Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

NG 650 ile ilgili sorular

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Eren Güngör tarafından paylaşıldı.

1. Eren Güngör

Eren Güngör Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle bu bisikleti hafifletmeyi düşünüyordum sonra yeni kadro alıp toplasam mı diye bi fikir aklıma geldi. Kararsız kaldım, bende büyüklerime sorayım dedim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

2. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bütçeni söylersen daha iyi yardımcı olabiliriz.

3. erkan sozoren

erkan sozoren Kıdemli Üye

Seviye:
    bence yeni bir kadro alıp toplasan daha ıyı bı arkadasın ng650 sını kısa sure kullandım acıkcası cok hosuma gıtmedı bısıklet cok agır geldı bana uzerındekı parcalarda shımanonun alt sınıf parcaları zaten yenı bır bısıklet topla derım ng 650 ye masraf yapma :)

4. Eren Güngör

Eren Güngör Yeni Üye

Seviye:
    Bütçe şu an 200 ama toplarsam yazın toplarım o zamana kadar 500 falan olur.

5. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Önceliğin kadro olmalı ve istediğin tarzda bir kadro olmalı (disk fren v fren vb. ) daha sonra ise yavaş yavaş toparlarsın bütçen doğrultusunda.Açıkcası toplayınca biraz daha tuzlu oluyor ama bu zevk meselesi :)

6. Ziya Yılmaz

Ziya Yılmaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bana kalırsa masraf yapma onu satıp ileride daha iyi bir bisiklet alırsın. Bir şeyini değiştirsen diğeri eksik kalacak sürekli değiştirmen gereken liste uzar. Modifiye edenler genellikle üst seviye ya kadroları oluyor ya sistemleri oluyor iki parça değiştiriyor bisiklet tıkır tıkır oluyor. Bende de Salcano 212 var mesela bende 8li sisteme geçecektim sonra baktım çıkıyor bir sürü masraf. Mesela vitesi değiştirsem bu seferde kadro kötü gelmeye başlayacak :). Tabi yine de son karar senin ;).

7. Fatih Toraman

Fatih Toraman YalağuzSeyyah

Adı:
    Fatih
    Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Size tavsiyem;Sıfır veya temiz 2.el Kron marka bir kadro almanız,kadroyu ng650'nin kadrosuyla değişmeniz ve para buldukça donanımı yükseltmeniz yönünde.Böylece hem bisikletsiz kalmaz hem sabırsızlık yaşamazsınız.Yada ng650 yi satıp işe sıfırdan başlayabilirsiniz.Tercih sizin :)

8. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    En mantıklı çözüm sat onu. Yaza kadar da para biriktir koy üstüne. Güzel birşey alırsın kendine. Yada yaza kdr para biriktir bisikleti yaza doğru daha rahat satabilirsin bahar ayından itibaren. Topladığım parayı da birleştirirsin.

9. burhan çetin

burhan çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    kış döneminde uygun bir bisiklet bulabilirsin,araştırmaya devam.

10. Mehmet Akalın

Mehmet Akalın Yeni Üye

Seviye:
    Bende de aynısı vardıı.. Hala vaar satıcam inşallah ilkbahara. Pek hoşuma gitmedi çok fazla sorun çıkarttı çıldırttı tek kelimeyle :) 3 aydaa 1500 km yapınca bile alet kendini toplayamadı :D bende temmuzdan beridir para biriktiriyorum. Biraz araştırdım daa önceliğin kadro olsun dediler. Bende o yüzden Merida almaya karar verdim. Şimdi TFS 200 D aldım. Daha 2 gün oldu geleli (indirime girmişti yaklaşık 1100 liraya aldım) aradaki farkı görmeni isterdim gerçekten.. Üstündeki komponentler çok üst düzey olmasa bilee 1-2 sene sonra bir iki takviyeyle beni uzun süre götürür. Bence sende önceliğini kadroya ver. Çünkü parçaları sonra değiştirirsin ama kadroyu değiştirdigin de parçaları da muhtemelen değiştirmen gerekcek ;)

11. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    yerinde olsam elindeki 200 TL ile ikinci el sağlam bir kadro alıp o bisikletteki parçaları ona aktarırdım. daha sonra Maşayı değiştirirdim. sonra aynakol, vites sistemi filan derken yaza kadar iyi bir bisiklet oluştururdum.

mesela 200 TL'ye geotech Race kadrosu bulup daha sonra 60-70 TL'ye en azından XCM bir maşa alıp bu işe başlayabilirsin. tabi çok emek isteyen bir iş :)