Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nem oranının bisiklete zararları

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında aktürkozan tarafından paylaşıldı.

1. aktürkozan

aktürkozan Yeni Üye

Seviye:
    Bİsİkletİm evİn bodrumunda duruyor kiŞlari.bodrumuMUuz nemlİ.nemİn bİsİklete zarari nedİr ???

2. Melih Akdogan

Melih Akdogan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    bence bu soruyu sormadan önce bisikletin aleminyummu çelik mi karbon mu hangi maddeden yapıldıysa o maddeye nemin zararlarını araştırmalısın. Böyle basit konular ve sorular sormak yersiz.Burada sorucaksanda bisikletin yapılış maddesinini ve komponentlerini belirtmen gerekir her maddenin nemle ilişkisi tepkimesi farklıdır.

3. Sercan Can

Sercan Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kadroya zararı olmasa bile, zincir, vites robotu vs... gibi parçalara uzun vadede zararı olur.

4. muhammet11

muhammet11 Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    oziaktürk zincir,ruble,aynakol ve attırıcı gibi parçalara biraz zarar verebilir.Ben bianchi astro kullanıyorum nerdeyse 6ay durdu nemli yüzeyde bir ya sıktım birşey olmadı.

5. Cem Coşkun

Cem Coşkun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aslında defalarca yazıldı çizildi ama yine de hatırlamakta fayda olabilir: Oksijen ve nemin bulunduğu her ortamda, metal malzeme bir miktar korozyona uğrar. Özellikle çok nemli ortamlarda bisikletinizin metal aksamı kaba tabirle, daha çabuk "eskir".

Bodrumda sakladığınız bisikletinizin kadrosu, üzerindeki boya ve vernik sayesinde nemden etkilenmemiş olabilir ancak, nem ve oksijen bisikletinizin dışarıdan göremediğiniz hareketli parçalarına da ulaşmıştır. Kış aylarında bisikletinizi kullanmıyorsanız, bunları düşünerek saklamalısınız. Daha sonrasında da detaylı bakımını buna göre yapar ya da yaptırırsınız.

adapolat bunu beğendi.