Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Neşeli Ayaklar, Amerikalılar Karadeniz'de 2, Çılgın Dersane

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Süleyman Şatır tarafından paylaşıldı.

1. Süleyman Şatır

Süleyman Şatır Bisikletkolik

Seviye:
    Sinemalar, sömestr tatiline ikisi Türk sinemasından, üç yeni filmle giriyor… Yönetmenliğini Kartal Tibet’in üstlendiği, başrollerini Metin Akpınar, Peker Açıkalın, Kıvanç Tatlıtuğ ve Melis Birkan’ın paylaştığı Amerikalılar Karadeniz’de 2, eğlenceli bir gençlik komedisi olan Çılgın Dersane ve bizleri sevimli penguenlerin dünyasına götüren animasyon film Neşeli Ayaklar bu haftanın yeni filmleri oldu…

İşte haftanın filmleri...

Benim sıralamam:
    1. Neşeli Ayaklar / Happy Feet
    2. Amerikalılar Karadeniz'de 2
    3. Çılgın Dersane

t-genc ve sare bunu beğendi.
  2. Süleyman Şatır

Seviye:
    Mad Max, Lorenzo’s Oil, Babe: Pig in the City filmlerinin yaratıcısı George Miller, bu kez bir animasyona imza atıyor… Happy Feet / Neşeli Ayaklar, Antarktika’da geçen müzikal bir komedi macera ve bu haftanın da en iyi filmi... Filmin konusu da, burada yaşayan İmparator penguenlerinin aşk hayatlarıyla ilgili…

Happy Feet / Neşeli Ayaklar‘da filmin kahramanlarını Elijah Wood, Robin Williams, Brittany Murphy, Hugh Jackman, Nicole Kidman, Hugo Weaving ve Anthony LaPaglia gibi ünlüler seslendiriyor. George Miller’ın yönettiği filmin senaristleri John Collee, Judy Morris, Warren Coleman ve yine George Miller…

Müziklerde ise John Powell’ın imzası var… Filmin soundtrack albümünde, Prince, Yolanda Adams, Fantasia Barrino, Gia Farrell, Chrissie Hynde, Patti LaBelle, k. d. lang, Jason Mraz ve Pink’in şarkıları da bulunuyor. Ayrıca, filmde Savion Glover’ın step dansına yer veriliyor…

En iyi özgün şarkı dalında Altın Küre Ödülü'nü kazanan Happy Feet / Neşeli Ayaklar, şimdi de en iyi animasyon film dalında Oscar'a göz kırpıyor...

Filmin konusu:
    Antarktika’da yaşayan İmparator penguenlerinin, sevgili eşlerini bulmak ve onları etkileyebilmek için kalbe seslenen bir şarkıları vardır… Ne yazık ki, günün birinde bu toplulukta şarkı söylemeyi beceremeyen berbat sesli bir penguen dünyaya gelir. Memphis ve Norma Jean’in oğulları sevimli penguen Mumble dünyanın en kötü şarkıcısıdır…

Aslında o çok özel bir penguendir… Çok iyi tap dansı yapabilmektedir… Ama diğer penguenler, hatta babası bile onun bu yeteneğinden hiç hoşlanmaz… Ancak, sevimli kahramanımız Mumble, dans ederek, hem güzel Gloria’nın kalbini kazanmayı, hem de İmparator penguenlerinin en sevileni olmayı kafasına koymuştur…

Neşeli Ayaklar / Happy Feet
    Yönetmen: George Miller Sesendirenler: Robin Williams (Ramón/Lovelace/Cletus), Hugh Jackman (Memphis), Elijah Wood (Mumble), Nicole Kidman (Norma Jean), Brittany Murphy (Gloria), Hugo Weaving (Noah), Johnny A. Sanchez (Lombardo), Carlos Alazraqui (Nestor), Lombardo Boyar (Raul) Senaryo: Warren Coleman, John Collee, George Miller, Judy Morris Türü: Animasyon, komedi, macera Yapım: 2006 Avustralya, ABD yapımı, 98 dk. Gösterim Tarihi: 27 Ocak 2007 2006 (WB)

3. t-genc

t-genc Forum Bağımlısı

Seviye:
    çok sağol süleyman abi.çok büyük katkı yapıyorsun bu konuya.çok da güzel oluyor:)

Süleyman Şatır bunu beğendi.
  4. Süleyman Şatır

Seviye:
    Yönetmenliğini Kartal Tibet’in üstlendiği Amerikalılar Karadeniz'de 2'nin başrollerini Metin Akpınar, Peker Açıkalın, Kadir Çöpdemir, Kıvanç Tatlıtuğ ve Melis Birkan paylaşıyor. Senaryosu Kubilay Tuncer tarafından kaleme alınan Amerikalılar Karadeniz’de 2, ailece izlenebilecek bir film olarak düşünülmüş… Film, aslında seri olarak çekilmesi planlanan filmlerin ilki… Ama Karadenizliler’in espri anlayışına uygun olarak önce ikincisi çekilmiş…

Çekimleri Akçakoca’da gerçekleştirilen film, gözden uzak bir Karadeniz köyündeki yaşam ve ilişkileri oldukça esprili bir gözle beyazperdeye aktarırken, Türkiye’nin ABD ile olan ilişkilerine de farklı bir açıdan yaklaşıyor…

Filmin konusu:
    ABD’nin olası bir tehdide karşı Tahran’ı vurmak üzere Karadeniz’e konuşlandırdığı füze rampalarından biri, bir sakarlık sonucu ateşlenir… Büyük bir telaş içinde yörüngesi değiştirilen bomba Karadeniz’in şirin köylerinden biri olan Yukarısalakça’da, pardon Yukarısulakça'da yaşayan kafasını askerlikle bozan Deli Muhittin’in evine düşer… Hemen köy kahvesine koşan Deli Muhittin, evine düşen bombadan bahseder ama, kimseyi inandıramaz...

Bu arada Pentagon, köye ajanlar gönderir... Amerikalı ajanlar, kimseye belli etmeden füzeyi etkisiz hale getirip, geri götüreceklerdir... Ama bu ziyaret, köyün düzenbazı Ercüment’i rahatsız eder. Çünkü Ercüment, köy halkını Muhtar Salih’in kızı Çiçek’i almak için Amerikalılar’la ortak bir postal fabrikası kurduğuna inandırmış, köylülerden para toplamıştır... İşte tam bu sırada Çiçek’in eski sözlüsü Muzaffer de askerden çıkagelir ve işler iyice karışır…

Amerikalılar Karadeniz’de 2
    Yönetmen: Kartal Tibet Oyuncular: Metin Akpınar (Muhtar Salih), Peker Açıkalın (Ercüment), Kadir Çöpdemir (Muhittin), Kıvanç Tatlıtuğ (Muzaffer), Melis Birkan (Çiçek), Müşfik Kenter (Regaip Dede), Dursun Ali Sağıroğlu (Köprücü), Kamil Sönmez (Kahveci Rüstem), Müslüm Gürses (Ecmel), Abidin Yerebakan (Nuri), Serpil Tamur (Döne Nine), Ayşegül Uygurer (Çiçek’in Annesi), Levent Kazak (Ajan John), Doğa Bekleriz (Ajan Pam), Cem Ceminay (General), Sinan Sümer (Roger), Ege Sülün (Yeter) Senaryo: Kubilay QB Tuncer Yapımcı: Selay Tozkoparan Türü: Komedi Yapım: 2006 Türkiye Yapımı (Energy Medya ve Prodüksiyon) Gösterim tarihi: 26 Ocak 2007

gizer bunu beğendi.
  5. Süleyman Şatır

Seviye:
    İflasın eşiğindeki bir üniversite hazırlık dersanesi yeni öğrenciler bulabilmek için, promosyon olarak eğitimin ilk ayını Antalya’da bir tatil köyünde yapmaya kalkarsa ne olur?.. Yönetmenliğini Olgun Arun’un üstlendiği, senaryosunu Şafak Güçlü’nün yazdığı Çılgın Dersane daha çok gençlere yönelik bir komedi filmi olarak düşünülmüş...

Ünlü oyuncuların rol aldığı filmde sözü geçen dersanenin sahibini Kick Box Hadi lakaplı Cüneyt Arkın, Zor Beğenir Melek hoca rolünü Pakize Suda, uzay takıntısı yüzünden Uzaylı Buda Mustafa Hoca’yı Mustafa Topaloğlu, güzelliğiyle meşhur coğrafya hocası Yıldız Hoca’yı Hande Ataizi, kafasından çıkarmadığı şapkasından dolayı Şapkasız Çıkmam Şükrü adını alan tarih hocası Şükrü Hoca’yı Ateş Böceği Yalçın, Türkçe hocası Baston Fehmi Hoca’yı ise İlhan Daner canlandırdı…

Öğrencilerden Romantik Kerem’i Mehmet Aslan, ona aşık olan Çıtır Özlem’i Tuba Ünsal, Sınav filminde de rol alan ve adı Pınar Altuğ’la anılan Yağmur Atacan Kazanova Timur’u, ünlü manken Seçkin Piriler Bayan Meme’yi, Alp Kırşan Sakar Bekir’i, Okan Karacan Dr. Bilgin’i, Simge Tertemiz Bayan Bacak’ı, Gamze Karaman İşveli Eda’yı, Görkem Gürsoy Ayı Sedat’ı oynadı…

Çekimleri Antalya’da Antalya Kaya Select Otel’de gerçekleştirilen filmin yapımcısı ise, aralarında Yeşil Işık, Güle Güle ve Büyü’nün de bulunduğu yapımlara imza atan Fatih Aksoy… Ancak bu film o kadar kötü ki, film bile denemez... Geçen hafta gösterime giren Emret Komutanım: Şah Mat da çok kötüydü... Aslında yapımcılar bu tür filmlerle kendi bindikleri dalı kesiyorlar... Son günlerde sinema salonlarını dolduran sinema seyircisini bu filmlerle küstürebilirler diye düşünüyorum...

Filmin konusu:
    Dürüst bir eğitimci olan Hadi Hoca, dershaneler arası rekabet ortamında rakiplerinin promosyon ve indirim politikalarıyla baş edemez. Birlikte çalıştığı öğretmen kadrosu rakip dershaneler tarafından transfer edilmiştir ve dershanesi borç batağındadır. Ancak eski can dostları onun imdadına yetişir.

Eski öğretmen arkadaşı Fehmi Hoca’nın oğlu Antalya’da bir tatil köyünün sahibidir. Dersane, promosyon olarak eğitimin ilk ayını bu tatil köyünde yapacaktır… Gazetelere verilen ilanlara pek çok öğrenci başvurur. Ancak hiç biri bildiğimiz öğrencilerden değildir. Herkes oraya farklı bir nedenle gelmiştir…

Dersanede eğitim başladığında ise, öğrenciler arasında dostluklar oluşur, aşklar yaşanır ve olmadık komik olaylar olur…

Çılgın Dersane
    Yönetmen: Olgun Arun Oyuncular: Cüneyt Arkın (Kick Box Hadi), Tuba Ünsal (Çıtır Özlem), Yağmur Atacan (Kazanova Timur), Alp Kırşan (Sakar Bekir), Seçkin Piriler (Bayan Meme), Mehmet Aslan (Romantik Kerem), Hande Ataizi (Seksi Coğrafyacı), Mustafa Topaloğlu (Uzaylı Buda), Pakize Suda (Zor Beğenir Melek), İlhan Daner (Baston Fehmi), Yalçın Otağ (Şapkasız Çıkmam Şükrü), Okan Karacan (Dr. Bilgin), Simge Tertemiz (Bayan Bacak), Oğuzhan Yıldız (İddia Selim), Gamze Karaman (İşveli Eda), Görkem Gürsoy (Ayı Sedat), Duygu Çetinkaya (Kurdela), Ozan Aydemir (Fırıldak Hasan), Aydan Uysal (Hip Hop Evrim) Senaryo: Şafak Güçlü, İrfan Saruhan Görüntü Yönetmeni: Adnan İşbilir Sanat Yönetmeni: Hayriye Pınar Türü: Gençlik, komedi Yapım: 2006 Türkiye yapımı (Aksoy Film) 100 dk. Gösterim Tarihi: 26 Ocak 2007

6. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Bilgiler teşekkür ederim Süleyman abi,sanırım bize göre film yok gibi:);)eline sağlık abi..

saygılar..

7. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    çok faydalı bigileriniz ve emeğiniz için teşekkürler. yaralanıyoruz . bugün ailecek Happy Feet e gidyoruz iyi oldu tekrar teşekkürler

t-genc bunu beğendi.
  8. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    çok teşekkürler süleyman abi filimlerin hepsinide merak ettin ama çılgın dersaneyi daha çok merak ettim bizim buraya (ürgüp ' e) geç geliyor bakalım en kısa zamanda gideriz artık

t-genc bunu beğendi.
  9. Süleyman Şatır

Seviye:
    Önder, bu haftanın en iyi filmi Neşeli Ayaklar...

10. Süleyman Şatır

Seviye:
    Evet haftanın en iyisi Happy Feet / Neşeli Ayaklar... Çocuklar kadar büyüklerin de ilgisini çekecek bir film... Film, En iyi animasyon film dalında Oscar'a da aday gösterildi...

11. Süleyman Şatır

Seviye:
    İsmail, Çılgın Dersane'yi bence hiç merak etme... Filmin konusunu, 'bir tatil köyündeki gençlerin 100 dakika boyunca komiklik adına yaptıkları sululuklar' diye özetleyebiliriz... Zamanına ve parana yazık...

12. t-genc

t-genc Forum Bağımlısı

Seviye:
    dün gittim o kadar güzel bir film ki anlatamam.ben acayip beğendim.ders bile çıkarılacak bir film,arasıra güldürüyor da tabi.herkese öneririm ve diyebilirim ki Neşeli Ayaklar vizyondaki en iyi film!!!!;)

sare ve Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  13. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    aynen katılıyorum :in: herkes seyredebilir animasyonlar çok güzel bir tek ikici yarıda sonuna doğru azıcık üzülüyorsunuz sonunu söylemeyeyim .iyi vakit geçiliyor.
    NOT :Ben hiç büyüyemeyeceğim galiba sevdiğim filimler ya Gladyatör tarzı yada böyle animasyon filimleri oluyor. Mesela Ölü Gelini çok beğenmiştim . Ağır abi filmlerine, hele hele ödül kazanmış psikoljik Fransız flimlerine allerjim var. sıkıntıdan patlyorum.)

sare bunu beğendi.
  14. sare

sare Üye

Seviye:
    katılıyorum:)müthiş bir filmdi!!!

t-genc bunu beğendi.
  15. sare

sare Üye

Seviye:
    çılgın dershaneye de gittim.neşeli ayaklar kadar güzel değil.ama izlenebilir bir film

t-genc ve Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  16. gizer

gizer Forum Demirbaşı

Seviye:
    Süleyman Bey, bilgiler için teşekkürer. Ben de Amerikalılar Karadenizde' yi merak ediyorum. Metin Akpınar oynadıysa iyidir. Ama galiba kendisinin de film akıında olumsuz düşünceleri var. Yine de izlemek isterim.

17. Süleyman Şatır

Seviye:
    Valla tüm animasyon filmleri ben de hiç kaçırmadan izliyorum... Bu hafta tekrar gösterime giren ve en iyi animasyon dalında Oscar'a aday gösterilen, Altın Küre Ödülü'nü kazanan Arabalar da kaçırılmaması gereken bir animasyon film...

18. Süleyman Şatır

Seviye:
    Amerikalılar Karadenizde 2, son dönemlerde gösterime giren Emret Komutanım: Şah Mat, Çılgın Dersane gibi komedi filmlerinden çok çok daha iyi... Yine de sinemaya gitmek ister de Türk sinemasından bir komedi filmi izlemek isterseniz, bu filmi seçebilir, hoşça vakit geçirebilirsiniz... Ama her zaman söylerim zevkler değişebilir... Çünkü benim sıkıntıdan patladığım, Çılgın Dersane filmi, gençler tarafından çok beğenildi...

19. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Her hafta 1-2 kere sinemaya giden birisi olarak şunu diyebilirim ki hayatımda izlediğim en kötü film: Çılgın Dersane... Zamanınıza ve paranıza yazık...

20. seko123

seko123 Kıdemli Üye

Seviye:
    ben daha siteye yeni üye oldum filmler hakkındaki paylaşımlarınız için teşekkürler

t-genc bunu beğendi.