ng 020 slx modeli için 2011 - 2012 farkları, değiştirme ? iade?

Tepki
6
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar bilindiği üzere bisiklet fiyatları %25 gibi arttı.

bu artışın sebebi € farkalrı dense de model içinde farklar göze çarpmakta.. 2011 model ng 020 slx sahibiyim. bisikleti Eskişehri abacıdan aldım. kimse binmemiş tavanda asılı bir yapıdaydı. satıcı abi de iyi niyetliydi .disk frenleri hafif sürtmekte vitesleri tam ayarlı değildi. alırken bakmak pek mümkün değildi. ne vakit alım gerçekleşti parayı verdik peşin, ondan sonra tavandan indirildi ,eve gidince akabinde bikaçgün içinde ciddi bikaç çiziğini gördük ve vites kolları çıkışında ayar bileziği ,iç halkası (metal) ve sap kısmında ezik ve yırtık olduğunu farkettim. tabi o anki heyecanla bunu farkedememiştim. ocak ayı içinde alınan bisiklet pedalsızdı. bi pedal takdırdık onda da kazık yedik. 5 liralık pedalı ESK. salcano servisi ER bisiklet, 15 tlye takmış oda arızalı çıkmıştı. geri götürdüğmde ise 15 değil 10 olduğunu geri verdiğimde öğrendim.Bİ de kullanmadan iade etmek istemişken arkadan kullnadı getirdi diye lafetmişler ona da üzüldüm ki hala salonda pedalsız durmakta bisikletim sadece eve giderken kısa mesafede kullanılmanın dışında hiç kullanılmadı.. kısacası ESK. Salcano servisin tutumu çizikler ve başlarken bazı ufak tefek şeyler biraz soğuttu. bisikleti iade etme, parasını almaksızın değiştirme gibi süreçler hakkında bilgisi olan varmı ? bu konuyu düşünmeye başladım. ve peşin alınmış bisikleti yeni modeli ile değiştiriler mi? bunun için öuhatab salcano mudur? fikirlerinizi merak ediyorum.. hala borcunu ufak ufak ödemekteyim (peşin verildi ben baya borçlandım- öğrenciyim)garanti belgesi var ama onuda 3-4 ayda bir 40 tlye onaylıyorlarmış. yuh dedim. sevinip binemeden bisikletten soğutuyorlar adamı. tutum çok sıkıntılı gerçekten.

*2011 - 2012 model arasında gidon sap gripleri ve hidrolik disk rotorları (yenisi 180 slx yerine 160 avid) dışında fark yok gibi..

kullanan gören veya incelemiş olan,teknik veriler kağıt üstünde yanıltıcı olabilir , işten anlayan arkdaşların fikirlerini bekliyorum..

ilginize teşekkürler.

murat
eskişehir

2011 SLX :
TİP : 26" MTB
VİTES : SHIMANO SLX FULL SET 30 VİTES
KADRO : XTROLITE-G7 ÖZEL ALAŞIM ALÜMİNYUM KADRO
MAŞA : SUNTOUR SF11-RAIDON-RLD GİDONDAN KİLİTLEMELİ AMORTİSÖRLÜ MAŞA
FREN : SHIMANO SLX HİDROLİK DİSK FREN TAKIMI
GİDON : RITCHEY MTN WCS RIZER (wet white)
GİDON BOĞAZI : RITCHEY WCS 4-AXIS 44 84/6D (wet white)
SELE : RITCHEY WCS MARATHON V2
SELE BORUSU : RITCHEY WCS 1B 350mm (wet white)
MAŞA YATAĞI : RITCHEY WCS LOGIC ZERO PRESS FIT
KRANK TAKIMI : SHIMANO FC-M66010, SLX, 170MM HOLLOWTECH 2, 42X32X24T
RUBLE : SHIMANO CS-HG81 SLX KASET 11-36
TEKERLEK : MAVIC CROSSRIDE BLACK 011 DISC KOMPLE TEKERLEK SETİ
LASTİK : CONTINENTAL RACE KING 26x2,00 LASTİK
SEÇENEKLER : KADRO ÖLÇÜLERİ 15"-16,5"-18,5"

2012 SLX:
26" MTB 30 VİTES
NG020 HAFİF ALÜMİNYUM ALAŞIM 3 KEZ İNCELTİLMİŞ
SUNTOUR RAIDON X1 RLR 100MM GİDONDAN KİLİTLEMELİ
SHIMANO SLX RD-M663 SGS
SHIMANO SLX 3X10 SL-M660
SHIMANO SLX FD-M661-10
SHIMANO SLX 11-36 CS-HG81-10 KASET DİŞLİ
SHIMANO SLX CN-HG74
SHIMANO SLX 42/32/24 FC-M660-10
SHIMANO SLX
SHIMANO SLX BL-M666, AVID 160MM CL ROTOR
RITCHEY WCS LOW RIZE BEYAZ
RITCHEY WCS 4-AXIS BEYAZ
RITCHEY WCS MARATHON
RITCHEY WCS BEYAZ 31,6MM
RITCHEY PRO
SALCANO ALÜMİNYUM BİLEZİKLİ PVC ELCİK
MAVIC CROSSRIDE
CONTINENTAL RACE-KING 26X2.2
15"-16.5"-18.5"-20.5"
11,52 KG

Scudo

Cengiz Gökalp

Forum Bağımlısı
Tepki
326
Bisiklet
Scott
türkiye distribütörünü aradınız mı.arayıp bir anlatın derdinizi ama pek ilgileneceklerini,yardımcı olacaklarını sanmıyorum

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Abacıda çalışan Muammer abiyi iyi tanırım,bizde esnafız muhabbetimiz oluyor sık sık hatta ilk bisikletimi ondan almıştım. Bir sorarım kendisine sizin durumu,ama gidip yüz yüze konuşmanız daha faydalı olur tabi. Ama böyle ufak şeyler için öyle bir bisikletten soğumayın derim,tabi sıfır alıyorsunuz çizik olmasını kimse istemez ama kutusundan çıkarılıp sergiledikleri için böyle sıkıntı olmuş sanırım. Üzerinden çok fazla zaman geçmiş iade işi imkansız gibi ama belki hasar görmüş ufak parçalar temin edilebilir. Gidip konuşmanız en mantıklısı gözüküyor ve Er bisiklet denen yerden kesinlikle uzak durun,bisikletle uzaktan,yakından alakası olmayan insanlar. Nasıl servis vermişler oraya,orası muamma.

Tepki
6
Bisiklet
Salcano
@Samet Şenel

muammer abide bi sıkıntı yok, haberi var zaten,ama ne yapabilirki. servis hizmetini salcano tutup onayladıktan sonra.. bu benim abacıdan ikinci bisiklet alışım daha önce de bianchi wolf almıştım. başka yere de gitmedik. ancak cizikleri sineye çektik hadi bi de vites teli ayar bileziği ve eşrafı yırtık ezik çıkınca .. bu değildi aslında konuyu açma sebebim. bunu ayrıca resimeri ile açacağım başka bi konuda soracağım. ama değişse mesela 2011 ve 2012 arasında fark ne olur du merak ettiğim. sanki 2012 model küçük rotorlar ve pvc elcikler ile ( eğer radeon maşa aynıysa malzemesi) sanki hafifçe daha kötü gibi .zaten çok pahalıya geldiği için biraz ucuzlatmışlar mı acaba diye soruyor insan. bu yılki teknik veriler kadar açık hiçbir yıl -geçen yıl da dahil - vermemişler idi. bu sebeple net bir kıyaslamayı bu yıl ng 020 alan varsa yapabilirm .. yokmu acaba bi alan.. yada bu aynı modelin iki farklı yılını karşılaştırabilecek bilen..

biraz dertlendirdi beni bu ER - bisiklet+" ben satamazsam bakmam" diyen muratoğlu bisiklet (orası ikinci ve son alternatifti satmadıma bakmam nasıl diyor aynı marka altında bilen varmı,iyi biri ama biraz karadeniz inadı var sanırım sezgin abide , mesela istanbula taşınsam ordakiler demi bakmayacak bisiklete? ) ve sattım iş bitti olan oldu mantığı.buna da karşıyım... kesinlikle servis ve ilgilenme çok önemli. .gidip konik maşa MEGA veya carbon /aliminyum carraro mu alsaydım diye düşünmüyor değilim yani .. :(

okuyan , yazma lütfunda bulunan herkese sevgiler..

Tepki
6
Bisiklet
Salcano
@Samet Şenel
yani geçen gün bi arkadaş ER bisiklete vermiş normal bakım için.tabi bırakıp git deniyor ya bide.. başında duramıyorsun. adamın hidrolik disk balataları yağlanmı vites ayarı bozukmuş ve çizikler varmış alırken hiç olmayan.. lanet olsun diyerek çıkmıış..sonra balata temizleyicilerle kendi söküp halletmek için biton uğraşmışş..aman diyor.. ama kime götürücez.. bide şu 4 ayda bir 40 lira soygunu var.. yan i40 lria ver bisikeltinin içine edelim gel ala 4 ayda bir de getir ki.. sonra 2 yılda bir gidip bisikletalıp 2-3 bin liranı bağla salcanoya deniyor.. mantık bu sanki.. :(

bi akıl bi yardım arkadşlar..