Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ng 303 SRD

Konu, 'Salcano' kısmında Cem Erdoğan tarafından paylaşıldı.

1. Cem Erdoğan

Cem Erdoğan Kıdemli Üye

Seviye:
  2. lukunku86

lukunku86 Aktif Üye

Seviye:
    beğendiğiniz yanları da yazarsanız alacak arkadaşlar için daha yol gösterici olacağı kanaatindeyim ;)

hayırlı günler...

3. Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    o zaman bende yazıyım çünkü bende 303SRD kullanıyorum...
    ilk önce kadro boyunu iyi seçerseniz çok rahat edersiniz ben 1.76 boyundayım 16" kadro kullanıyorum çok rahatım...

bisikletle gördüğüm her merdivenden indim her patikadan geçtim bunny hop yapmaya basladım su an bi 6 CM faln zıplayabiliyorum gerçi ama banamısın demedi...
    ancak sram vites sistemini sevmedim tak tuk geçiyo hiç yumuşak deil vites deiştiriyorum katurut ediyo öyle geçiyo...

süspansiyon ilk giriş seviyesi için ideal bence gayet yeterli ama bana yetmemeye basladı:D
    onun hariçinde gayet güzel kadro açısından çok memnunum tam bi XC race kadrosu gibi çok iyi...

frenlere birsey demiyorum çünkü çok iyiler amncak bi 1-2 hafta sonra ayar yaptırılması gerekiyo ben yaptırmadım çok sorun çıkarmıyor ama yapılsa güzel olur onun hariçinde vites ayarları faln ben kendim yapıyorum ama tam oturtamadım yavas yavas onuda beceririm heralde bisiklet böyle

yani kısaca alınca eğer arazi sürüşleri yapıcaksanız bisikleti zorluyacaksanız bisiklet buna rahat dayanıyor...
    ancak ben biraz fazla abartıyorum downhill gibi kullanıyorum bisikleti :D ancak çok tehlikeli bisikletin arkası sabit kadro olduğu için sekiyo bi ara uçuyodum bi 5-6 mtre yükseklikten son anda topladım kendimi...

ilk baslayan birine çok rahat yeticek bi bisiklet.. ama ben maşa deiştiricem yazın...

4. farkın

farkın Üye

Seviye:
    hala geçmedimi o ses ya vitesden niye kart kurt ses geliyor yahu:D

5. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ya bilmiyorum bende yani daha sessiz ve yumuşak geçmesi gerekirken kaattt!! oiye deişiyo birde küçük dişliden birden büyük dişliye geçmem gerekiyor bazen o zaman bir kaç tur boşa ceviriyorum öyle geçiyor yani hemen geçmiyor... yani baska kullan arkadaslarda da böylemi acaba yani sram viteslerde mi böyle soksa banamı denk geldi...

ama kadrodan çok memnunum eğer maşıda aşırı zorlamıycaksanız çok rahat edersiniz o maşayla... ama bana yetmemeye basladı:D
    su yazın bi aksilik çıkmazsa çalışıcam maşa ve vites sistemini deore serisi yapmayı planlıyorm... hatta maşa yı street/DJ maşası almayı düşünüyourm:D:D

6. farkın

farkın Üye

Seviye:
    mevcut maşa kilitlemelimi? birde sram serisi deorenin kaç basamak altı oluyor onu merak ettim:D

7. Burak AŞIK

Burak AŞIK Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sram x5 deore muadilidir...
    Maşada kilitlemeli...

8. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    deore ile muadildir ama 9lu versiyonu muadildir çünkü deorenin 8lisi yok...:D

9. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaslar salcano bisiklet alıyosanız 1 hafta sonra mümkünse gidebildiğiniz en iyi bi bisikletçiye gidin ve bisikletinize bakım ayarlarını yaptırın bence...
    bu gün okuldan geldim ve aldım bisikletı çıktım dışarı yorgun olduğum için sakin sakin gidiyodum ve pedalda bi tuhaflık oldu aynkola bakarken bi baktım kol çıktı yerde:D
    hemen durdum indim kolu ve çıkan parçayı aldım ve en yakın olan otocuya ggidip bi alyan isteyip yerine taktım iyicede sıktım taktım ancak iyiki sakin bi vaziyette yavas yavas giderken çıkmıs çünkü hem hızlı gidip hemde arazide olsaydım büyük ihtimal ayağım bosa basıp dengeyi kaybedip yere yapışırdım...

söyldiğim gibi mümkünse en iyi sekilde ayarları yaptırın...
    salcano çalışanları bşeyden anladıkları yok...
    eve gelince gidon açısını ve düzlüğünü kendim ayarladım gidon yamuktu aldığımda:D sele yukarı bakıyordu...

yani bisikleti toplarken bastan savma yapıyorlar...

bisiklete lafım yok çok iyi parça olarakta çok iyi
    ama teknik elemanlar biseyden anlamıyorlar.....

10. lukunku86

lukunku86 Aktif Üye

Seviye:
    gvenc 16'' ten gerçekten memnunmuusn, çünkü benim boyum da 178, senden 2 cm uzunum :) araziye de çıkarım diye düşünüyorum, sence 18 mi almalıyım ?

11. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben cidden çok memnunum tam istediğim gibi çok rahat kontrol edebiliyorum ben birazdaha ekstrem kullanıyorum brass 2 alıcaktım fakt fiyat sorun oldu o yüzden salcano aldım tam istediğim boy çok rahatım arazide acayip rahat çok kvrak bunny deniyorum yapıyorumda çok rahat tam istediğim gibi... valla boyum 1.80 olsada 16' alıcaktım:D oyüzden belki çok objektif olmaya bilirim...:in:

12. lukunku86

lukunku86 Aktif Üye

Seviye:
    cevabın için teşekkür ederim, değerlendiricem ;)

13. Serkan DERİN

Serkan DERİN Aktif Üye

Seviye:
    ...Bende yakında alıyorum srd mi, çok sağlam bi bisiklet...

Güle güle kullan...

14. semihh

semihh Bisikletkolik

Seviye:
    ng303 cok sık alımlı ve kaliteli bir bisiklet bnce;)

15. Burak Coskun

Burak Coskun Forum Demirbaşı

Seviye:
    aranıza bir srd li daha eklendi arkadaşlar..
    daha önceden bianchi adrenaline kullanıyordum. gerçekten bu bisiklete binince bayağı bir sınıf atladığımı farkettim..
    maşanın kitlenebilir olması mükemmel..
    en azından orta amörtisörden kurtuldum.
    bunun dışında ilginçtir ki sele altındaki demirlerin bir tanesinden kurtuldu..takana kadar sıyırdım :)
    daha hızlı gidiyorum artık..yokuşlarda daha iyi tırmanabiliyorum lakin lastiklerim biraz inceldiğinden tozlu topraklı virajlarda daha dikkat etmem gerektiğini anladım. keskin bir virajda zemininde etkisiyle direksiyon hakimiyeti kayboluyordu az kalsın fakat toparladım. Manevra kabiliyeti ısındıkça gelişicek tabi ki.
    bisikleti selesinden omuzuma asıp gezebiliyorum ve 5. kata kadar kolayca çıkartabiliyorum 4 yaşındaki yeğenimden hafif :D
    frenlerin ayardan geçmesi gerekiyor sanırm fakat şuan bile oldukça iyi..küçük bir dokunuş yetiyor.
    Benden şimdilik bu kadar..
    fotoğrafları en kısa zamanda paylaşacağım
    selamlar.