Neden dağ bisikleti?

egecano

Üye
Tepki
1
İsim
Ege
@Kadirhan carrera 727 1800 tl ye yaklaşık fiyatı var bütçemi fazlasıyla aşar ve sadece carrera bisan salcano ve bianchi servisleri var

Scudo

Kadirhan

Daimi Üye
Tepki
219
İsim
Kadirhan D.
Bisiklet
Lapierre
@egecano Sedona 420 en mantıklısı. Çok güzel bir bisiklet. Bence servisi yok diye dert etmeyin. Hatta servisi var diye de güvenmeyin. Bir süre sonra kendiniz sazı elinize almaya başlıyorsunuz. Ben de bu konuda aynı durumdayım.

Gargenchua

Üye
Tepki
29
İsim
ilyas
Bisiklet
Salcano
Hangi marka veya modeli alırsanız alın ama ucuza kaçmayın.

Kadirhan

Daimi Üye
Tepki
219
İsim
Kadirhan D.
Bisiklet
Lapierre
@egecano (link) Bütçe 1600 demiştiniz diye hatırlıyorum. Bütçe güncellemesi yaptıysanız ona uygun bakalım

tayfun52

Üye
Tepki
420
İsim
Tayfun
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
çünkü özgürlüktür, egzost dumanlarına maruz kalmamaktır, asfalt yola ihtiyaç duymamaktır, doğayla başbaşa kalabilmektir, tabiatla buluşmaktır...

Bora Kıraç

Aktif Üye
Tepki
418
İsim
Bora Kıraç
Bisiklet
Scott
@dethagorf

Cube Peloton SL kullanıyorum.

walmon27

Üye
Tepki
1
İsim
Furkan
Ucuz fiyatlı (500-600 TL) , gerektiğinde ince lastik takıp gezebileceğim bir bisiklet arıyorum. Yardımınıza ihtiyacım var.

• Beğen
Tepkiler: Alprdnc10

ozeltimci09

Daimi Üye
Tepki
170
İsim
Özgür
Bisiklet
Whistle
Güzel siirtin patates tarlası vari yollarından dolayı MTB :harika:

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
-bisiklet kontrolüne ve düşmelere alışmak için.
-acil durumlarda bisikleti zıplatmayı öğrenmek için
-ince lastiklerin hassasiyetine ve sürüş pozisyonuna alışmadan önce güvenli deneyim için, yol bisikletine göre yolda çok daha fazla hatayı tolere eder.
-biraz daha fazla adrenalin (yoluda yabana atmamak lazım ama yarışta değilseniz yolu taramak ve bir sonraki hareketinizi görmek arazideki sıkışık ve keskin dönüşlere oranla daha rahat)
-diğer türlerle gidemeyeceğim rotalara girebilmek için.
+ama en önemlisi, ilk göz ağrım :)

• Beğen
Tepkiler: furkanbr

kubilayt

Üye
Tepki
70
İsim
kubilay
Bisiklet
b'Twin
daha önce -çocukken- beyaz eşya dükkanından aldığım hurda sayılmazsa ilk bisikletim mtb(rockrider 5.2) oldu, çünkü 600-700 lira bütçe ile ne şehir ne de yol bisikleti bulunabiliyor. fiyatına göre tatmin etse de hantallığı asfaltta sürecekseniz yoruyor. genelde "olsun dağa taşa çıkar orada sürerim" dense de muhtemelen hiç patikaya çıkılmayacak.

• Beğen
Tepkiler: Alprdnc10

Batuhan32

Üye
Tepki
2
İsim
Batuhan bülüç
Bisiklet
Mosso
Bence zevkler ve renkler tartısılmaz. mesala ben yarış bisikletlerini şeklini ince narin duruşunu seviyorum. Fakat mtbninde asaletli duruşu kalın tekerler beni benden alıyor herkes ne için kullancaksa onu almalı bence .

lampsakos

Aktif Üye
Tepki
125
İsim
muhammed akpinar
Bisiklet
Sedona
uzun uzun yazicaklarim var ama kisa keseicem.Arkadaslar forumda sehirde asfaltta dag bisikleti hamallik yorucu gereksiz vs vs gorusler cok cok okudum. sehirde sehir dag da dag bisikleti olur gorusune kismen katiliyorum.Bana gore kisinin kullanabilme kapasitesine gore bisiklet tercih etmeli onu anladim. yillar sonra bisiklete binen bir kisi olarak ince lastikli hafif yag gibi akan sedona 410 bisikletimle 3 gunluk tecrubelerim su yonde;ince lastik amortisorsuz hafif olan bu bisikletle cok seri bi sekilde trafikte araclardan kacabildim,hic yorulmdan sahilde turladim hic kuvvet harcamadan omzuma alip merdivenleri tirmandim buraya kadar sehir bisikleti hakkaten hakkiyla kendini gosteriyo. FAKAT; yoldan surdugumde minibusler ustume cikti,yolcu gorunce pat diye onumde durdu,dort tane park halinda arac aniden kapi acti,motorlular koluma surtup dengemi kaybettirdi,allah belanizi versin deyip sahil yaya yoluna gectim. burda da yeni emekliyen bebekler,deli gibi kosusturan cocuklar,tasmasini yuzmetre salan kopek sahipleri,balikcilar simitciler..neyse deyip sakin sakin kollaya kollaya surus yaptim(yapmak zorunda kaldim) tam hersey guzel gidiyoken aniden sahil yuruyus kaldirimlarinin bitip yenisinin baslamasi ve bisiklet rampasinin olmayisi beni iyice yavaslatti. altimda ince lastikli onden amortisorsuz bisikletle sahilin tadini yavaas yavass cikardim. ben bu bisikletin hakkini veremedim arkadaslar. ve unutmadan ilk gun hafif rampa assag bi yokusta mal gibi hizlanip ilk virajda once kaldirima sonra duvara bindirdim. ince lastigin yola tutus performansini yokus assag deneyip kendimi yerde bulmam tabiki benim hatam. dostlar sonuc olarak amaci hiz olmayip tumsek cukur kaldirim inmede cikmada lastigin kalinligindan tirsmadan,bogazda uc bes tur atip kafa dagitmak,mesire alanlarinda surup nefes almak isteyen benim gibi bi surucu dag bisikletiyle sehir icinde cokta guzel randuman alirmis onu anladim. kisa kesicem dedim ama icimi doktum resmen. dil bozuklugu icin ozur dilerim.

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
@Kadirhan Bu yol için MTB alınır, Tuzla'da yağ gibi yolda birde maşası kilitlenmeyen mtb ile işkence çeken bir sürü insan var.

FReeDoMSpY

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Adar Çetin
@lampsakos hocam bemde sedona 410 dusunuyordum 420 de baktim bu duz masadan dolayi bu seferde frenleri beni geri tepti . Bilmiyorum kafam karisti acikcasi yazdiklarinizdan . Tam bisikletimi buldum dedim ama su an yine kafa gitti hopppaaaaaa off aman sabahlar olmasin zzzt error -_▪

• Beğen
Tepkiler: lampsakos