Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nedir bu magandalardan çektiğimiz.

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında uğur kocaağa tarafından paylaşıldı.

1. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçenlerde Babaeski Bisiklet Grubu olarak her zamanki toplanma yerimiz olan Hükümet konağı önü polis karakolu önünde toplanmıştık 5 kişiydik diğer arkadaşlardan gelen olur diye hareket saatini bekliyorduk, bi tane üstü açık gri spor bir araba yanaştı bişeyler mırıldandı buyur dedik aaaa Türkmüş bunlar Türk müsünüz siz diye üstüne sordu birde, Bizim Uğur abi var 40 yaşlarında üstünde TR forması vardı TR konuştuğumuzu duydu hala sataşmak için soruyor . Neyse gel bakayım buraya diye çıkıştı sonra bizim Uğur abi ye aşırı emrivaki bir şekilde Uğur abi neden dedi felan adam el frenini çekti asabi asabi tavırlar belli yani kavga çıkaracaklar bisikleti ayaklığa aldım artık yapacak bişey yok kendimizi savunacağız karakol önünde zaten kısa sürede müdahale ederler diye düşünerek sonra bu magandalar 3 kişiydi arabada bizim Uğur abiye sen kimsin lan gelmiyosun diye çıkıştı Uğur abi yanındaki beni iyi tanır dedi meğerse Uğur abinin gençliğinde çocukluğunda hırpaladığı biriymiş arabayı kullanan serserinin yanındaki, bu arada hepsi zil zurna sarhoş gözlerini açacak halleri yok adam şöyle bi kafayı kaldırdı alkol var alkol kusura bakmayın alkol var şöförde hemen kıvırmaya başladı aa siz Babaeski'liymişiniz alkol var alkol var alkol kusura bakmayın felan diye çıkıştılar sonra karakolun önünden nara atarak geçip gittiler. Buradan çıkarılacak sonuç şimdi biz bunlarla kavgaya tutuşsak adamlar psikopat çıkarıp silahı vurabilir, polise şikayet etsek polis bunlara ceza yazsa ehliyetlerini alsa bu defa kin güdecekler yarın bir gün tek yakalayıp haşat edebilirler hatta yolda giderken bi tampon dokunuşuna bile maruz kalabiliriz. O yüzden arkadaşlar bu tür maganda görünümlü insanlarla karşılaşınca en ama en mantıklısı oradan uzaklaşmak ve kesinlikle küfür bile etseler kulakları tıkamak. Yoksa dertsiz başa dert alma gibi bir olay söz konusu olabilir diye düşünüyorum ben.

2. Alper Onur ARSLAN

Alper Onur ARSLAN Kıdemli Üye

Seviye:
    ALLAH belalarını versin. Polisinde görmediğine inanıyorum umarım.

uğur kocaağa bunu beğendi.
  3. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    1. Bana veya etrafıma, fiziki veya hakaretvari müdahalede bulununcaya kadar, bulaşana, belasını arayana, süre tanırım.
    2. Girişirim.

Tavsiyelerim:

Bakın arkadaşlar, lafım herkese değil, bunu bir kusur olarak da görmüyorum, ama işte görüyorsunuz, problemlere sebep oluyor. Bisiklet giyiminde biraz daha, normale yakın giyinmeye çalışalım. Vücuda yapışan tayttır, formadır, mayodur, bunları görünce kendinden geçen yüzbinlerce insan var. Belayı kendinize çekmeyin, biraz daha geniş, havadar ve uzun bisiklet giyimi uydurun üstünüze. Ben o dar taytla bizim mahalleye ne girebilirim ne de evden çıkabilirim.

Alkolden ve alkol kullananlardan uzak durun, diyecem, ama kavga çıkacak, bakın çıktı bile.

4. Ayhan Cihangir

Ayhan Cihangir Kıdemli Üye

Seviye:
    Alıntı;
    "Kötülüğün muzaffer olabilmesi için tek şart, iyi insanların hiçbirşey yapmamasıdır."

Arkadaşlar yanlış anlaşılma olmasın kimseyi burda eleştirmiyorum. Gücümün yettiği yere kadar, son nefesimi verene kadar yamulturum ne gerekiyorsa yaparım, böyle aşağılık heriflere eyvallah demem kusura bakmayın. Saygılar

uğur kocaağa ve serhat toy bunu beğendi.
  5. Süleyman Göçmez

Süleyman Göçmez Yeni Üye

Seviye:
    Ayıptır yaa..insanlık kalmamış

6. Suat Elik

Suat Elik Yeni Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun pislikle pislik olmaya gerek yok doğru olanı yapmışsınız bende Gebze/KOCAELİ de yaşıyorum burasıda aynı çok farklı değil, bu tarz insanlar özgürlük olayını karıştırıyor, başkalarına müdahale edebileceklerine inanıyorlar tamamı ile cahillikten kaynaklanıyor cahillik dikkatli olalım

7. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun Uğur Bey,

Bence olayı büyütmemekle iyi etmişsiniz..

Bizim de başımıza dün bu kadar aşırı olmamakla beraber benzer bir olay geldi.. Kız arkadaşımla Yeşilköy'den sahil yoluna çıkmak üzereyken tam, bir araba kız arkadaşımın yanına, yol kenarına sıkıştıracak kadar, yaklaşıp, camdan uzanıp "Lan!" diye bağırdı.. Sonuçta sürekli işleyen bir yol orası, sakin davranmasa düşebilirdi...
    Ek olarak kendisi gayet şort ve tişört ile kullanıyordu bisikleti, ki konunun bu olduğunu düşünmüyorum, insanların, dediğiniz gibi, magandalıkları olduğu kanısındayım.
    Aslında yapmamız gerek o olmasına karşın, o anda polisi aramadık. Kendimizce bu araçları deşifre etmek için şöyle bir şey yaptık;
    Yeni kurduğumuz http://www.kirlibisikletler.com blogumuza "Kara Liste" diye bir bölüm ekledik ve bize bu şekilde davranan araçların plakalarını buraya yazmaya karar verdik. En azından deşifre olmalarını sağlamak amacıyla.Keşke ciddiye alınsa da bu liste her ay güncellenip polise verilebilse, belki o zaman daha çok işe yarar..

8. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    uğur abiyi tanımam etmem de, birini niye hırpalıyo... bi kere iki kere de değil... uzun bi aralıkta... çocuklukta, gençlikte...

magandalardan şikayet eden bir mesajda, bu ne salatalık bu ne lahana turşusu biri bana açıklayabilir mi?

9. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    takvimlerin, milattan sonra 2011 i göstermesi demek, insanlığın her zaman ortak akılla beraber ilerleyeceği, medenileşeceği, daha da doğrusu insanlaşacağı anlamına gelmiyor maalesef. ortaçağa doğru bir gidiş söz konusu toplumda. hem de hızla. bunu da sağolsunlar televizyon eliyle yapıyorlar.

bisiklete beslenen bu kin ne nefret nedir anlamıyorum. güya ülkenin en modern kenti olarak lanse edilen kendi memleketim İzmir de bile tayt giydiğim için taciz ediliyorsam bunun altında yatan etkeni bulup çıkarmak ve tamir etmek zorundayız. ancak, geriye bu kadar hızlı gidilen bir toplumda ancak sakınarak korunarak günü kurtarıyoruz. sizlere şimdi komik gelecek belki ama yarın öbür gün biri çıksa bisiklete binmek günah dese, o zaman izleyin bizi bu günahtan kurtarmak için girişenleri.
    turistsek sesleri çıkmıyor, ama bu ülkenin evladıysak Tayt giyip çıkamayız bir hava esiyor yıllardır. hava karardıktan sonra tayt la çıkıyorum dışarı. ne kadar rahat olduğunu anlatamam. taaa 1996 yılından beri, tayt üstüne yok şort giyeceğim diye haybeye rahatsız olmuşum ama gündüz gözü çok zor.
    tabii ki, sataşmak ve karşılık vermek bilhassa gerekmiyor. saldıran adamın istediği bu. evet hepimiz ir gün öleceğiz ama ateşli silah kullanabilirler, sert cisimlerle saldırabilirler, ölebilir hatta sakat kalabilirsiniz. en iyisi böyle bir durumda kullanmak üzere -ateşli silahlar için değil tabii ama- biber gazını eksik etmeyin yanınızdan. küçük bir kutu gidonda kullanıma hazı bulunsun. Allah, tüm bisiklet severleri bu tip olaylardan korusun.

10. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Bize durduk yere sataşan bu sarhoş kişilerden birinin yıllar önce Uğur abi ve arkadaşlarına küfürlü tacizli saldırısından dolayı ve çevreye mahalleye vermiş oldukları rahatsızlıktan dolayı Uğur abimizin tahammülü kalmayıp iki tokat atıp kulağını çekmesi olabilir mi sence? Neyse zamanında Uğur abi kulaklarını çekmiş ki o gün yoksa sarhoşluğun etkisinden o şokla özür dileye dileye kaçmak yerine olay çıkartacaklardı .

11. Erman Öztürk

Erman Öztürk Üye

Seviye:
    ben bu tür insanlara karşı bi tavır takınmanın gereksiz oldğunu düşünüyorum, pardon insan dedim kahretsin ya !!!! çünkü eğer o adamı dövseniz bile, kavga etseniz bile, ne aklınıza gelirse gelsin ELİMİZE HİÇ BİR ŞEY GEÇMEZ!!! tek yapılması gereken şey geçip gitmek; ben öyle yapıyorum elime geçen şey çok oluyor gezime, zevkime devam etmiş oluyorum beladan uzak oluyorum

Nuri Kongur ve uğur kocaağa bunu beğendi.
  12. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Ayrıca bu tür magandalara onlar size fiziki saldırıda bulunmadığı sürece fiziki müdahalede bulunmak çok büyük risktir çünkü bunlar bir pislik sürüsüdür ve çevrelerinde çok sayıda bu tarz arkadaşları vardır, gözleri karadır düşünmeden hareket ederler ki zaten yaptıkları hareket davranış nasıl bir psikolojide olduklarını anlatıyor. Bu magandalara fiziki müdahalede bulunursanız yarın bir gün sağlığınızdan yada canınızdan olma riskini göze almışsınızdır.. Bunlar benim düşüncelerim.

Nuri Kongur bunu beğendi.
  13. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Ben anladım bu tip insanların düşünce yapılarını:

1.Bisiklet sporu yapan sayısı az görmediği için ve spor kültürüyle yetişmemiş biri sizi züppe yani öteki uğraşılması gerekli insan gözüyle görüyor yani bir arabesk insan türü vardır bir de zengin çocuğu tipleri.Evet Türk filmlerinde gördüğünüz zengin çocuk ve fakir ama gururlu çocuğu oynuyorlar.Sizi zengin çocuğunu oynadığınızı ve kendilerini fakir ama gururlu çocuğu oynadıklarını düşünüyorlar. Saldırarak egolarını tatmin ediyorlar. "Aaa bak ezdik zengin çocuğunu" diye seviniyorlar.Arabesk tipli insanlar.

2.Bir de şehir insanı modeli yaşayan yani kalıplaşmış insanlar var.Açıklamak gerekirse adama ev ve araba ver Dünya'nın en mutlu insanı.Davranışlarını tartamıyor böyle gelmiş böyle gider tipte.Bisiklet sporu yapanlar farklı adam değişik geliyor ve değişiklikleri kaldıramıyor,zoruna gidiyor.Çalışıp didiniyor araba alıyor ama bisikletle(ucuz çocuk aleti sanıyor kendince kibir var) aynı alanda olmak istemiyor.Kibir yumağı insanlar.

3.Kendi olamayan sürekli topluma uymak zorunda hisseden insan tipleri.Toplumda rol yaparlar.Öz güvenleri yoktur.Değişiklikleri kaldırabilecek cesaretleri yoktur.Taytlı bisikletli gördüğünde aklına eşcinsel gelen(çünkü toplum öyle düşündüğünü zannediyor)."Aaaaa hiç taytla çıkılır mı ayıp?" diyen tipler.TV'de ya da çevrede gördüğü şeyleri doğru zannedip düşünme kıtlığı yaşayanlar.Toplum böyle diyip yargılamadan dogmatik inananlar.Bir şeylerin sahibi olunca toplumdan farklı şeyler yapanlarla alay geçmeye başlıyor ve kendini arkadaşlarına: "Aa bak ne kadar espiriliyim.Gülüp eğleniyoruz" diyen tipler.Bu tipler toplumda yükselirler patronunuz bile olurlar.Toplumda yükselmek isteyen insanlar.

Bu gibi örnekler çoğaltılabilir.Sadece trafikte değil hayatımızın her alanında bu tip insanlar var maalesef.

14. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben öleceğimi bilsem de o hayvanın dersini vermeden ölmek istemem. Birkaç dişinin asfalta döküldüğünü, kafatasının yamulduğunu gördükten sonra etrafına o kadar kolay bulaşamaz o serseri. Bulaşan o olduktan sonra da, nefs-i müdafaaya girer.
    Bir de tekrar ediyorum: alkolün insan(lığ)ı nereye getirdiğini görüyorsunuz, zil zurna direksiyona geçip arabayı viyadük ayağına gömüp, veya otobüs durağına dalıp nice ana-babaları kahreden yeni yetmeleri de görüyorsunuz. Alkole devam, bilinçli içiciyiz vesselam.....

15. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    dünyada pek çok gelişmiş ülkenin alkol tüketimi bizim ülkemizdekinden fazla... ve adamların alkollü halleri de gayet medeni... dolayısıyla alkollün insan(lığ)ı bir yere götürdüğü yok bence. bizim gibi az gelişmiş bir toplum üstündeki etkisine bakıp da tüm insanlık adına karar vermek mantıklı gelmiyor bana.

dolayısıyla bizdeki sorunun direkt alkole bağlanabileceğini düşünmüyorum.

son cümlenizdeki tarize ise sonuna kadar katılıyorum... keşke bilinçli bir toplum olabilsek de, özgürce ve kendimizi tehdit altında hissetmeden yaşayabilsek.

16. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    bu cevap yeterince açıklayıcı ama çok kızdım uğur abi'ye...
    daha o zaman, iki tokatla yetinmeseymiş, hem adamın hem çevresindekilerin başını iyi bi ezseymiş... şimdi daha rahat edermişsiniz :D

17. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    hayır, sorun doğrudan ve birinci derecede alkolle bağlantılı, ikinci olarak da alkolün insanlığı bir yerlere götürmediğini savunan zihniyet ile alakalı....
    sizin de ananız babanız eşiniz dostunuz alkolik serserilerin arabası, sopası, mermisi veya bıçağı yüzünden can vermedikçe bunu bir sorun olarak görmezsiniz. pardon, yanlış söyledim, siz bundan sonra da savunursunuz alkolü, ne de olsa gelişmişliğin, modernliğin simgesi değil mi? zaten hep biz yobazlar yüzünden başınıza gelmeyen kalmıyor.... içmeyin kardeşim bak başınıza ne işler açıyorsunuz ne ocaklar söndürüyorsunuz diye yalvardığımız için geri kalıyoruz hep... yoksa sizin şişenin dibine vurmanızda hiçbir kabahat yok. bizim ne işimiz var yolun ortasında değil mi? otursaydık evimizde, dışarı çıkmasaydık. yollar sizin çünkü. sol şerit size tahsisli.....evet..... devam.....şerefe.....

18. Doğukan KARBAL

Doğukan KARBAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bisikletle bunlara da dalaşılmaz. Çoğu kullanıcı oluyo yanında ilginç şeyler taşıyor. Alsancak-Konak gece örnekleri. :)

19. Kamil BULUT

Kamil BULUT Kıdemli Üye

Seviye:
    Maalesef Türkiye henüz bunlara alışabilmiş değil.Dediklerinize katılmamak mümkün değil.

20. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    sözlerim ancak bu kadar çarpıtılabilirdi...

yukarda koyulaştırdığım ve sanki ben düşünüyormuşum/söylüyormuşum gibi yazdığınız cümlelerin hiçbiri benim kişisel görüşümü yansıtmamakta... ve bunların hiçbiri de benim mesajımdan çıkartılabilecek sonuçlar değil... hepsi sizin algınız ve anlama biçimizle alakalı... hayatımın hiçbir döneminde de böyle çarpık bi zihniyetim de olmadı çok şükür....

kırmızılı renkli kısımı kabul edebilmem için ise bana istatistiksel bilgi sunmalısınız... "ben dedim oldu" benim kabul edebileceğim bir tartışma yöntemi değil maalesef

(Düzenleme: eğer bu başlıkta tartışmaya devam edersek başlığı amacından saptırıcağımızı düşünüyorum. konuları saptırmamak, amaç dışı kullanmamak lazım öyle değil mi :) )