Neden ve nasıl bir yeni bisiklet alırsınız?

ali tekintüre

Daimi Üye
Tepki
137
Bisiklet alırken fabrikasyon yeni bir bisiklet mi yoksa toplama bisiklet mi alırsınız,neden?Bisiklet toplayacak bilgisi ve tecrübesi olanlarda fikirlerini yazabilir,,herkese tekrar günaydın...

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Valla eskiden malum bilgisayar toplamak,buna dizüstü'de dahil çok popülerdi sonra sonra artık vizyon sahibi firmaların ürünleri artık bu sektöre ilgiyi azalttı;ama yinede kendine özel rengi ile,üstündeki malzemeler ile bir bisiklet toplamak ayrı bir zevk.çok topladım ama şimdi malum vakit meselesi ama gene olmayacak şey değil:)))

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
bence kadro alip toplanmali.neden diyecek olursaniz 2013 model bisikletlere bakiyorum uzerlerinde donanim genellikle 2011-2012.durum boyleyken bile fiyatlari yuksek.kendi kullanim tarziniza gore donanimi secmeniz en mantiklisi.ben bksikleti alayim sonra yukseltirim dusuncesi maddi sinirlari zorluyor.ama birde su var bisiklet toplamak bilgi birikimi ve zaman istiyor.ben hemen bisikletin tadina varmak istiyorum derseniz fabrikasyon almak daha cazip

• Beğen
Tepkiler: ali tekintüre

Murat Yavuz

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Colnago
Donanımı aklınıza yatmayan bi bisiklettense, içinize sinen toplama bi bisiklet daha uygun olur keyif alırsınız. :)

Aldım topluyorum, uprage ediyorum zamanla.

• Beğen

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
ilk gri aluminyum kardroların çıktığı senelerde, öyle bir kadro toplamak keyifliydi. sonra rekabet ile güzel bisikletler çıkmaya başladı. hatta üzerinde değiştirme konusunda huzursuzluk çıkarmayan parçalarla dolu güzel ürünler var idi piyasada. ama bu sene durum biraz farklı. bir kez fiyatlar bu sene biraz fazla kanımca. 2-3 yıldır piyasada yer bulmaya çalışan salcano bile üst grup bisikletlerde fiyat performansta kantarın topuzunu biraz kendinden yana kaçırdı. yıllardı adı sanı duyulmayan bisan bile bu sene ultra pahalı ürünlerle sahneye çıktı. tek tek markaları övüp yermek istemiyorum ama bu sene hepsi üzücü fiyat açısından. toplama mevzuu tekrar gündeme gelebilir. ancak burada da parça fiyatları uçuk. bu sene belki sedona marka bir bisiklet ile başlayabilirsiniz. almak istesem, sedona nın 781 ini almak isterdim ama bu amiral gemisi modellerde de firmalar ürünleri duyuruyor ancak üretmiyor ya da sezona yetiştiremiyor. bilemiyorum nedendir sezon sonu kardoları satışa sunuyor.

son model ürünleri kullanmanızı önermem. fiyatları uçuk olduğu için. dağ bisikleti için full deore bir bisiklet yol/şehir bisikleti için full sora lı bir bisiklet zaten tatmin edici olacak ve zaten cep yakacaktır. (evet shimano cuyum :) )

15 yıl evvel toplayın derdim. ama bu sene ne fabrikasyon ne de toplama konusunda şu daha ucuzdur diyemiyorum. geçen sene soraydınız kesin ghost alın derdim, ya da iki sene evvel salcano. ama bu sene durum muğlak.

• Beğen