Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

nedir bu bisikletlilerin çektiği

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında cedrick41 tarafından paylaşıldı.

1. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    :boese157: :boese157: :boese157: bugün izmit seka park ta resmi valilik aracı ve ankara plakalı bir araç (mercedes s500) bisiklet yolunu kapamışlar daha doğrusu bisiklet yoluna park etmişler kimse geçemiyor şöförlerini aradım güvenlik kulübesinin yanında oturuyorlar merhaba dedim yanaştım yanlarına dedim usta orda park yeri var bütün polis memuru (korumalar dahil )arkadaşlar arabalarını orda bırakmışlar siz niye oraya park etmiyorsunuz ayrıcalık varmı ki dedim adamlar hiç oralı değiller hadi be sende dedi sanamı soracaz dedi polis memuru aradım onlarda valinin yanında seka güvenlik görevlileride bir şey yapamıyor bende tekrar rica ettim kaldırmaları için baktım adam git işine hadi be sende deli meli dedi damarıma bastı bende araçların resmini ve adamların resmini çekince adamlardan biri benim üzerime yürüdü sen nasıl benim resmimi çekiyorsun diye üzerime yürüdü arabaları çek beni niye çekiyorsun diyerekten tartaklamaya elimdeki telefonu almaya düşürmeye çalıştı sonra güvenlik görevlileri ayırdı ana avrat küfür etti bana resimleri çektim güvenlikçi belediyede çözüm masası var oraya müracat et dedi gittim mesai bitmişti bende bizim karakola gittim durumu anlattım polis amca sağolsun oğlum darp falan varmı dedi gidelim baktıralım varsa anasından emdiği süt burnundan gelir dedi bende yok amirim dedim sadece küfür etti dilim varmıyor söylemeye dedim ozaman delil olmayınca pek bir şey çıkmaz dedi amir istersen küfür için şikayetçi olabilirsin dedi ama oda mahkemelerde uğraşırsın vaktin varsa tabiki dedi amir bende ne vakti amirim dedim baba olacam dedim o zaman hiç bulaşma dedi ama gelin bana sorun bende makam şöförlüğü yaptım çok çok üst rütbeli subay taşıdım protokolde ki askeri protokolde 3 araba idim ama bunlar gibisini hiç görmedim eve geldim moralim bozuk kız kardeşim ne oldu dedi bende olayı anlattım oda ben onların koruma amirini tanıyorum bir olayı anlatayım dedi. olay bundan ibaret bakalım ne olur bilinmez ? birileri yapıcı olmaya çalışıyor ama birileride o yeri hak etmiyor.ÇİRKİN arkadaşımdan alıntıdır; Gevheri’nin dediği gibi “Ne senden rüku,ne benden kıyam,selamün aleyküm,aleyküm selam” o kadar:boese157:

2. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    sözüm vali beye veya makama (valiliğe) değildir.yanlış anlaşılmasın bu makama hizmet eden şöföre'dir.
    ekmek yiyorsun ordan be adam!
    hala çok kızgınım kusura bakmayın:boese157:

3. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    çok küstahça davranış,size eğer vursaydı,iş dahi bulamazdı ;) ama yinede peşini bırakmayın işin.çokta kurcalamayın,çevreleri çok olur bu kişilerin,zarar verir birşey olur allah korusun,en iyisi zamana bırakmak,kız kardeşinizin tanıdığı koruma amiri ile görüşün,ordanda birşey çıkmassa boşverin. tekrar geçmiş olsun .

cedrick41 bunu beğendi.
  4. globaldriver

globaldriver Kıdemli Üye

Adı:
    Ugur Bilgili
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Böylelerinin boğazını bir kenarda sıkacaksın, öbür dünya ile bu dünya arasındaki ince çizgide gidip gelecek, sonra birine sövmenin kolay olup olmayacağını anlayacak. Gerçekten sinir bozucu bir durum hocam, size Allah peygamber sabrından sabır versin. Adam makam şoförü oldum diye kendini ne zannetti acaba...

cedrick41 bunu beğendi.
  5. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    kendini kafdağında oturuyor sanıyor :boese157: halbuki sadece şöför koltuğu:)

6. Uğur Çakırlar

Uğur Çakırlar Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok sinir bozucu ve onur kırıcı bir davranış. İyi ki kendinize hakim olabilmişsiniz.

cedrick41 bunu beğendi.
  7. Veli Bahtiyar

Veli Bahtiyar Kıdemli Üye

Seviye:
    Resimler nerede ?

Bazıları bisikletcilere resmen çocuk gözüyle bakıyor. Geçenlerde yeri lazım değil bir devlet kurumunun bahçesinde gezerken; Bir güvenlik görevlisi gelip burası bisiklet bahçesimi diyince dayanamadım atladım adamın üzerine. (Normalde hiç kavga etmeyen sakin bir insanım). 30 saniyede 20 kişi oldular. Kendimi yedirtmemek için mecburen Pedalladım :D

Sanıyorlar ki bisikletle gezen adamın bir derdi sıkıntısı olmaz, morali bozuk olmaz, borcu olmaz, o gün siniri bozuk olmaz.

cedrick41 bunu beğendi.
  8. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    işinin el vermesi gerektirdiği olgunluğu gösteremeyecek insanlara görev verdiğinizde ülkemizde sıklıkla karşılaştığımız durum bu. tıbbi karşılığı kalkıkyus totos olarak hatırlıyorum :D Öncelikle insanları ve yaptığın işi seveceksin kim olursan ol, ikincisi empati yapmayı bileceksin.

Eğitim vermeye gittiğim bir fabrikada hep hatırlarım, fabrikada 2 gün kalacaktık. Çaycı abimiz öğlen olmadan çayı kaç şekerli kahveyi nasıl sevdiğimizi öğrenmişti. İşim ne olursa olsun ben severek yapmayı öğrendim demişti. Ben bütün fabrikada, fabrika müdüründen 6 ay önce gelen müşterisine kadar kimin içeceğini nasıl istediğini bilirim demişti. Bunun gibi güzel örnekler olduğu gibi, sizin yaşadığınız gibi üzücü vakalar da olabiliyor. Hayatında hiç bir şeyin sorumluluğunu almamış kişiye görev verdiğinizde, hizmet ettiği makamın forsu veya saygınlığının otomatikman kendine geçtiğini sanır, halbuki bilmezki saygınlık insanlara nasıl yaklaştığınızla alakalıdır.

Hakkınızı arayın derim korkmayın kimseden.

cedrick41 bunu beğendi.
  9. kayhan

kayhan Misafir

resim çekmek doğrumu bilmiyorum bu tip durumlarda kurala uymayan memurun üzerine gidip kışkırtmak tehlikeli olabilir. Adamların tıkadığı bölümü bisikletten inip yürüyerek geçersiniz sonrada bir dilekçe ile şikayetinizi ilgili makama bildirirsiniz böylesi daha güvenli. ama tabi bu benim söylediklerim kişisel görüşüm hukuki açıdan doğrumu değilmi bilmiyorum.

cedrick41 bunu beğendi.
  10. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    niye kışkırtmak olsun ki. adam hem hata yapıyor hem de yağ gibi su yüzüne çıkıp dayılanıyorsa o yaptığı çevresinden prim alır bu tip adamların, en güzelini yapmışsın valla foto çekerek.

cedrick41 bunu beğendi.
  11. Mehmet Keten

Mehmet Keten Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu kendini bilmezlerin yaptıkları yetti artık.bu tip kendini bilmezlere en büyük cesareti veren şey nedir biliyormuzunuz ? işte bak ben adama bunu yaptım ve bana her hangi hiç bir şey olmadı bundan sonrada yapmaya devam edersem yine hiç kimse bana bir şey yapamaz anlayışı bu adamlara en büyük cesaret kaynağı.ama şimdi bu adama adam demeyim kendini bilmeze çıkıpta bir hakim veya savcı gel bakalım buraya bu yaptığın terbiyesizlik için bize güzelce bir hesap ver bakalım dese inanın bana bundan sonra yoldaki kediye bile pist diyemez bunlar.böyle kendini bilmezleri aslında o kullandığı ve güvendiği makam aracının arkasına bağlayıp sürüklemek lazım.ben kendime şu soruları soruyorum bu konuda.

1: bu şahıslar bu yetkiyi kimden alıyor.

2: bu şahıslar kime veya kimlere güvenip bu tür saygısızlıklar yapabiliyorlar.

3:bunların arkasında kimler var.

4:bu kişilere kim dur diyecek.

cedrick41 bunu beğendi.
  12. kurtulus16

kurtulus16 Üye

Seviye:
    senın yerinde olsaydım o arabada cızılmemıs yer bırrakmazdım :)

cedrick41 bunu beğendi.
  13. S. Burak Cebeci

S. Burak Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bu tarz tiplere herzaman her yere rastlamaktayız TÜRKİYE de bitecegini sanmıyorum bitse bile torunlarımızın torunları görebilir belki...

14. bmehmetyavuz

bmehmetyavuz Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun, gerçekten de sinir bozucu bir olay yaşamışsınız. Yapabileceğiniz şeyler belli. Gidip Cumhuriyet Başsavcılığını suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Orada ki güvenlik görevlilerinide şahit olarak gösterebilirsiniz. Bunun dışında valilik makamına şikayet dilekçesiyle başvurup, şahıslar hakkında idari soruşturma açılmasını da sağlayabilirsiniz. Sonuçta maalesef yapanın yaptığı yanına kar kalma anlayışının hüküm sürdüğü bir ülkede yaşıyoruz. Ama ben ümitliyim. Unutmamak lazım ki `Namuslular namussuzlar kadar cesur olmadıkça bu işler düzelmez.` Kimse kimseye küfür edemez, ederse de bedelini ödemek zorundadır!!!
    Saygılar...

cedrick41 bunu beğendi.
  15. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    valla bende aklıma geldi ama şöför yakında idi sonra vazgeçtim araba benim ülkemin malı niye zarar vereyimki gene benim cebime özel aracı olsa neyse devletin arabası çizsem gene bizlerin cebinden çıkacak parası o şöför bozuntusunun değil!

16. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için

17. kurtulus16

kurtulus16 Üye

Seviye:
    evet haklısınız saygılar...(artık kelime kısaltması yapmıyorum :))

cedrick41 bunu beğendi.