Neden carraro?

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
Herkesin kendi düşüncesi, yorumu olabilir doğaldır. Carraro Bianchi ile aynı fabrikada Manisada üretilir (toplanır). Doğal olarak Carraro parçalarına göre fiyatları uygundur anlayanlar bilir. Aynı fiyata marka yapmış başka bisiklette Altus varken Carraro'da Acera yada Alivio Shadow var ama fiyat neredeyse aynı :) Değiştiricilerin önemlidir haliyle. Ülkem insanı marka TUTKUSU almış başını yürümüş. (Bim marketleri ile Migros marketleri gibidir bu olay.) Yani bisiklet tercih ederken marka yapmış diye birşey olmamalı bence ama salcano'nun yolda çok bıraktığını da duymuşluğum var :( En nihayetinde her marka iyidir. (İşin ama boyutu var tabi oraya girmiyeyim.... )
@artvandaley güzel kardeşim, sende haklısın böyle bir muamele gördüğün için fakat yiğidi öldür hakkını yeme. Sana öyle ürün denk gelmiş ve aksilikleri paratoner gibi üstüne çekmişsin ama tabi senin bileceğin bir iş.
@Çağrı Fatih Yamalı Hocam Ghost, Lapierre hakkında düşünceleriniz nelerdir? Ben Ghost SE 1175 ile Carraro Crs 620 arasındayım boyumdan ötürü carra 16" liği bana uymuyor :)

Scudo

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
Suçu ben tek taraflı görmüyorum. 2 Sebepten dolayı bende gitmiştim bisikleti aldığım yere. Üstelik benim muhattabım o bisiklet bu bisiklet değil. Accell bisikleti ararım, derdimi söylerim, o da en yakın bayi ile konuşup bayiye bana yardımcı olmasını söyler ve giderim. Adamına göre muamele yapıldığını düşünüyorum. Slx aynakolu değiştirdim sırf köşesinde milimetrik bir ezik var diye. Rahatsız edici değildi ama sıfır aldığım bir üründe buna tahammül edemezdim. Direk söktüler ve kutudan M675 aynakol taktılar. Yani biraz olay bizde bitiyor. Müşteri her zaman haklı diye, markaya yüklenmek doğru değil. Keza şirketimin de müşterisi var, şirketim de başka şirketin müşterisi. Bu durumları iyi biliyoruz.

@Osman Tuğrul Dağ bisikleti kullanıyorum ve yol bisikletinden nefret ediyorum. Ancak bir gün yol bisikleti alacak olursam "Lapierre" . . . Öyle sever öyle güvenirim. Ghost iyi bir markadır. Malum Accell'de toplanır hepsi. Güvenli ürünlerdir. Çok kullananı var, şikayet yok denecek kadar az. Carraroyu anlatmıyorum bile. Ancak arasında kaldığınız iki bisiklette çok kibar görüntülere sahipler. Bu durumda pekte fark yok diyebiliriz. Boyunuza uygun olanı almanızı tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan BİROL

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Çağrı Fatih Yamalı Yorumunuz için sağol. Evet Accel ile toplanıyor, Denizlide bayisinde askıda Ghost'u gördüm çok sevdim fakat arkadaşımda da Crs 620 var oda bir ayrı güzel, bu ikilem beni etkilemeden hemen karar vereyim :)

Tepki
11
@Çağrı Fatih Yamalı Neden marka fanatikliği yapılıyor anlamıyorum. Sadece Carraro satıcılarında sorun yok. Firmaya bir sorun ilettiğiniz anda sizi suçlar şekilde olaya yaklaşıyorlar. Amaçları sorun çözmek değil, sizi prosedürlerle oyalamak.. İşin düştüğünde ne demek istediğimi anlarsın.. Saçmalar durursun sonra sen de...

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.205
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Daha yeni aldık zaten Carraro'umuzu :(

• Beğen
Tepkiler: ozhank

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
@artvandaley

Adamına göre muamele. . . Konuşmasını bileceksin, bizi kimse oyalamadı, tıkır tıkır her şeyimiz 2 saat için halledildi.
@1dost Sıkıntı yok sen aldırma :)

Tepki
11
@Çağrı Fatih Yamalı o zaman senin Accel Bisiklet- Carraro Türkiye ile mutlu beraberliğinin devamını diliyorum. Ben müşteriye saygı gösteren firmalardan ürün alacağım bundan sonra..

Suntalam

Üye
Tepki
7
İsim
ismail
Bisiklet
Carraro
Bu ne ukalalık, edepsizlik, terbiyesizlik, had bilmezlik. Bir şikayet üretici ve servis boyutlarıyla anlatılmış. Seni bu şikayet etkilemez, önemsiz bulursun, ama şikayette bulunan kişiyi böyle terbiyesizce suçlamak nasıl bir ahlaktır. Klavyeler, nezaketi ve terbiyeyi de yok etti.

ersnpk

Daimi Üye
Tepki
516
İsim
Ersin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
konu baştan aşağı foruma yakışmayacak yorumla dolu..bisiklet konusundaki bilgilerimizi aktarmanın daha sağlıklı ve sakin bir yolu olabilir diye düşünüyorum..türkiyede bir çok marka ve model var yerli ve dünyaca ünlü yabancı markalar..hepsini tecrübe etmeden hepsi hakkında belli bilgili sahibi olmadan aralarından bir markayı diğerlerinden üstün olarak tanımlamak hem haksızlık olur hemde tecrübe sahibi olmayan bisiklete yeni başlayan arkadaşlar için yanıltıcı olur...konuya yorum katmak gerekirse şunu söyleyebilirim carraro kesinlikle tercih edebileceğim bir marka lakin f/p olarak ve sağlamlık olarak bize hitap eden tek marka değil..

uncass

Üye
Tepki
31
İsim
Mustafa
@Çağrı Fatih Yamalı

Ben de bir Carraro kullanısıyım ve çok memnunum bisikletimden. Servisi ile pek işim olmadı ama Çanakkale'deki servisin gayet iyi ve ilgili olduğunu biliyorum. Ülkemizde ne yazık kişisel yaklaşım farkları sık oluyor. Aslında kurumsal yaklaşımda ne sizin konuşma tarzınızın, ne de hizmet veren kişi ve kurumların bireysel farklılıklarının önemli olmaması gerekir. Arkadaşımızın olumsuz deneyiminin de onun konuşma tarzı ile ilgili olduğunu sanmıyorum. Eğer bu nedenle (konuşma tarzının hoşa gitmeyişi) hizmet alamadıysa bu kesinlikle kabul edilemez bir durumdur.

Tepki
11
Bisikletin teknik özellikleri vs dışında, servise işiniz düştüğünde size firmanın yaklaşımı da önemli olduğu için yakın zamanda yaşadığım bir olayı paylaştım.. Bunun üzerine (firma ile iletişimim konusunda hiç bir bilgisi olmamasına rağmen) konuşmayı bilmemekle suçlandım..Hakaret içeren ve terbiyesiz dilline karşılık olarak @Çağrı Fatih Yamalı'ya anladığı dilden cevap vermek mi gerekir? Ya da bu gibi kişileri bir şekilde usluba dikkat ederek eğitmek mi gerekir? 2. yol dünya görüşüm ve bisiklet kültürüyle daha uygun olduğu için bu yoldan gitmeye devam edeceğim bu forumda..

Ayrıca bu kişi ((link)) Carraro Türkiye - Accell Bisiklet'in müşteriyle ilişkisinde "adamına göre muamele" yaptığını savunuyor ki bu da ayrı bir tartışma konusu.

gkon

Üye
Tepki
21
İsim
Gökberk
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaş fikrini belirtmek için konu açmış, kendisi gibi düşünmeyenlere ateş püskürtüyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Konu sapmış gitmiş,biraz toparlayalım da araştıran arkadaşlara bir faydası olsun.

Servis kalitesini bilmem, zira gitmiyorum. Bisiklette her işimi kendim hallederim.

Fiyatına göre en iyi donanımı veren markalardan biri Carraro. Alıp da pişman olan pek görülmemiştir.

Emrah ONAN

Daimi Üye
Tepki
185
Bisiklet
Carraro
konuyu açan arkadaş kendi tecrübeleri ve fikirleri doğrultusunda gayet mantıklı bir nevi marka incelemesi yapmış. ayrıca belirtmiş ki başka markaları yermek yada bunu yükseltmek gibi bir amaç olmadığını fiyat performans olarak yetisini belirtmiş. ama her nedense garip bir şekilde başka marka kullanıcıları tarafından marka sevicilikle suçlanmış, gerçekten hayret verici. sonra bir arkadaşın başına dişli ile ilgili bir sorun gelmiş ve bu sorunu servis yoluyla giderememiş, ki dişli kırılması için gerçekten çok sıkıntı lazım, ve bu durumu kullanıcı hatasına sokmaları gayet normal. sorunlu dedğiniz servisler bir çok markanın servisidir, markaya özel servis kaç tane var bu ülkede ?

fikirlere düşüncelere saygı duymasını ne zaman öğrenecek bu toplum merak ediyorum... forumda bir çok kişi hemen patlamaya hazır, kendilerine dokunan birşey olmadığı halde. ibretle okuyorum yorumları ve çok enteresan buluyorum

Not: ünlü markalar konusunda takıntılı arkadaşlara ithafen yazılan yorumlara da katıldığımı belirtmek isterim. ben 90 ların sonunda basketbol ve günlük spor ayakkabı için New Balance giyerken nike adidas sevdalısı arkadaşlarım bana gülerlerdi ben bu ayakkabı çok iyi dediğimde, 8-10 sene önce Tr de yaygın satılmaya başladığında ve fiyatları muadil ünlü markaların modellerine kıyasla daha yukarda olmasına rağmen aynı arkadaşların ayaklarında görünce ben güler olmuştum.