NG-650 mi Kron XC-250 mi ?

Ozan Bilir

Üye
Tepki
21
@gok

Çanakkale'de bayi olmazsa nasıl sipariş edebilirim ki anlamadım.Mesela bayii salcanonun ben kron marka bisiklet sipariş edebilirmiyim ki bunumu demek istediniz?

Scudo

ygtdkc

Forum Demirbaşı
Tepki
259
Bisiklet
Mosso
@Ozan BİLİR

Dostum seni çok iyi anlıyorum ben de aynı durumdaydım. Ucu ucuna yetti bütçem ve geçen ay kron xc250 aldım ve o bindiğim demir yığını bisikletimden sonra kus gibi mükemmel akıcı bi bisiklet hissi verdi bana. Emin ol ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacaktır. Maşası biraz sıkıntılı ama onuda eline para geçince değiştirirsin. Ne bileyim zamanla sana yetmemeye başlarsa vites sistemini değiştirebilirsin. Bu hem bisikletini daha da sevmene yol açar hem de bu işten büyük bi mutluluk duyarsın. Ama dediğim gibi seni fazlasıyla memnun edecektir bu haliyle bile. Giriş seviyesi bi bisiklet olmasına rağmen shimano aynakol kullanmış Ng650 den farklı olarak. Emin ol memnun kalacaksın.

• Beğen
Tepkiler: Ozan Bilir

onurson

Üye
Tepki
32
Bisiklet
Scott
Kron Xc 250 alacak arkadaşlar arka göbek setine dikkat!.... Öyle merdivenden iniyim, hızlıca kaldırımdan yukarı çıkıyım.. nasıl olsa kadro sağlam bişey olmaz demeyin!... Tamam dağ taş demeden kondüsyonuna göre çıkarsın. Fakat sert hareketlerden kaçınmanızı tavsiye ederim... Neden mi? Yaklaşık 2 hafta önce arka göbek mili kılavuz yerinden kırıldı. (Sebep: Hızlı gidildiği anda birden kaldırıma çıkma telaşesi... :) adamlar 1 hafta sonra garanti kapsamında göbek mili gönderdi, denedik olmadı. Bizde kendi imkanımızla mandalsız bilyalı mil taktık... o da 1 gün bile sürmeyip ayar tutmadı teker 8888 çizmeye başladı. şimdide komple jant göbek istedik kron bayisinden bugün.. Bakalım ne zaman gelicek... Ayrıca Mekanik Disk katiyennnnn almayınnnnnnnnnnnnn!...... :) Dipnot: İleri seviye kullanıcılarına tavsiye edilmez.. ..

Ozan Bilir

Üye
Tepki
21
@onurson

Sanırım biraz daha bekleyeyim bisiklet için hem biraz daha para biriktirebilirim.Alıcağım bisiklete uzun bir süre çok büyük masraflar yapmak istemediğimden 2. ellerede yönelicem galiba.Kafam çok karışık ne yapsam bilmem.

@ygtdkc

Sağolasın hocam yorumun için.

onur tuna

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
@Ozan BİLİR

cevap tabii ki sana ama gönderilen makale de de birçok yanlış var teknik olarak onu söyledim sadece. benim kanaatim xc250 yada ng 650 gibi bir bisiklet alıp yavaş yavaş yükseltmen donanımlarını, evet ng650 ve xc250 hakkında kötü yorumlar iyilerine nazaran biraz daha çoğunlukta ama "bekara karı boşamak kolaydır" derler. ben burada 3000 liram var şunu alayımmı diye topic açsam mutlaka biri çıkıp der onun maşası kötü, ön değiştiricisi şöyle arkası böyle falan bir sürü yorum yazan olur. Demek istediğim ikisi de shimal,ümit,cenix vs. gibi markalardan değillerdir. İkisi de iyidir, fakat kron'da alırken nedense pazarlık payı daha az gibi, belki kar marjı düşüktür ama sağlam pazarlık et hangisini alacaksanda

KeRbELa34

Üye
Tepki
0
Ya hocalarım bişey soracam bende aynı durumdayım kron xc 250 v alcam ama maşası bildiğim kadarıyla kilitlenmiyor bu çok sorun olurmu ? Ve birde ayna kolu iyimidir tavsiye edermisinz lutfen yorumlarınızı bekliyorum :D

donnie darko

Daimi Üye
Tepki
199
ben kullanıyorum kron xc 250 masa cok sorun teskıl etmıyor uzun yolda yapıyorum istanbul ılı ıcınde ...

Safa ASTAM

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Kron
@KeRbELa34

kardeşim aynakolu iyi değil yani kullanım amacına göre değişir tabiki ama bende 2011 xc250 var freestyle yapmaya çalışıyoruz 8 aydır aynakol sıkıntı verdi maşada sıkıntı yok ancak çok da kaliteli değil. yinede tatmin edici. normal bir kullanıcı için cok iyidir mekanik diskten uzak durun. ben arkaya v fren taktım ancak zoom maşa ön frende v ye izin vermiyor. ancak dediğim gibi normal bir kullanıcı için tatmin edici dengeli ve sağlam bir bisiklet bu fiyata başka bişey alamazsınız xc250 dengi olan

Vahap Demir

Daimi Üye
Tepki
531
Bisiklet
Sedona
İkisi de verdiğiniz paraya göre gayet iyi bisikletler. Verdiğiniz paranın karşılığı odur. İmkanlar el veriyorsa bir parça daha üstü olan modeller her türlü tatmin eder ama bunlarda ufak tefek memnuniyetsizlikler yaşamanız gayet doğaldır. V fren olan modellerde yaşayacağınız sıkıntı nedir? Vites geçişleri çok iyi olmaz o kadar. İlk bisikletim XC 250 idi. Çok sorun yaşatmadı. Mekanik disk sürekli arıza çıkarır. Uzak durmak gerekir.
Kilitlenebilir maşa yüksek performans kullanıcısı olmayan tarafından gözardı edilebilecek özelliktir. 7005 serttir. Taş gibi sağlamlık hissi verir. 6061 ağır yükte veya sert çukurlarda bayağı esner ama daha bir konforlu gibidir. Kişinin zevkine kalmış bir tercihtir. İkisi de sağlamdır öyle çat diye kırılma olmaz.

Tepki
3
Bisiklet
Salcano
NG-650 mi Kron XC-250 mi diye kafa yorar iken birde sedonna borla girdi :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
2 hafta önce kron xc 250 v fren aldım. Eğer kron xc250 alacaksan aynı parçalarla uzun vadeli düşünme, yani parçalarını değiştirmeyi planlıyorsan, evet alınır. Öncelikle maşa, vites attırıcılar, frenler, göbekler genel olarak sıkıntı yaratıyorlar. Ben maşanın sıkıntı yaratmasına izin vermeden maşayı değiştirdim fakat, her ne kadar internette okuyup inanmasam da kronlar gerçekten sorun cıkartıyor, ( suana kadar göbekler, vitesler ve fren konusunda 3 kere servise gittim ), zaten kron xc 250 in parçalarına bakarsan ana-kadro parçalarının dısında hepsı 30-40 liralık, idarelik parçalar. Ng-650 nasıl bir bisiklettir bilmiyorum, bisiklet konusunda da çok bilgili değilim ama yaşadıklarıma istinaden kron xc 250 ( bende olmasına rağmen ) alma derim. Birisi sedona borla demiş sanırım, onu düşünün bence :)