Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

nedir bu deore

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Fırat Ayanyan tarafından paylaşıldı.

1. Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan Forum Bağımlısı

Seviye:
    herkese slm
    bu güne kadar 3 tane deore gördüm deore lx deore xt bide normal deore nedir bunlar amma çok çeşit war kafam almıyor birde xtr xt lx alivio serilerinin çeşitli modelleri war hani bi arka artırıcını bir kaç seçeneğinin olması gibi bana bhnları açıklayacak birileri warmı

2. Fırat Ayanyan

Seviye:
    yardım yokmu

3. günay

günay Forum Bağımlısı

Seviye:
    Deore grubu uygun fiyatlı..genel amaçlı kullanım için fazla zorlamaya, yarışlara gelmiyen,genelde geziler turlar yapan bisikletçilerin tercih ettiği gruptur...

kalite olarak sıralarsak;
    alivio<deore<deore lx<deore xt<xtr şeklindedir..

xtr son derece hafif ve yarışlarda performans isteyen kullanıcalara hitap etmekte olup, fiyatı en yakın rakibi xt ye göre ortalama 2 kat fazladır..

shimano grubunun en iyi fiyat/performans a sahip olan..çok amaçlı ve özellikle yarışlarda tercih edilen üyesi deore xt dir...

sizin bisikleti kullanım amacınız nedir?..belirtirseniz ona göre daha iyi yardım alabilirsiniz...

iyi forumlar..

bicylerace ve deepcriminal bunu beğendi.
  4. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Merhabalar. Deore serisi 9 lu sistemlerdir. 2008 için
    - XTR
    - Saint
    - Deore XT
    - Hone
    - Deore LX
    - Deore diye gider yukarıdan aşağı.
    Bu da şimdilik. Yakında LX yerine SLX geliyor yanılmıyorsam. Bununla ilgili forumda bir yazı vardı. Arama yaparsanız bulabilirsiniz.

Arka vites değiştiriciye gelince;
    XTR için 970-971-972 olmak üzere üç adet,
    Saint için 806 ve 801 olmak üzere iki adet
    XT için 770-771-772 olmak üzere üç adet
    Hone için 601 olarak bir tane
    LX için 580 ve 581 olarak iki adet
    Deore için 530 ve 531 olmak üzere iki adet arka vites değiştirici mevcut.
    Bunlar değişik boylarda vites değştiriciler. Bir modelde iki veya üç ayrı çeşit boyda aktarıcı alternatifi sunuyor. Bu da sizin sürüş tarzınızla ilgili olarak vereceğiniz bir karar. Bununla ilgili de bir kaç yazı var sitede. Arama yapmanızı öneririm.

Birdy, Elman TEMEL ve deepcriminal bunu beğendi.
  5. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Ne yani 8'li olamaz mı?, Yoksa üst limit mi belirtiyorsunuz?

6. horsepower

horsepower Forum Demirbaşı

Seviye:
    Alivio - Altus - Acera 8 Lİ gruptur yani arka aktarıcılar 8 li sisteme göre yapılmıştır yani rubleleri 8 li sistemdir ve 9 rublede çalışmaz ama Alivio - Acera ve Altusun kompenetleri birbiriyle uyum sağlar bunların vites kollarıda 8 li sistemdir ve bütün parçlar harmanlanabilir çnk hepsi 8 li sistemdir

Bide
    Asıl yani orta ve performans sınıfı olan
    Deore - Deore LX - Deore XT - Deore XTR vardır bunlarda 9 sistemdir ve bunların rubleleri 9 lu olmak durumundadır arka aktarıcıları buna göre yapılmıştır bunlarda kendi içinde harmanlanabilirler yani vites kolun Deore Xtr olur arka aktarıcın Deore XT olur Aynakolun da Deore olur ve bu şekilde gayet güzel çalışır sistem
    Deore XTR Hafif Sağlam Ve pahalıdır ve DEore XT Deore LX ve Deoreyi birbirinden ayıran özellikler bunlardır yani sınıf attıkça hafiflik ve performans artar ve ömrü artar ürünlerin ve daha sağlıklı çalışır

Bide
    Sram diye bi marka vardır bununda komple sistemi vardır ama bunun 8 li sistemini shimanonun Alivio - Acera - Altus sınıflarıyla harmanlaya bilirsin

Ve sramın X9 olan artka aktarıcısını ve 9 rublesini deorelerle entegre kullanabilirisn

Sonuç Şu ki Sistemin 8 Li ise 8 li kompenentlerle marka önemli diil sana bağlı
    9 Lu sistem ise marka farklı olabilir gene birbirine entegra kullanabilirsin

Yardımcı Ola bildiysem ne mutlu bana

Bulunmaz bunu beğendi.
  7. Fırat Ayanyan

Seviye:
    ben de shimanonun sitesinde baktığım da bu sene xt nin olmadığını gördüm onun yerine saint mi ne war bundan sonra xt yerine saint mi kulancaz ben bu sene bisiklet toplamayı düşünüyorum xt alcaktım ama o gitmiş anlaşılan onun yerine saint mi almalıyım doğrumu anlamışım bir de fiyatları ne bunların belirtirseniz sevinirim galiba xt nin fiyatı 600 küsür € idi