.com yada 0539 372 59 18 nolu telden ulasablrsnz..

Mustafa Özkara

Forum Demirbaşı
Tepki
454
Sanıyorum o modelde Zoom maşa var.
Eğer kadronuz uyumlu ise; ikinci el bölümünü takip ederecek uygun fiyatlı XCR düşünebilirsiniz. (Hala satılık 90 TL'ye vardı.)

erol elbyk

Üye
Tepki
23
@SerkanNamazcı

hocam sende öldürdün bisikleti :D.ama jant dışında dediklerinde hem fikirim.Zaten benim de ilk işlerimden birisi rubleyi mega range ile deiştirmek ama son iki dişli arasındaki fark 10 diş olacak(2. vites 24 1. vites 34 diş) bi anda 10 diş değiştirmek acaba sorun cıkarır mı diye düşünüyorum.

maşa konusunda bence cok pahalıya kaçmadan xcm gibi max 150 tl lik maşa iş görür ama şu maşa kilidi hepsinde gidondan olsa süper olurdu:D...