NG 650 vs IDEAL FREEDER

Tepki
2
hayırlı akşamlar sevgili bisiklet severler
bisiklet arayışındayım

salcano ng 650 v frende karar kıldım ama sezon sonu nedeniyle Yalovada 1 tane bile yok disk modeli var bisikletçilerde 400 diyorlar

bugün gezerken şunu gördüm ideal freeder ilkten Türk markası sandım eve geldim araştırdım yunan malıymış

ahanda link
(link)

güzeldi parçaları falan kaliteli izlenimi veriyordu 500 dedi nakit 450ye indi 1 dakika içinde 50 indiyse ben onu 400e alırım

şimdi 400e ng 650 disk mi yoksa ideal freeder mı ?

rica ederim 3-5 ekle bunu al demeyin 401tl bile olsa almam o derece

Scudo

Oğuzcan Gedik

Aktif Üye
Tepki
54
aaaa yunanlarında kendine ait bişeyi varmıymış :)

özelliklerine bakmadım bisikletin ama bilemiyorum yani bisiklet konusunda kendini kanıtlamış bir marka olması daha iyi olabilir

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
benim bildiğim kadarıyla o alman firması ;) bizim burdaki bisikletçidede vardı alman malı demişti ve kaliteliymiş.bence ideal derim ng-650 nin astarı yüzünden pahalıya gelir;) forumda çok fazla sorun yaşayan insan var.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bende araştırmıştım sitesinde bir yerde yazıyor almanya ile ilgisi benim gördüğüm v frenli fıstık yeşili yada parlak rengi olan bir ideal di modelini hatırlamıyorum.Adanda dağ bisiklette görmüştüm.

Tepki
2
cevaplarınız için teşekkür ederim
bursa bisiklet center varmış forumda görmüştüm
şu bir kaç haftalık biriksin arayacağım orayı siyah yeşil v fren ng650 varsa alırım
yoksa dayıya yalvarır ideal'i 400e alamya çalışırım yok olmaz falan derse evdekilere devreye sokarım alırım :)
ayrıca salcano neden bu kadar sorunlu ?
hem artık çoluk çocukta ng650 var soğudum biraz diyebilirim
çok hafif bir bisikletti ideal
bakalım en kısa zamanda bisikletime kavuşup kış gelmeden biraz gezmek istiyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
öncelikli olarak ideali almaya çalış eger imkansızsa al ng-650 yi çıkar pedal keyfini ama sağlamlılığı konusunda kimse garanti veremez :D

emir arıca

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Merida
1926
The company starts operating in the city of Patras as MANIATOPOULOS Bros.

Main activities include import of bicycles, parts & accessories, and sales mainly in the south-western part of Greece.

1977 IDEAL brand is introduced. Distribution within Greece & brand awareness grows.
1987 Establishment as NIKOS MANIATOPOULOS S.A..
1991 Move to current premises.
1995 IDEAL is already the best known brand in the local market; exports start and 20 countries currently test the value for money of IDEAL bicycles.

Verilen linke girdiğinizde firmanın ilk olarak Yunanistan'da kurulduğunu görüyorsunuz.. Belki daha sonra almanlar firmayı satın almıştır...Aksi takdirde yunan menşeeli..

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Özkara

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
olabilir, yada alman yunan ortaklığıda şuanda olabilir.Ben iki firmanın bisikletinide yakından görüp ellemiş biri olarak eger bu iki seçenek arasındaysanız kesnlikle ideal alın derim, ng-650 tamamen ticari olarak satılması için üretilmiş bir bisiklet tamamen sorunlar toplaması bir bisiklet, amacım salcanoyu karalamak değil ama bu modeli malesef böyle.

Tepki
2
ama baktım şimdi o kontrol panelinde bisikletinizin markası nedir kısmında ideal yok :(
yöneticilere duyrulur

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Abi Salcano sorunlu diosunuzda benda salcano aldım, kullananda cok var o biraz kişilerin memnuniyetsizligi ile alakalı bence. Markaya takılmıs durumdalar ve sorun olmasa bile sorun varmıs gibi hissetmek için kendilerini zorluolar.

Yada elinde salcano olmayan , üstüne bile binmeyenler kulaktan dolma söylentilerle yorum yapıyorlar. EE tabi bilgi kulaktan dolma olunca kişiden kişiye atlarkende sürekli degişiyor , carpıtılıyor. Ben salcanoyu begenmemelerini bunlara baglıyorum.

Yoksa kendim salcano aldım bi kac arkadasımın bisikletlerinide kullandım. Baska modellerle kıyaslama imkanımda oldu . Hiçte sorunla karsılasmadım. Fiyat performans acısından bence gayet iyi bisikletler.

Donanım olarak 2 bisiklet arasında pek fark yok. Disk fren görselliktir v fren ile arasında performans olarak fark yok gibidir. Ideal'i 500 den 400 e inen adam NG650 dede indirim yapar. Markaya takılma dıstan bak , üstüne bin parcalar assa yukarı aynı hangisi seni cezbederse yap pazarlıgını al cık.

Eskiden ne bisikletlere binioduk. Cocuk halimizle ,bilinçsizle ,ozamanın teknolojileriyle , atlaya zıplaya ve hiç bakımsız. Hiçbirinede bişe olmuyodu gidiodu.

Şimdi alcan orta seviye bir bisiklet ; ki buna salcano ng650 de dahil seni kesinlikle yolda bırakmaz diye düşünüyorum.

Donanım aynıdır ufak tefek sorunlar herzaman cıkar. Ama o ufak sorunlar , senin kafana takıldıgı sürece büyürler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bende salcano igman kullandım, daha önceden dediğim gibi salcano kötü bir firma değil ama satş sonrasında ççok sorun çıkıyor ve ng-650 orta seviye bir bisiklet değil eger salcano alacaksanız en azından astro seviyesinden birşeyler alın derim, ng-650 ile of-road yapamazsınız göbekler dağılır.En basitinden ng-650 nin suluk takılcak delikleri yok bir çok yeni başlayan için bu sorun oluyor.İdeali seçmeniz iyi olmuş.forumda carraro yokki ideal olsun :D foruma duyurulur ;)

tolga çalışır

Aktif Üye
Tepki
65
ng650d kullanıyorum tek sorunu suluk için kadroda delik olmaması...disk fren ayarlamayı da öğrendıkten sonra herhangı bi sıkıntı yok...

Tepki
68
Birkaç aydır Ideal Freeder kullanıyorum. Hiç Salcano kullanmadım ayrıca Ideal'i de zorlu şartlara sokmadım, her gün işe gidip geldim -kısa bir mesafe- ve bazı turlara katıldım, en fazla toprak yol görmüştür ama Ideal gerçekten de hafif ve zorlu koşullarda da sorun çıkarmayacakmış izlenimi bana veren bir bisiklet. Hiçbir kronik sorunla karşılaşmadım.

Ama tabi ki zorlu koşullarda da denemek veya deneyen birinin fikrini almak gerek.

İnternet araştırmalarımda sitesinde Yunan malı olduğunu görmüştüm.

Bana yeterli geliyor.

tarık akman

Daimi Üye
Tepki
54
ben de ng650 kullanıyorum fakat batuhan keleş adlı arkadaş haklı yani. ilginiz varsa ve çok sürecekseniz minimum 240 srv 241 sv tarzı bir bisiklet alacaksınız. yolda bırakmaz diyenler bisikleti sadece şehir içinde 20-30 km'yi geçmeyecek şekilde ve sakin sakin, yavaş yavaş kullananlardır. benim ng 650 de şu ana kadar 2 kere orta göbek dağıldı, 4 kere teker patladı. ayrıca dış tekerden kaynaklanan yalpa sorunu var.