Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ng650 Hakkında

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Koray Türkoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Koray Türkoğlu

Koray Türkoğlu Yeni Üye

Seviye:
  2. M.A.Y.

M.A.Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Toprak yolda arazide kullanmayacaksanız 26 jant, kalın lastikli bir bisiklet sizin için uygun değil. 28 jant bisikletlere bakmanızı öneririm.

sspl bunu beğendi.
  3. Koray Türkoğlu

Koray Türkoğlu Yeni Üye

Seviye:
    Önerebileceğiniz bir model veya marka var mı ?

4. M.A.Y.

M.A.Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Decathlon'da satılan Btwin marka şehir bisikletlerine bakabilirsiniz. Fiyat performans oranı yüksektir.

5. sspl

sspl 8240 Km'de Kısa Bir ara

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Bende ilk önce mtb(dağ) bisikletlerine bakmıştım. Sonra şehir içinde, düz yolda beni yorduğunu farkettim ve Trekking(şehir-tur) bisikletlerine bakmaya başladım.
    Bütçenizi bilmiyorum ama ben Salcano City Sport 40, Carraro Sportive 221,224 ve 225, Sedona 300s modellerine baktım. Kendimde bunlardan birini almayı düşünüyorum, karar aşamasındayım :)

6. Koray Türkoğlu

Koray Türkoğlu Yeni Üye

Seviye:
    Mesajınız için teşekkürler bütçem 300 Liraydı bir kaç ay öncesine kadar fakat baktım o fiyata bisiklet alınacak gibi değil. 500 Liraya çıkarttım bütçemi ama bu bütçede pek yeterli olacak gibi durmuyor :)

7. sspl

sspl 8240 Km'de Kısa Bir ara

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu. Anladığım kadarıyla bisiklet kullanım amaçlarımız aşağı yukarı aynı. Çok dağ-bayır yapılmayacaksa MTB saçma olur.
    300-500 lira arasına inanın mantıklı bi bisiklet alamazsınız. Market bisikletleri denilen aletler de hiç kullanışlı şeyler değil...Ben iki yıldır bakıyorum, 400-500 lira fiyat bandında hiç mantıklı bi şey bulamadım :) bende 500-600 lira bütçeyle başladım şimdi 800-1000 arasındayım.
    Bütçenizi ne kadar arttırabilirsiniz bilemem ama sınırları zorlayıp güzel bi şey alın :)

8. Koray Türkoğlu

Koray Türkoğlu Yeni Üye

Seviye:
    Güncel. Herkes fikrini söylerse memnun olurum

9. Ahmet Keçeci

Ahmet Keçeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Lastik değiştirip kullananlar vardı forumda bir arat istersen.

MT15i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

10. Rıdvan SIĞAN

Rıdvan SIĞAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ben sürekli çeşitli konularda hep lafımı tekrarlıyorum sizin konuya da aynı şeyleri yazacağım. Geçen ay Hepsiburada.com dan Salcano NG650 V aldım. 460 TL idi. Sadece bir kez kullandım sonrasında bir bisiklet mağazasının açılışından Kron Xc250 kazandım ve Salcanoyu sattım. Aslında Salcona giriş seviyesi güzel bir bisiklet. Ancak forumdaki bu bisikletle alakalı olumsuz yoruma bende katılıyorum. Herkes bu bisiklet için göbeklerden özellikle arka göbekten şikayet ediyordu. Bende tek gün 30 km kullanmama rağmen arka göbekten gelen hafif sürtme sesinden şikayetçiydim. Sanki akıcılığı engelliyordu. Eğer kullanmaya devam etseydim çoğu arkadaş gibi bende göbekleri rulmanlı göbek alarak değiştirecektim. Şimdi siz yolun başındasınız isterseniz rulmanlı göbek değişim maliyetini de göze alarak limitinizi 600 TL seviyelerine çıkartın ve başka model bakın. Özellikle sadece sahilde süreceğim dağla bayırla işim olmaz diyorsanız, zaten kalın tekeri aklınızdan çıkarın bence. Dağ bisikleti almak yerine ince teker şehir bisikleti alın. Salcano nun sitesinde city fun modelleri 559 TL den başlıyor bence internetten araştırarak daha ucuza da bulabilirsiniz.

Koray Türkoğlu bunu beğendi.