NG 650 ile ilgili sorular

Tepki
15
Öncelikle bu bisikleti hafifletmeyi düşünüyordum sonra yeni kadro alıp toplasam mı diye bi fikir aklıma geldi. Kararsız kaldım, bende büyüklerime sorayım dedim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Scudo

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
bütçeni söylersen daha iyi yardımcı olabiliriz.

erkan sozoren

Daimi Üye
Tepki
79
bence yeni bir kadro alıp toplasan daha ıyı bı arkadasın ng650 sını kısa sure kullandım acıkcası cok hosuma gıtmedı bısıklet cok agır geldı bana uzerındekı parcalarda shımanonun alt sınıf parcaları zaten yenı bır bısıklet topla derım ng 650 ye masraf yapma :)

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Önceliğin kadro olmalı ve istediğin tarzda bir kadro olmalı (disk fren v fren vb. ) daha sonra ise yavaş yavaş toparlarsın bütçen doğrultusunda.Açıkcası toplayınca biraz daha tuzlu oluyor ama bu zevk meselesi :)

Ziya Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
54
Bisiklet
Cannondale
bana kalırsa masraf yapma onu satıp ileride daha iyi bir bisiklet alırsın. Bir şeyini değiştirsen diğeri eksik kalacak sürekli değiştirmen gereken liste uzar. Modifiye edenler genellikle üst seviye ya kadroları oluyor ya sistemleri oluyor iki parça değiştiriyor bisiklet tıkır tıkır oluyor. Bende de Salcano 212 var mesela bende 8li sisteme geçecektim sonra baktım çıkıyor bir sürü masraf. Mesela vitesi değiştirsem bu seferde kadro kötü gelmeye başlayacak :). Tabi yine de son karar senin ;).

Fatih Toraman

Forum Demirbaşı
Tepki
744
İsim
Fatih
Bisiklet
Amoeba
Size tavsiyem;Sıfır veya temiz 2.el Kron marka bir kadro almanız,kadroyu ng650'nin kadrosuyla değişmeniz ve para buldukça donanımı yükseltmeniz yönünde.Böylece hem bisikletsiz kalmaz hem sabırsızlık yaşamazsınız.Yada ng650 yi satıp işe sıfırdan başlayabilirsiniz.Tercih sizin :)

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
En mantıklı çözüm sat onu. Yaza kadar da para biriktir koy üstüne. Güzel birşey alırsın kendine. Yada yaza kdr para biriktir bisikleti yaza doğru daha rahat satabilirsin bahar ayından itibaren. Topladığım parayı da birleştirirsin.

burhan çetin

Forum Demirbaşı
Tepki
970
Bisiklet
Dahon
kış döneminde uygun bir bisiklet bulabilirsin,araştırmaya devam.

Tepki
4
@Eren Güngör

Bende de aynısı vardıı.. Hala vaar satıcam inşallah ilkbahara. Pek hoşuma gitmedi çok fazla sorun çıkarttı çıldırttı tek kelimeyle :) 3 aydaa 1500 km yapınca bile alet kendini toplayamadı :D bende temmuzdan beridir para biriktiriyorum. Biraz araştırdım daa önceliğin kadro olsun dediler. Bende o yüzden Merida almaya karar verdim. Şimdi TFS 200 D aldım. Daha 2 gün oldu geleli (indirime girmişti yaklaşık 1100 liraya aldım) aradaki farkı görmeni isterdim gerçekten.. Üstündeki komponentler çok üst düzey olmasa bilee 1-2 sene sonra bir iki takviyeyle beni uzun süre götürür. Bence sende önceliğini kadroya ver. Çünkü parçaları sonra değiştirirsin ama kadroyu değiştirdigin de parçaları da muhtemelen değiştirmen gerekcek ;)

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yerinde olsam elindeki 200 TL ile ikinci el sağlam bir kadro alıp o bisikletteki parçaları ona aktarırdım. daha sonra Maşayı değiştirirdim. sonra aynakol, vites sistemi filan derken yaza kadar iyi bir bisiklet oluştururdum.

mesela 200 TL'ye geotech Race kadrosu bulup daha sonra 60-70 TL'ye en azından XCM bir maşa alıp bu işe başlayabilirsin. tabi çok emek isteyen bir iş :)