Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nereye?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında nazz tarafından paylaşıldı.

1. nazz

nazz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ne bırakacağınız çok mu önemli?
    Siz olmayınca da hayat devam edecek , güneş doğacak, mevsimler değişecek,çocuklar büyüyecek,her şey değişecek…..
    Bunları biliyoruz elbette, peki neden korkuyoruz? Mutluluğumuza neden gelecek endişesiyle gölge düşürüyoruz?…
    Bir defa yaşayacağız bu hayatı, her günü bir defa yaşama şansımız var,
    Öyle çok yormaya gerek var mı kendimizi? Korkmak da gereksiz değilmi zaten gelecekten?
    Bunu kendime de soruyorum ; neden korkuyorum? Yaşanacak çok şey var ,geçer üzülme unutursun diyorlar, her sorunu çözmek için!Hepimiz diyoruz.
    Avutuyoruz işte, çocukluğumuzdan beride bir ton masal uydurulmadı mı zaten bize?
    Vaktimiz yok, zamanımız kısa, bu yazı sadece bir hatırlatma,
    Her güne uyanınca aynaya bakmalı,hatta gülerek saçmalamalı…hiç dinlemediğiniz müzik türüne dayanabildiğiniz kadar dayanmalı bazen, tat almalı hayattan,
    Kek yapmayı öğrenip O’na ‘sana kek yaptım’ diyebilmeli:rolleyes:
    Ağlamak istediğiniz anda nerede olduğunuz önemli değil! tutmayın kendinizi…
    Kahkaha atmaksa tam vakti, her zaman vakti!
    Mutluluk aslında çok yakın,
    Hem yolculuklar nereye,neler uğruna ölmeye………

Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  2. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    hayatı kendimize göre yaşamalıyız başkası ne derse desin kulak asmamak lazım :) çok yapamıyorum aslında

nazz bunu beğendi.
  3. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Tam benim hayat felsefemi anlatmış ;)

nazz bunu beğendi.
  4. janus_sea

janus_sea Kıdemli Üye

Seviye:
    çok güzel bir yazı yine nazdan:)her zaman dediğim gibi sevgimizi göstermek sevgi sözcükleri sarfetmek için özel günler beklenmemeli hayat çok kısa bu yazıyı okuyan gönül dostları sizleri sseviyorum ,nazımm seni de çooook seviyorum cnm arkidişim benim..hayatta geleceğe yatırım yapmak önemli ama anı yaşamayı unutmamak lazım..gençliğimize yakışan şeyleri yaşayalım yaşatalım
    saygı vede sevilerimle

5. nazz

nazz Forum Demirbaşı

Seviye:
    canım arkadaşım koca kalpli janus_sea,,
    bende seviyorum seni yaa, herkesi seviyorum..
    bu yazıda zaten herkesin bildiği şeyler..sadece hatırlatma yaptım:)
    sevgilerr

6. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    O kadar doğruki bu yazılanlar. Yaşadığımız herşeyin yalan olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.
    60 Yaşında ki bir dostum, abim, babam, arkadaşım, bana öğretti gülmeyi;
    -"Ben bu yaşta öğrendim herşeyin boş olduğunu, sen neden ağlıyorsun?" dedi..
    Sadece düşündüm bende... Evet neden? Bu sorunun cevabı yok. Bundan sonra hep güldüm ve gülmeye devam edicem.

Sevgili Naz insanları hayata bağlayan bu yazı için teşekkür ederim.

Sevgiler...

nazz bunu beğendi.
  7. nazz

nazz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Serkan , hep gülmeni ,iyi insanlarla ,iyi olaylarla karşılaşmanı dilerim, bunları anlaman çok güzel,geç kalmamalıyız ........

8. Ergün Gündoğar

Ergün Gündoğar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben herşeyin boş olduğuna, hayatı sadece yaşamak için yaşamamız gerektiğine inanmıyorum, bize verilen bir değer var, "hayat", hayatı 60 yaşıma gelip arkama baktığımda keşkeler ile dolu bırakmak değil amacım, bu yüzden geleceği de düşünmek gerekiyor bence.
    Hayat bazen günde 24 saat çalışmanızı gerektirebilir, ama bu demek değil ki hayat kötü, acımasız! Sabırlı olmayı, zorluklara göğüs gerebilmeyi, birşeyleri başarabilmeyi, geçmişe sevinçle geleceğe umutla bakmayı sağlıyor harcanan emek, azim. Herşeye rağmen isteklerimin olmadığı zamanlar olmuyor da değil ...

9. nazz

nazz Forum Demirbaşı

Seviye:
    ergün, teşekkürler yorumun için,
    fakat ben hayat boş durma hadi coş olayını anlatmak istemedim;)
    herşeyi bir şekilde yaşıyoruz,engelleyemediğimiz durumlar oluyor,
    mesela ben ,sürekli gelecek korkusundan bazen oldugum anları yaşayamıyor,sürekli şüpheyle bakıyorum hayata..bu yazı aslında banada..
    benim gibi çelişkiler yaşayanlarada..artık daha rahat ve umutla bakmaya karar verdim hayata..
    herşeyin gönlünce olmasını,olmasada umudunu kaybetmemeni diliyorum..
    umutsuz yaşanmıyor..

sevgiler

10. Ergün Gündoğar

Ergün Gündoğar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben teşekkür ederim yorumun için, fakat geleceğe korkuyla bakmamak için böyle düşünüyorum ben, hayatın bir anında yapmak istediklerimizi geleceği düşünmeden yapmak, belki o an için insana belli bir haz veriyor ama sonuçları bazen istenmeyen şekilde olabiliyor ya da hiç düşünülmemiş bir şekilde karşınıza çıkabiliyor, benim anlatmak istediğim buydu, ben bu tür şeyler yaşamamak için adımlarımı atarken iki kere düşünüyorum, son pişmanlık fayda etmez çok klişe bir söz ama bazen çok uygun bir söz oluyor, şimdi ergün sende hayatını plan programla mı yaşıyorsun gibi bir anlam çıkabilir ama yüzde 75ini böyle yaşıyorum diyebilirim, herkes gibi benim de kafama esip yaptığım, yapmaktan keyif duyduğum, olumsuz bir durumda acısına katlandığım durumlar olabiliyor, robot olmadığımızın bir göstergesi işte bu hayat akışı çizelgemizde sapmalar olması, ama genel anlamda çizginin gittiği yer hiç sapmamalı diye düşünüyorum, çok konuştum xP

11. nazz

nazz Forum Demirbaşı

Seviye:
    teşekkürler açıklaman için ,katılıyorum,
    bende birden değişim sürecine girdim her anlamda ve bundan dolayı sanırım korkular..ama aşılmayacak durum değil..ve ne kadar söylesekte 'içimizden geldiği gibi ' hiç birimiz yaşayamıyoruz..sonunu düşünüyoruz elbette..
    tekrar teşekkür ederim

selamlar

Ergün Gündoğar bunu beğendi.
  12. böCek

böCek Kıdemli Üye

Seviye:
    nazz çok güzel bir yazı tebrikler çokda doğru

hayatta hiçbir zaman kendini sıkmamalı ve kasmamalı seni mutlu edicek şeylerin peşinden gitmeli birde insan neyden mutlu oluyorsa onu yapmalı

13. Derya AKYILDIZ

Derya AKYILDIZ Onursal Üye

Seviye:
    Ergün'cüm kırk yaşıma kadar tamamen katılıyorum sana. Bende öyle yaşadım hep bir istikbal hep kaygı; Söylediğin gibi gün geldi, koçgurubu muhasebesinde ya da büyük şirket muhasabesinde çalışanlar bilirler, Yıl sonu denetim ve bilanço dönemlerinde. yirmidörtsaat uyumadan çalıştığımız zamanlar da oldu. Fakat guruptan bir arkadaşımın, birgün önce seminerde birlikte öğle yemeğinde sohbet ettiğim arkadaşımın (42) masası başında fenalaşarak kaybedişimize kadar. Emin ol ogünden beri hayata bakışım değişti. Haberi duyduğum an Kafamı kaldırdım ve masamdan kalkıp dışarıya çıktım. Fabrikanın etrafında bir tur attım ve düşündüm. Nedir bu koşuşturma, herşeyin hesabını yapmak, yarını düşünmek ve adımlarımızı hep hesap ederek atmak, evet tabiki yapmalıyız ama çokta fazla kendimizi baskılamamalıyız. yarın belkide yok. Bunu bilemeyiz. Bugün evet bugünümüzü mümkün olduğunca elimizdeki imkanlar dahilinde doyasıya yaşamalıyız. Sevdiklerimizle bizi sevenlerle ya da kendimiz hür olarak, yapmak istediklerimizi ertelememeliyiz çünkü hiç yapamayabiliriz. Dün yaşanmış bitmiştir. Yarında olmayabilir, bugün vardır yaşanması gereken. Hayat, yaşam ömür nedir ki? kısacık bir zaman. Keşke dememek için. Evet haklısın. Fakat o keşkeleri bizden sonrakilere de bırakmamalıyız öyle değil mi? Bizim adımıza başkaları keşke dememeli bizi anarken. O arkadaşımızın da arkasından konuşulanlar hep keşkelerdi, işinden başka birşey düşünmezdi, tatilini bile doğru dürüst yapamazdı keşke şimdi hayatta olsada bunları yapabilse. Sevgiler..

Sevgili nazz çok güzel konu paylaşımın için teşekkür ederim. Sevgiler..

14. nazz

nazz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Derya abi ben teşekkür ederim,sende verdiğin örnekle ç.ok iyi açıkladın durumu,başın sağolsun bu arada..
    bende bazı korkuların yersiz oldugunu anladım ve bu yazıyı yazdım bir gece..elimden geldiğince de uygulamaya çalışıyorum..
    ve herkesi ,hayatı çok seviyorum..sevgiyle baktıgım herşey güzel görünüyor,anlayarak dinlediğim her söz güzel geliyor...
    teşekkürler abicim, inşallah sağlığında iyidir artık

sevgilerimle

15. Derya AKYILDIZ

Derya AKYILDIZ Onursal Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim sevgili nazz sağolasın. Dostlar sağolsun. Korkunun hiçbirşeye faydası yok ecele bile. Herşey olacağına varıyor. Suları yukarı akıtamazsın. Çok ta kasıp zorlamanın bir faydası yok. Olacak şeyin önüne geçemeyiz. Yapabileceklerimizi yapmalıyız tabiki. İnsanoğlu aciz bir yere kadar. Sonrası bizim elimizde değil. Ama tabiki bizler de elimizden gelen; O yapabileceğimiz şeyleri mümkün olduğunca yapmalıyız. Herşeye olumlu, güzel bakmalı önce ve evet anlamak için dinlemeli. Sağlığım nazz'cım, ağrılı anlatamam.. ama ilaçla bunu tolere etmeye çalışıyorum. Sevgiler..

16. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Çok güzel bir yazı naz ellerin dert görmesin...
    Geçmiş bir rüya, yarınlar ise bir soru işareti, elimizdeki olan tek şey şu AN o yüzden hakkını vererek yaşamalı her anı...

Derya AKYILDIZ ve nazz bunu beğendi.