Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Neden bu kadar fazla trafik kazası oluyor?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Melih Muratoğlu tarafından paylaşıldı.

 1. Melih Muratoğlu

  Melih Muratoğlu Kıdemli Üye

  Kayıt:
  18 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  342
  Beğeniler:
  209
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:
  Bu satırları yazarken gerçekten çok sinirliyim, öfkeliyim. Elimde olsa, önüme çıksa gebertebilirim. Jandarma trafiğinden, o jip sürücüsüne kadar.

  13568881_1111446208925826_1043545224731244576_o.jpg

  Evet burası belkide her hafta ölümlü kazaların olduğu İzmit-Kandıra yolu.Ucunda ise Kerpe,Cebeci,Kefken yani Marmara Bölgesi'nin en fazla tercih edilen sahillerinden bazıları bulunuyor.Her yaz akın akın insan geliyor ve her hafta kaza oluyor.Bu yolda gitmekten korkar olduk artık. Yolu şöyle tarif edeyim,genel olarak 3 şeritli ve ortasında bariyer yok.Yeri geliyor gidişe 2 şerit,yeri geliyor gelişe 2 şerit veriliyor.(Tırmanırken 2 şerit,inişlerde 1 şerit).Fakat bu yurdumun insanı hiçbir zaman buna uymuyor ve bazıları vites düşürmemek için hatalı sollamaya çıkıyor.Sonuç mu ? Kafa kafaya giren 3 4 araç.

  Daha geçen pazar bizden 10 dakika sonra meydana gelen bir kaza haberini paylaşayım ;
  Asayiş - Kandıra Yolu’nda Can pazarı: 2 ölü! - Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haberleri
  buyrunuz. Peki bu yolda alınan önlemlerden bahsedeyim ; Hiçbir şey yok arkadaşlar.Maalesef hiçbir şey yok. Buraya bakan var mı ya? - Yok efendim o da yok, jandarma trafik sahilde sadece yanlış parklara 34 vıdıvıdı bekleme yapma, devam et. Aracınız kaldırılacaktır. Hatta ve hatta belki gülünç gelecektir ama :) trajıkomik bir durum. Jandarma Trafik o kadar beceriksiz ki, attığım haberin linkinde kazadan sonra güvenlik önlemini bile almayı beceremiyor ki ikinci bir kaza meydana geliyor.

  Gelelim asıl konuya.Fotoğraf da gördüğünüz gibi ''41 BJ 3111'' adlı jip sürücüsü SOLLAMANIN YASAK OLDUĞU,KARŞIDAN ARAÇ GELDİĞİ bir vakitte ''JANDARMA TRAFİK'' evet şaka değil gerçek :) Jandarma trafik aracını solluyor. Şimdi söyleyin bakalım, trafik mi hayattır? Asıl terör trafik midir? Neden bu kazaların önüne geçilemiyor? 2016 Mayıs ayında inşaatına başlanılacağı söylenen (!) Kandıra Duble yoluna neden hala bir düzenleme yapılmıyor. Daha kaç insan, kaç masum canın ölmesi gerekiyor?
  İZMİT-KANDIRA ARASI DUBLE YOL İNŞAATI BAŞLIYOR - Kocaeli Haberleri - Milliyet Kocaeli
   
 2. Taxonera

  Taxonera Bisikletkolik

  Yaş:
  39
  Kayıt:
  26 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  1.224
  Beğeniler:
  885
  Şehir:
  İzmit
  Adı:
  Gökhan
  Bisiklet:
  Mosso
  Seviye:
  İnsanların birbine saygı duymaması ve aşırı hız.