Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nevşehir'den merhaba

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Celalettin aktaş tarafından paylaşıldı.

1. Celalettin aktaş

Celalettin aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar, ben celalettin. Aslen Ankaralıyım ancak şuan iş nedeniyle Nevşehirde bulunuyorum. Sedona 650b bisiklet kullanıyorum. Herkese keyifli ve huzurlu günler diliyorum.

semih kavas, Oğuz han T ve Soner Közen bunu beğendi.
  2. Oğuz han T

Oğuz han T Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba Celalettin bey Bende Oğuz Han Aslen Nevşehirliyim nörüyonuzz :) Nevşehir de . Havalar sular nasıl heralde yağmur yağıyormuş duydum çok sevindim malum çok kurak oralar bilirsiniz.

Murat Inan ve umut bayır bunu beğendi.
  3. Celalettin aktaş

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Oğuzhan bey merhaba, evet son 10 gündür aralıklarla atıştırıyor rahmet:) geceleri yağıyor, gündüz yine yok. ben burada özel bir firmada inşaat mühendisiyim. TOKİ konutları yapıyoruz. Yağmur aslında işime gelmiyor, ama kuraklık çok daha kötü:)

4. Oğuz han T

Oğuz han T Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Maşallah Toki Bayağı modernize etmiş güzelleştirmiş merkezi hayran kaldım şahsen. Kolay gelsin hayırlı işler.

5. Celalettin aktaş

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çok teşekkürler :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Emin Töre

Emin Töre Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba Celalettin Bey, forumda ki yazınızı yeni gördüm. Ankara' da yaşıyorum. Ürgüp merkez olacak şekilde Zelve, Avanos ve Göreme civarında 40+ yaş amatör bisiklet binicilerine uygun(bisikletçi demeyim, biz sadece eğlence için bisiklet kullanıyoruz) ağırlıklı olarak asfalt dışı rota önerilerinizi öğrenmek isteriz. Mapmytracks vb. Rota paylaşım programları çok faydalı oluyor. Sizin de bu konuda ki deneyimlerinizi ve kullandığımız rotaları görmekten mutlu oluruz. Saygılarımla.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

7. Celalettin aktaş

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Emin bey merhaba. Yaklaşık 1 senedir buradayım, asfalt dışı kayda değer bir rota bilmiyorum. Genelde akşamları kullanıyorum. Hafta sonları vaktim olmuyor. Onda da ürgüp yokuna doğru gidip 9 km sonra Derinkuyu ayrımından geri dönüp içeri patika yoldan tekrar şehre dönüyorum. yaklaşık 20 km lik bir tur oluyor. Ortalama %8-11 eğimli çıkış var. Bir sırt çantası bakıyorum onu alır almaz, Nevşehir uçhisar ürgüp avanos ve tekrar Nevşehir şeklinde tur yapacağım. Eğer bizi yormaz tırmanmayı da severiz derseniz, ürgüp otelle bölgesinden kayseri yolu var, orada tepeye kadar tırmanıp, erciyes ve Yeşilhisar- kuş gölü manzarısını seyredip tekrar ürgüpede dönebilirsiniz. Trafik neredeyse hiç yok denecek kadar ve kıvrıla kıvrıla giden yollar var.

8. Emin Töre

Emin Töre Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Celalettin Bey, cevabınız için çok teşekkür ederim. İnternette, Kapadokya Bölgesinde bisiklet binebileceğimiz yerler var mı diye kabaca bakarken. "Kapadokya Dağ Bisikleti Festivali" yapıldığına dair yazılar ve resimler görünce aklımıza düştü oralara gitmek. Forumda da hazır sizi bulmuşken danışalım diye düşündük. Vaktiniz olurda gittiğiniz rotaları bizimle de paylaşırsanız çok memnun oluruz. Sağlık günler dilerim. Saygılarımla.

9. Celalettin aktaş

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Emin bey evet salcano sponsorluğunda genelde temmuz ayında yapılıyor, bu zamana kadar 4 defa yapılmış bu senede kesin gözüyle bakılmakta. Ancak çok yorucu bir tur diye biliyorum. Dediğim gibi öyle uzun uzadıya bir tur yapmadım. Ancak bir iki planım var, yapabilirsem size kesinlikle bilgi vereceğim.

10. Emin Töre

Emin Töre Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Celalettin Bey,
    tekrar merhaba. Zaten biz +45 yaş, bisiklete kısa mesafeler binen kişileriz. Ürgüpte yapılan yarışmaları görünce aklımıza geldi. "Biz de gidip 5-10 km binelim oralarda" diye. Yoksa yarışmacıların hızında, uzunluğunda ve zor parkurlarda binmek ne haddimize. Gelişmeleri sizden öğrenmeye devam edeceğiz. Saygılarımla.

11. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hala kimsecikler var mı acaba Nevşehir'den ?

12. mfurkanates

mfurkanates Aktif Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    vardı ama gidiyorum konyada görüşürüz :)

13. fatihözüdoğru

fatihözüdoğru Kıdemli Üye

Seviye:
    Var Nevşehirde yaşıyorum.

Avanosta çalışır Nevşehirde yaşarım. Genç Hizm. ve Sp. İlçe Müd. Avanos Memurum. Yolunuz Düşerse beklerim Avanos Atatürk Spor Salonuna

14. emrah9700

emrah9700 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bende varim yazlari günlük ürgüp nevsehir ise gidiş gelis

15. alfasan

alfasan Yeni Üye

Adı:
    hasan emre turhan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merabalar,aslen kayseriliyim,babamın işi dolayısıyla Ürgüpte yaşıyorum, adım hasan emre .arkadaşlar bana kısaca alfasan derler. sedona 301 tur bisikleti kullanıyorum .

emrah9700 bunu beğendi.
  16. umut bayır

umut bayır Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İyi akşamlar bende kayseriliyim yaz dönemindeki tüm etkinliklere katılırım mümkün olursa sedona 740 kullanıcısıyım

emrah9700 bunu beğendi.
  17. Oğuz han T

Oğuz han T Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bizim konu hortlamış yine. Benim kafamı bozuyonuz zorla bisikletle beni Nevşehire getirteceksiniz. Şaka Bi yana her yaz tatil amacıyla memlekete gelirim bu sayfadaki arkadaşları da gördükçe bu yaz bisikletide arabaya yükleyip getirsem mi acaba diye düşünüyorum. Eee yazın gelsem turlayacak kimleri bulabilirim arkadaşlar ? Uzun kısa gece gündüz her türlü tur uyar bana. Sportive 227 bisikletim var Mtb gibi araziye girer Yol bisikleti gibi asfalta yapışır. :)

18. umut bayır

umut bayır Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ben bisikleti getireceğim yaz dönemi kısa yada uzun tur yapmayı düşünüyorum çevre illere hem içim rahat etmez bisiklet burdayken mazallah başkasına gözüm kayıverir kayseride :)

19. Oğuz han T

Oğuz han T Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben bir aksilik çıkmaz ise Ağustosun 1 inden itibaren Nevşehir olacağım arkadaşlar. Ağustos ayı boyunca müsait olup beraber turlamak isteyen arkadaşlar buradan haber verirlerse bisikletimi beraberimde getirip beraber turlayabiliriz. Siz hangi aylarda Nevşehir desiniz Umut bey ?

20. emrah9700

emrah9700 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Valla kardeşim yazın kimi bulursun bilmiyorum, ama ben şuan kimse bulamıyorum :D
    Sayfanın hortlamasını seni pek aldatmasın bence nevşehirde pek bisiklet meraklısı kalmamış
    Bak şu konuyu açdım fatih özüdoğru arkadaşımız dışında pek bi kimse katılmadı bile..
    Kapadokya gezi tur ve hafta sonu organizasyonları bu başlıkda - BisikletForum

Sadece ürgüple sınırlandırırsak belki bir kaç kişi bulabilirsin

Oğuz han T bunu beğendi.