Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nerede Temizlik Yapabiirim

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında deniz erk tarafından paylaşıldı.

1. deniz erk

deniz erk Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Merhaba, üsküdar küçük bir evde oturuyorum. Bahçemiz de yok. hortumla su tutabileceğim herhangi bir yer de yok. bisikletimi sabunla suyla yani, forum da önerildiği şekilde yıkamak ve durulamak istiyorum. Nereye gidebilirim? Nerede yapabilirim? Yıkaması olan benzin istasyonlarında yapsam olur mu? hangisin de kurutma makinesi var? Bildiğiniz bir yer var mı?
    Teşekkürler..

Not: Başlık için özür dilerim. Farkında olmadan hatalı yazmışım ve düzeltemedim.

2. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Benzin istasyonlarında yıkatanlar varmış. Çok acilse banyoda, küvetin içinde yıkayın, güneşte 1 saat içinde kurur bu havalarda. [Küveti yıkama sonrasında çamaşır suyu (halk arasında ozon) ile iyice bi temizlemek iyi olur tabi daha sonra]

3. Cüneyt Y.

Cüneyt Y. Kıdemli Üye

Seviye:
    kendi evinizde banyonuzda bisikleti parçalara bölerek parça parça duşun altında yıkayabilirsiniz daha sağlıklı olur kanımca :) benzincilerde basınçlı su göbeklerde sorun oluşturuyor diye duymuştum :)

4. deniz erk

deniz erk Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bisikleti parçalamak gibi bir korkum var. Tam olarak hakim değilim. Toparlayamayabilirim.

5. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Dağıtın derken paramparça etmeyin ama bisikleti kurcaladıkça anlıyorsunuz :)
    Benim zincirden ses geliyordu, yağladım, olmadı, zinciri söktüm temizledim. Baktım devam ediyo vites ayarlarına baktım. Affedersiniz vitesin içine tükürdüm, moralim bozuldu :) Oturdum araştırdım, tekrar yaptım. Hazır el attım öne de bi bakayım dedim, kontrol etmeden çıkınca evden 4-5 kilometre uzakta ön büyük dişliye geçemediğimi anladım, döndüm ona uğraştım. Şimdi bir şey olsa en azından az çok yaparım, denemedikçe öğrenilmiyor yani.

deniz erk bunu beğendi.
  6. deniz erk

deniz erk Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Aynı sorunu sende yaşamıssın. En son haftasonu sabaha 3e kadar bisiklet sürdüm. bisiklet park halindeyken deniz suyu yemiş. daha sonra sabah 7 de eve dönerken en büyük dişliye geçemediğimi farkettim. Nasıl düzeltebilirim? ön attırıcının vidasını sıkıp gevsetmeyi denedim ama yapamadım.

7. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    http://www.youtube.com/watch?v=IDJU2KTrXbg

Burada vites ayarlamayı anlatıyor güzel bi şeklide ama eksikleri de var. Arka vites 3. vidayı anlatmamış.

Videodan yola çıkarak söylüyorum, ön vitesteki high-low vidalarının yerini kontrol edin (büyük ihtimalle yazıyordur vidaların yanında), bendeki adamın bisikletinin tersiydi mesela.

Bisiklet yeniyse bazen ayarları eksik veya vidaları gevşek olabiliyormuş. Ama eğer ayarı baya uğraşıp (1-2 denemede bıkmayın) yapamazsanız bilen birine götürün derim.

deniz erk bunu beğendi.