NG 255 SRD kullananlar bakabilir mi?

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
1130 TL'lik bisiklette x7 set ve 550 TL'lik fren nasıl oluyor?

• Beğen
Tepkiler: Turgay Ak
Scudo

özgürakbuz

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Canyon
Kardeşim çok güzel oluyor.Ben ilk olarak ng 255 srd aldım.Sonra kadrosunu felan değiştirdim çok güzel oldu.Yani böyle fırsatı zor bulursun salcanonun avantajı bu işte.

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisiklet bedavaya geliyor yani. Salcano ne kadar dayanacak bilemiyorum bu 8bin tllik bisikletin 2 3 katı malzeme var üzerinde bedavaya sacıyor!

• Beğen
Tepkiler: Harun.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kullananlar memnunlar mı?
Impetus var bende ama memnun değilim arka göbek ve aynakol haftada bir düzenli olarak ötüyor.

mert lap

Üye
Tepki
10
10 aydır ng255 srd kullanıcısıyım başlarda tereddütüm vardı kadroyla ilğili çatlarsa yada kırılırsa değiştiririm diye düşünüyordum. Bisikleti zorlamadıgım yer kalmadı şu an kadroya da güvenim tam ((soran herkeze bisikleti tavsiye ediyorum)) yanında gelen donanımıda hesaba katarsak bu fiyata düşünmeden alabileceğin tek bisiklettir.
Not: NG255 Sd ve Srd kullanıp ta şikayet eden çok az insan vardır.

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
913
Bisiklet
Focus
Ben iki senedir kullanıyorum bende cok zorladım bisikleti.Bisiklete acımam ama bakımlarını düzenli olarak yaparım.Birkaç gün önce kadro çatladı ( kadro bölümüne bakarsanız ayrıntılar mevcut ) Şimdi gelelim fiyat farkına , yeni kadronun fiyatına bakıyım dedim erdoganlar bisiklette en ucuz kadro ng 255 ( 190 tl ) . Sedonanın kadroları 2 katı fiyatla satılıyor.Bende bisikletime güveniyordum taki bu olay başıma gelinceye kadar.Bence marka bisikletlerin ucuz donanımlarla pahalı olmasının sebebi kadroları.Salcano tam tersini yapıp pahalı donanımlar ucuz kadroyu tercih etmiş .

• Beğen
Tepkiler: Turgay Ak

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@akgulcemal

Ben 90 kiloyum sele borusu 5 cm içeride bir türlü çatlamadım sen nasıl çatlattın?Üstelik seninki daha sağlam kadro,bendeki 2010 Impetus.

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
913
Bisiklet
Focus
Bende 85 kiloyum minimum çizgisinin altına hiç kullanmadım ama bir şekilde becerdim bilmiyorum :) Bisikletsiz kaldım :(

Tepki
8
Harun sen yine 90 kilosun ben 108 kiloyum. Boyle bir durumda benim sele borusunun girdigi yerin yarilmasi lazim.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mert Laplapoglu
Üstelik benimki minimumdan 2 cm aşağıda.Sen minimumda mı kullanıyorsun?

Tepki
8
@Harun Salcı

Minimum`un cizgisine tam 3cm kala kullaniyorum. Arkadasin kadrosunun kirilmasi bana biraz kullanici hatasi gibi geldi. Oyle bir yerden kirilmis ki sele borusu oraya kadar inseydi kirilmasi imkansiz gibi birsey. (en azindan sele borusuna zarar vermeden o bolge kirilmazdi. Sonucta o bolgede sele borusu ve kadro tam dip dibe )

((( Not: Kusura bakmayin turkce q klavye kullanmiyorum yazimda olan yanlisliklar bu yuzden. )))

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mert Laplapoglu

Aslında yukarda demek istemiştim.Yani kadronun içinde 5 cm sele borusu var.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
255 sd kullanıyorum ve inanılmaz memnunum. bisikletimin kadro dahil hiçbir parçasınında değiştirmeyi düşünmüyorum. Deore sağlamlığı ile uzun yıllar idare eder beni :)

• Beğen

Yusuf Taş

Üye
Tepki
11
255 srd m var 1 senedir kullanıyorum, aşırı memnunum. Günlük ortalama 25 km asfalt-stabilize karışık kullanıyorum, lastik patlaması dışında sorunum olmadı.
Kadro nasıl çatladı merak ettim doğrusu ya:)??
Selamlar.

• Beğen
Tepki
6
Bisiklet
Salcano
eskişehirden yazıyorum. İTu amcerası ve asker (izmir) macerası dönüşü 1 yıl aradan sonra ,eskişehrimin de düzlüğü ve ikiteker aşkım gereği, siteyi okumaya başladım ve muteakiben NG 255 SRD modeli ile de ilgilendiğim için ilk msjlarımı yazıyorum.( ancak yeni konu açamıyor ancak konu açamadığımdan ilgili konuya yazmak durumun kalıyor ve kişilere PM gönderemiyormuyum bilginiz varmı acaba?)

3-4 sorum var hem cengiz bey kullanıcı olarak siz, hemde elinde olan kullananlarda deneyim ve bilgilerine ithafen soruyorum;

1) salcano NG 255SRD modeli, eskişehirde yok, ANKARA ve İSTANBUL da varmıdır varsa eyr gösterebielcek varmı günü birlik ank'a ve işlerim içinde zaten gideceğim istanbulda yer gösterirseniz gidip fiziksel oalrakda bakabilir ve nakit alabilirm.
2) nakitte sitede 900e bile alanlar olmuş. acaba nerden nasıl alınmış bilgisi olan varmı? 1080 gibi bir nakit fiayt bu bisiklet için çokmu?
3) özelliklerde sram X7 full set diyor. bu ayna kol- değiştiriciler ve göbeklr ile vites kolları ve disk firen olmasaydı fren setini içermesi gerekirdi ,ancak daha orta attırıcıda SRAM X5 değiştirci kullanmış, bi abimizde arka değiştirici için(2009) x9 takılı geldi yazmıştı-eskişehirden muhsin abi.
- hocam bu bisiklet full set değilmi yada enreleri X7 göbekler salcanomu? bu nasıl fullset ? paylaşırsanız sevinriim? sonuçta gelen üründe full set yok diye geri göndermeyeyim?
4) 173 boy 85 kiloyum. bu durumda bin tl civarı benim araştırp bilemediğim gene 12-13kg(max) civarı önerebileceğiniz net bir model varmı acaba?
5) salcano bayisi eskişehir- gerçekten tam bir tekel ve kurnaz. aynen kelimesi kelimesine -"4 ayda bi 30 tl vercen yoksa bana hiç gelmicen, yoksa garantin olmaz, - ya abi zaten önümüz kış bende az çok anlarım etmiz kullnadıı kağıda damga vurman için neden 30tl vereyim - burası nasıl geçincek ben nasıl yaşicam. verecen kural bu" dieyrek niytinide belli etmiştir. bu garanti hususu ve 30-40 tl mecburi bir ücret yasalmı ? her yerde varmı acaba..

kısa kısa da olsa ilgi -alakası ve bilgisi olan herkesin bişiler yazmasını ve bi cümlede olsa yardımcı olmasını bekliyroum.. zamn ayırıp yazan arkadaşalra çokteşekkürler faydalı bilgileri için.

Tepki
6
Bisiklet
Salcano
buraya yazdım kusura bakmayın konu açamadığım ve salcanocular burada acil belki bilen bigi veren olur diye düşündüğümden..

salcano NG 255 srd için..

Tepki
6
Bisiklet
Salcano
aklıma bikaç şeytakıldı.

sramı - shimanoya oranla hızlı gçiş ve yük alıtnda kararlı tutudman dolayı övüyorlar. 255SRD modeli üzeridne gelen avid 5 disk frenleri ise 500 lrialık çok iyi fen sistemi diye söylüyrolar. nerdeyse SRD ile ilgil tüm forumu karıştırdım. ancak sizin bu hava/ayar sorunu tüm disk frenelrde -hidrolik- olmuyormu. ayrıca yedek prça ediğiniz -çarpma kırılmaz olmzsa benim gibi sık fren kullanan biri için sadece disk pabuçlarının değişimi olmaycakmı. kimi oraganik kimi daha metalik kullanıyor illaki bulunmazmı? (eskişehir)

SD modeli 200tl daha pahalı. 400gr daha ağır.

bu konuda herkesin görüş ve tavsiyesi aydınlatıcı olackatır ?