ng 650 düşünüyorum ne dersiniz?

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@sevcanla

Boyunuzla ilgili uygun olup olmadığından kastım şuydu ayrıca,

isterseniz 28jant bisikleti de sürersiniz, mesele sürüp sürememek değil.

ben de yeniyim zaten bu konuda sürekli yazı okuyup durdum, bir başka kaynak sitede okumuştum; boyunuza uygun olması gerektiği yöndeki seçimin amacı şu yani, oluşabilecek bel ağrıları demiş, diz ve adele ağrılarında fln değinmiş.

Yani pedal çevirirken harcayacağınız enerjiye nazaran en yüksek verimle faydasını alabilmek amacıyla ölçülmüş bisikletler alınırken.

Ama bu kadar ince hesaplara da girmeniz gerektiğini düşünmüyorum pek, şehirler arası tura çıkmayacaksınız sanırım.

Keza bu başlıkta şu ana kadar yazı yazanların neredeyse hepsi de öyledir (yani içlerinde salcano'yu merak edenler, salcano alanlar, salcanoya ilgi duyup da yazanlar kastettiğim.)

Bir de kamburluk riski fln da demişler ama zaten selesi de ayarlanabiliyo, 24 veya 26 jant seçeneği de var yani, bunlar da karşılayabilir çoğunlukla ihtiyacı heralde.

• Beğen
Tepkiler: westblood
Scudo

arren

Üye
Tepki
1
@celil.mayaoglu

NG650 aldim gecen hafta sonu fakat bahsettiginiz kadro boyu icin boyum 1.70 ve ilk kullanimdan sonraki iki gunde baya bir bacak kas agrisi cektim. Kadro boyunun bana uygun olmayisi etkilemis olabilir mi sizce?
Tesekkurler;

• Beğen
Tepkiler: celil.mayaoglu

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@arren

daha önce de bisiklet kullanıyor muydunuz? Yani uzun zaman boyunca spordan, hareket etmekten uzak durup ta mı bir anda kullanmaya başladınız bisikleti?
Vücut hamlamış olmasın? Uzun zamandır spor yapmamış bünyeyle hemen yüklenmemek gerek hangi spor olursa olsun.

İlk hafta boyunca sürebilir ağrılar ama sonrasında vücut alışır bence eğer öyleyse, değilse o zaman merak ettiğiniz asıl sorunun cevabıyla ilgili belki kadro boyu olabilir..

hasantr34

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar bende ng 650 almaya karar verdim yalnız bu salcanonun web sitesi çalışmıyor... Konya'da salcano bayileri var mıdır?

sevcanla

Üye
Tepki
5
@hasantr34

HACILAR TICARET LOKMAN KAYNACI
LOKMAN KAYNACI ATATURK CADDESI ANIT KARSISI NO;37 BEYSEHIR Konya 0 332 512 48 24
GUZEL CELIK ESYA HAS.DON.MEDI MERAM SANAYI MUCEDDET SOK. NO;32 Konya 0332 322 53 63 0332 321 01 84
ARINLAR TIC. HARUN ARIN SEYIT HARUN BULVARI NO:18/D SEYDİŞEHİR Konya 0332 582 14 65 0332 581 23 35 0332582 93 33
sitesinde bunlar var İletişim kurabilirsin. Şimdidien Hayırlı olsun.

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@sevcanla

Salcano satan bayileri nereden buldunuz? Listesi varsa link verebilir misiniz?

iade ettim internetteki siparişimi, paramı da geri aldım, bizzat kendim bakıpalmak istiyorum istanbulda.

İstanbul-Kadıköy-Üsküdar civarlarında arıyorum alabileceğim yer olarak, aldığım gibi süre süre getirmeyi düşünüyorum..

sevcanla

Üye
Tepki
5
@celil.mayaoglu

(link)
link den bakabilirsiniz.
Ama istanbulda oturuyorsanız kendiniz bakabilirsiniz .
Kadıköyden vapurla Eminönüne geçin orda bisikletçilere bir bakın belki fiyat olarak daha uygun da bulabilirsiniz.Giderseniz Birde sedona- Borla sorun o daha iyi bir bisiklet birazdaha pahalıdır ama onuda bir araştırın.

Şimdiden Hayırlı OLSUN.

• Beğen

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@sevcanla

Sanırım istanbulda yaşamışlığınız var :) belli ki yolu iyi biliyorsunuz,

evet ben de onu düşündüm, dediğiniz çevrede var ama anadolu yakasında bi mağazadan almayı planlıyorum, verdiğiniz adres için teşekkürler işime yarıycaktır kesinlikle,

aldığım siparişi iptal ettirebildim neyse şimdilik,

sedona borla her yerde yazıyo tüm forumlarda görüyorum, hatta Beşiktaşta bir sürü sedona geziniyo, fark ediyorum eminim bu forumlar sayesinde çoğaldı, fakat çok talep oldugundan da fiyatları uçurdular, 570milyon oldu begendiğim 711 modeli, sedona borla 470ytl civarı bişey, ama pedal sevdasına girip de fazla masraf edinmek planımda yok asla. Zaten amacıma uygun bisikletlere göre göre fazla bile o dediğiniz.

Bi de olay şu oluyo hep, fiyatı öğreniyorum, 60-70ytl fark oluyo bisiklet modelleri arasında, şu kadarcık daha koyarım üstüne daha iyisi daha iyisi derken koyduğum bütçe 2ye katlanıyo.

Bir sürü bisikletçiye girip çıktım, varsa yoksa en iyi marka Scott yani adamlar işi biliyo, tanınmış ve en pahalı marka ama işe gelince konu en tepede onlar var. Almak isteyeceğim bisiklete vericeğim masrafa nazaran o (470-580)paralarla da asla sedona almam yani scottun alt seviyelerinden biriyle başlamak varken,

Araba konusunda BMW'yi dünya tanıyo, kötü modeli olsa elinde, satmaya kalksan elinde kalmaz asla. Scott veya Trek deyince düşünülür defalarca. (E80den bahsetmiyorum tabiki)

Bir de şunu unutma; forum içerisinde bisiklet dükkanlarının sahipleri de var,işletenleri de;
kimi sedona satar, kimi kron satar, kimi başka markalar satar, gidip görmek gerek, deneme fırsatınız varsa deneyin kesinlikle, yakından bakın, pazarlama stratejisi bu forum işi bir çeşit, bu forumlar sayesinde dükkanlar keşfediliyo alışverişler oluyo, rekabet uğruna marka kötülemeler ya da yere göğe sığdıramamalar kesinlikle bu işin bir parçası tabi.

Scott satan bir mağazaya girdiğinizde bağırıyo resmen diğer markaların arasında bu alemde kral benim diye; inanılmaz hafifliği, tam bisiklet dedirtecek geometrisi, verdiği sürüş keyfi kalitesi en iyisi yani. O kadar param olsa Scott derim yine de Sedona ya da Kron demem.

Ben alacağım bisikletle kısa mesafelerde kullanıcağım için pek sorun çıkacağını sanmıyorum o yüzden.

Salcano'dan memnun olucam kesinlikle, hafif bisiklet olması, boyu boyuma uygun olması yeterli, zaten parçaları da kötü değil yani korkmayın.Neticede işi görücek mi, kesinlikle evet.

Kimi parçalara bakarsınız, adam mesela gitmiş sele borusunun kadroya takıldığı sele kelepçesini 60-70ytl yazmış, yüzük kadar ufacık parça yani,
karbonmuş, krommuş falandı filandı, o ufacık parçaya 60milyon vermekten bahsediyorum. Verene saygılar tabi, ama bendeki para bana fazla gelmiyor malesef.Tabi herkesin bütçesi parası kendine ama ben; kendi kazancıma göre,ihtiyaçlarıma göre mantıklı bulmuyorum, çelik parçasını taksam ne olur selesindeki 3gram fark için yırtınıcam diye?

Olta satan dükkana gidersiniz karaköyde, 20milyonluk olta da var 2milyarlık ta, ama neticede ikisiyle de balık tutarsın bir kere heveslendiysen bu işi yapmaya.malzeme farkıdır aradaki fark hep.icraat aynı zaten,dert etmeye gerek yok.Kamışı,motoru,kurşunu yemi cartı curtu da oluyo o 20milyonluk oltaların yanında.(Dalga geçip de soran olursa adresini veririm yani uydurmuyorum rakamları.)

Ya da daha güzel örnek; pc başındasınız, 10$a da Comat marka optik mouse alırsın bendeki gibi, gider 100milyon bayılıp microsoftun mouseunu alırsın.
Aralarındaki dpi algılama farkının bir anlamı yoktur,(bendeki 800dpi) ikisiyle de çok harika photoshop,flash çalışmaları yapabilirsin -ki zamanında optik mouse yokken insanlar neler yaratıyodu çizimlerini yaparken.Ya da oyununu oynayabilirsin, internette sayfaları dolaşabilirsin. İcraat, işlev aynı. Ben hala bendekini kullanıyorum 3yıldır sapasağlam, tabi boyası çıkmıştır, az elimi terletmemişimdir üstünde, rengi atmıştır ama taş gibidir hala.Kırılsa üzülmem, sıkılmam da, çünkü çok para vermedim yani.Gider hatta aynısını alırım kesinlikle bulabilirsem.

BU millet yıllarca nice çelik yığını dedikleri bisikletlere bindi de gene uzun yollara çıktı,gezilerini de yaptı, yarışlara da katıldı, bir sürü sayamayacağım işini yaptı gene.

Hevesiniz varsa elinizdekiyle alın bir şeyler derim, sonraya ertelendi mi daha sonra heves kaçtı mı olmaz o iş.

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
Ayrıca bahsettiğim mouse örneğine ek olarak da bakın (link)

(link)

hatta adam 11$dan 5$a çekmiş fiyatını, resimdekinin aynısı,

şimdi 2500dpi mouselar moda, hatta kablosuzları da var ama icraate gelince hepsi aynı ne derseniz deyin. Counter Strike'ı da iyi oynarsınız, güzel uygulamalar yapıp günlük işinizi görür.Daha iyisi, daha hassası falan demeyin yani iş aynı iş, 0.03snlik zaman kazancı için yani belki de bu masraf.

Kullandığınız bilgisayarın işlemcisi çift çekirdekli değil diye tasalanmak yerine o haliyle de iş yapıp paralar kazanabiliyosanız emin olun ki o makineye kesinlikle paha biçilmez.

sn. sevcanla Salcano bisiklet aldınız, memnundunuz da hatta burda yazdıklarınızı okudugumda öyle anladım, bence kafanızı kurcalamayın en iyisi ya da daha iyisi hangisi diye.Karışamam işinize asla ama siz bilirsiniz..

ben salcanocu değilim, bisikletçi de değilim, ticaretini de yapmıyorum bu aklınıza gelmesin de :)

ne markalar çıkar ilerde de, unutulur gider bu saydıklarımız, yeni modeller gelir onlar revaçta olur. Bir kere aldıysanız, mutluysanız sorun çıkarıp da keyifinizi kaçırmanın anlamı yok bence.

Bu sıralar sezon geldi gazıyla fiyatları uçurmuşlar zaten bisikletçiler, haşim işcanda salcano bisiklet 340ytlydi. İnanmayan varsa eminönünden atlasın aksaraya doğru giden otobüsle haşim işcandaki durakta insin hemen karşısında salcano satan 2 dükkan çıkıyo, adam 320den inmiyo fiyatı. Peşine kıyak yapar elbet ama taksitte kasar sizi baya.

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@asdasd

Teşekkür ederim gerçekten sevindim en azından benim gibi düşünen daha yoktur diye karamsarlıkla yazdım ne düşündüğümü,:rolleyes:

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@westblood

valla açıkçası en çok ta senden bekliyorum geribildirimini üstad,

sürdün mü bisikletini? Nasıl buldun? Memnuniyetin ne durumda?

Rahat mı? Keyif alıyo musun sürerken, gerçekten bir sen kaldın gerçekten geribildirim bırakmayan.. Gerçekten ne düşünüyorsun?

westblood

Üye
Tepki
17
Bisiklet
KTM
@celil.mayaoglu

arkadaşlar merhaba, bisiklete binmekten fırsat bulamadım deyip neden cevap yazmadığım konusunda sıyırmaya çalışıyım ama pek yiyeceğinizi zannetmiyorum :D Bisikletimi aldığımdan beri inanın zaman bulupta şöyle adam gibi zevkle kullanamadım (bilgisayar işiyle uğraştığım için zaman diye bi mefrumumuz yok iş olduğu sürece sabaha kadar çalışırız icabında), hafta içi hep niyetlendim akşam eve erken gideyimde şöyle sahile çıkıp bi turluyum diye ama kısmet olmadı.Neyse bu fırsatı ancak bu hafta sonu bulabildim ve inanın acısını çıkardım cuma akşamından başladım cumartesi sabah ve akşam, pazar sabah ve akşam olmak üzere bitarafım ağrıyana kadar sahilde pedallayıp durdum.Uzun süre bisiklet kullanmayan biri için açıkcası iyi bir antrenman oldu çünkü akşam saatlerinde sahil yolu oldukça kalabalıktı.Bisiklet hakkımdaki görüşlerime gelince çok fazla teknik isimlerini bilmemekle beraber beni oldukça tatmin ettiğini söylemem gerekir.1.82 boyunda ve 93 kilo olduğumu söylersem heralde sizin için bir kıstas olabilir.Bu kadar kullanımdan sonra kollarımda ve bacaklarımda herhangi bir ağrı olmadı, vites geçişleri gayet uyumlu ve sessizdi bu paraya alınabilecek en iyi ürünlerden biri bence.Diğer markalardaki pahalı ürünler bence bir üst seviyede ihtiyaç duyulabilecek ürünler benim gibi spor yapmak ve hareket etmek amaçlı kulanmak istiyorsanız düşünmeden alın derim.Başka rengi varmı diye hiç sorgulamamıştım ama bana mavi renkli geldi ve çok hoşuma gitti renk olarakta tavsiye ederim.Kısacası beklentilerimin üstünde, beni tatmin ettiği kadar kullanıcam inşallah. Motor almayı düşünen biri olarak arkadaşlarım bisiklet aldığımı öğrenince biraz şaşırdılar ama bence daha sağlıklı :)

• Beğen

sevcanla

Üye
Tepki
5
@celil.mayaoglu

merhaba
kardeş yazdıklarını okudum.Yazdıklarında haklısın.
Ben istanbulda 25 yıl kaldım ama şimdi muğladayım.Sedona -Borlaya bak derken tam olarak istanbul piyasasında düşeş olarak, salcano ile aynı meblada bulabilirsin düşüncesi ile yazdım.Spotcularda satılan birçok ürün mağazaların yarı fiyatın yakın olabiliyor,aynı şekilde eminönündede uygun bulunabileceği veya pazarlıkla uygun hale getirilebiliceğini düşünerek gitmişken araştırısınız dedim. Sonuçta aynı meblaya birazdaha iyi bir bisiklet almak güzel olurdu.
salcona güzel ama ben alalı üç hafta kadar oldu belki 80-90 km dolaşmışımdır. önce arka tekerlek biraz boşluk yaptı onu hallettik. Şimdide ön göbekten her pedal turunda bir tıkırtı geliyor ve ses giittrikçe artmaya başlıyor.Açıkcası üzüldüm.Yeni bir bisiklette böyle bir ses olması can sıkıcı.2 yıl garantisi var halledilmeyecek bir problem değil ama yinede olmasa daha iyiydi.
Ama herşeye rağmen bisiklet sahibi olmak güzel.

• Beğen

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@sevcanla

Ya zannetmiyo musun ki o pahalı markada olmuyo :)

Dün arkadaşımla bisikletçisine uğradık, Kron XC2000'i var arkadaşımın, geçen aralıkta gitti aldı 550ytlye,şimdi 800 civarı paha biçmişler,

her neyse, zinciri kendisini tutan demire sürtüyo, arka tekerin üstüne bi demir var, arka attırıcı denen kısım değil, arka kısımdaki dişlinin üstünde basit, kelepçe gibi zincirin etrafında olan, ve zincirle birkaç mm mesafeli duran demire sürtüp ses çıkarıyo diye gittik, adam tamirciye git götür yapsın dedi,

orası sorun değil, tabi ki tamirci işi halleder ama

arkadaşıma bi de "kullanmayı bilmiyosun, kullanmayı öğren" der gibi artislik taslayınca sinir oldum. Utanmadan da pişkinlikle günde 100tane satıyoruz deyince ekledim forumlar saolsun diye. E tabii diye pişkin pişkin güldü bi de utanmadan. Her neyse, ben burda baltalamak derdinde değilim ama neticede bisikletin yerini işe yarayacak ya da yaramayacak bir sürü eşya aldı, özellikle elektronik eşyalar fln, bu forumlar olmasa açlıktan ağzı kokar, ticaret yapmak değil bu yani, malı satana kadar ısrarla kene gibi müşteriye yapışıp marka kötülemek, satana kadar ilgi sattıktan sonra alay eder gibi tavır, bunun alırken garantisi olmuyo mu?

Gözünüzde büyümesin yani çok fazla o markalar da. Salcano yurtdışına; çine, ingiltereye,tayvana satıyo yani. Bu markalar henüz buranın malı, sadece burada dolaşan markalar. Tofaş araba ya da Kurusıkı tabanca mantığı, sadece yerli montajlar.

ben daha iyi oldugunu savunmuyorum, tabiki ama insan afedersin enayi yerine konuyo sanki, elden peşin parayla 500-600ytl para veriyosun, arıza çıkınca bi de böyle surat görünce olmuyo yani.

Bi de haftalar önce gittiğimde alırken bu markaları al, tamir derdiyle uğraşmazsın, kullanırsın ömürboyu gibi doldurucu laflarla da iyi teşvik ediyolar.

Bu bahsettiklerim benim gözlemlerim, ve doğal olarak gerçekçi olan düşüncelerim.

Satıcıyı ve yerini söylemiycem, insanların ekmeğiyle oynamak benim işim değil burda ama adama fena uyuz oldum kısaca.

Westblood'ın dediği gibi, malı sattıktan sonra gösterilen ilgi her zaman en önemlisidir.Böyle adamlar zengin oluyo işte bu yolla.Zaten bu ülkedeki pazarlama kabiliyeti başka ülkenin insanlarında yoktur. Kısaca 800ytllik bisiklet alırken o çıkan arızadan sonra kıymeti de kalmıyo, arkadaş da daha yeni yeni kullanmaya başladı bisikleti aylar boyu hevesle beklediği günlerden sonra.

• Beğen
Tepkiler: westblood

sessiz_dj

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Sedona
slm mıllet bu konu burda uzadı gıdıo valla durum nedır acaba merak ettım:D :D hepsı bısıklet sonuçta değilmı önemlı olan şudur ınsanın kendı memnun olması bu kadar basıt kardeşlerım herkese bol pedallar dılerım....

• Beğen
Tepkiler: EXIT26

westblood

Üye
Tepki
17
Bisiklet
KTM
arkadaşlar yokmu yeni ng650 alan başka arkadaş fikirlerini ve görüşlerini anlatsa.

tikkany

Üye
Tepki
5
Arkadaşlar bu ng650 denilen modeli 1.65 boyundaki eşim (bayan) kullanabilirmi bilgi verebilirseniz çok sevinirim :)