nereden ghost modellerini alabilirim

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında erdemç tarafından paylaşıldı.

1. erdemç

erdemç Yeni Üye

Seviye:
    selamlar,
    uzun araştırmalarım sonucu Ghost Cross 1800 almaya karar verdim fakat istanbulda anadolu yakasında nerede satılır bir fikrim yok. kaçkar bisiklette ghost'lar var fakat bu model yoktu sanırm. önerebileceğiniz git şuraya kesinlikle bulursun dediğiniz bir bisikletçi var mıdır? :bilmiom::bilmiom:

2. Ömer Soykan

Ömer Soykan Kıdemli Üye

Seviye:
  3. erdemç

erdemç Yeni Üye

Seviye:
    listeden bi yarısını aradım bana yakın olabilecek :) ama ya bir tane model getirmişler yada hiç ghost satmıyorlar. başka önerebileceğiniz yerler var mıdır?

4. AhmetC

AhmetC Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    madem bütçeyi bu kadar artırdın. alsana benim meridadan? crossway 100D. yada alternatifi giant roam 2..hatta bütçeyi daha artırabilirsen en iyisi scoot sportsteer 40..

hepsi kaçkarda var :D

5. AhmetC

AhmetC Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    yada hiç bu kadar para verme. git salcano city sport 27vs al, peşin para 800TL. disk fren hariç ghosttan veya meridadan aşağı kalır yanı yok. tabi marka değil ama herkes tavsiye ediyor. kullanan çok forumda.

6. Ömer Soykan

Ömer Soykan Kıdemli Üye

Seviye:
  7. erdemç

erdemç Yeni Üye

Seviye:
    bugun ugrayacagım bi kaçkara :)
    ghost ve meridayı kıyasladım fakat teknik özellik açısından çok fark yok gibi, ghost 1 kg daha hafif ve şekil olarak 3 5 kat daha güzel geliyor bana :) bu yüzden onu tercih etmiştim.
    scotta sportster'a gelince keşke o kadar çıkabilsem de için rahat alabilsem ama 1250 tl çıkabileceğim max rakam.

ahmet bir de salcano jant dizilimi sorunludur deniyor (salcano saçma sapan jant dizilimi), jant aralarından darbe aldığında çok çabuk eğilebiliyormuş (tırt referanslara dayanıyorum). ayrıca çok da çirkin bi diziliş bence, alırsam hiç içime sinmeyecek :rolleyes:

sonuç olarak merida alabilirim belki fakat büyük farklar yok ise tercihim ghosttan yana. tabi mağazada fikir değiştirme ihtimalim de yüksek

8. AhmetC

AhmetC Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  9. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu linkteki Sportster 40(2011) bisikleti,biraz pazarlık yaparak 1250 TL'ye alabilirsin diye düşünüyorum.Kolay gelsin.

10. erdemç

erdemç Yeni Üye

Seviye:
    2011 ile 2012 modelleri arasında bir fark var mıdır? yok ise bahsettiğiniz site online alış yapabileceğim bir yer. fiyat da yaklaşık olarak 1400 tl ye geliyor. nasıl bir pazarlık yapabilirim ki anlayamadım:confused: kaldı ki sitenin merkezi ankara, ordan alabilecek durumum da yok malasef istanbul içi bir yer olması gerekiyor.

11. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İki bisikletin arasında(arka göbek hariç) bir fark yok.Firmayı ararsınız.Şu bisikleti almak istiyorum,ancak 1250 tl param var dersiniz.Herhalde biraz indirim yaparlar.

12. MuhammedErkan

MuhammedErkan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Accell bisiklet GHOST Türkiye distrübütörü

13. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Salcano'nun kadroları Merida yada Ghost kalitesinde değil..

14. Ömer Soykan

Ömer Soykan Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşım sana Merida'yı tavsiye etmiştim fakat sanırım amortisörü kitlenmiyor. Bu şehir bisikleti için çok önemli bir faktör, eğer kitlenmiyorsa Ghost 1300.

15. Onur Özgün

Onur Özgün Aktif Üye

Seviye:
    Merida'nın 2011 modeli kilitleniyor maşası, 2012 de kilitleniyordur büyük ihtimal.

16. AhmetC

AhmetC Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    maşa kilitleniyor. hatta 100D için olan maşa modelinin tam ismini bile verebilirim: suntour nex 4610 v4 :)

bu arada konuyu açan arkadaş merida crossway 100v aldı galiba :D

17. Ömer Soykan

Ömer Soykan Kıdemli Üye

Seviye:
    Sitelerde başka amortisör markası vardı. Kilitleniyorsa ve konforu hissettiriyorsa süper. Hatta ben Scott sub40 düşünüyorum, öyleyse Merida ile Scott arasında düşünebilirim....

18. AhmetC

AhmetC Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    evet sitesinde RST maşa yazıyor. fakat suntour çıktı. tabi bu maşalar üst düzey modeller değil. fakat zaten bu fiyat aralığında kullanılan kilitli maşalar genelde bu ayarda.

19. erdemç

erdemç Yeni Üye

Seviye:
    bugun merida crossaway 100v modeline bakma fırsatım oldu. sürüşü oldukça zevkli ayrıca kadronun da ne kadar sağlam olduğunu hissediyorsunuz. boyu içime sinmediği için daha uygun olanı gelicek onu deneyeceğim.

madem bir arkadaş da sormuş izlenimleri aktarıyım scottlar hakkında. öncelikle scott sub40 ve scott sportster 40 modellerini denedim. sürüş zevkini anlamak için sub 40'ı 20 -30 km sürmek gerekir diye düşünüyorum amortisör farkı ancak ortaya çıkar. ilk izlenim olarak merida'dan daha rahat manevra yapabiliyorsunuz diyebilirim. (tabi ne kadar önemli bu?)

scott sportster 40 ise nedeni nedir bilmiyorum ama bindiğim en mükemmel bisikletti; tutuşu, konforu manevrası herşeyiyle gerçekten hayran kaldım fakat fiyatı diğerlerinden biraz daha fazla.

sonuç olarak ghost bisikletlerinin distributorunu atan arkadaşa teşekkür ederim, bulursam eğer tercihim ghost cross 1800 olacak ama eğer bulamassam bir şekilde 1400 tl biriktirip sportster 40 alacağım.

20. AhmetC

AhmetC Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye: