Neden bu kadar çok apaçi bisikleti satılıyor?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
günde 50 tl ye 12 saat çalışan adam var bu adam aile geçindiriyor çocuğuna bisiklet alacak şimdi sen bu adama 250 tl lik bisiklet dururken git 1000 liralık bisiklet al daha iyi olur dersen sence bu adam sana ne der

ayrıyeyten o bisikleti alamayan bile binlerce insan var

Scudo

adraels

Üye
Tepki
3
Merhaba arkadaşlar, bisiklete gönül veren herkese selam
kötü algılamak istemiyorum ama konu başlığı bile aşağılama içeriyor...öncelikle neden bu model bisikletler fazla üretiliyor onun hakkında biraz bilgi vermek istiyorum
Güzel ülkemizde kaç adet KADRO üreten ve piyasaya satış yapan firma var? bilginiz var mı? 1 adet - 2 idi biri kepenk kapattı. Büyük firmalar dahi kendileri üretseler de buradan alım yapıyor kısmen. Yani küçük üreticinin pek şansı olmuyor kadro seçiminde, hele söz konusu amortisörlü ise hiç seçim şansın yok. Talep değişmek istese bile arz değişkenlik gösteremiyor. Küçük firmaların ithalat yapma şansları yok fon dolayısıyla. Sözün kısası ucuz bisiklet üreten yerli firmaların KADRO seçeneği olmadığından bu modeli çok görmektesin dostum.
Ayrıca model aynı olsa da üzerindeki kompenentlere bakmanız lazım, kadro aynı olabilir ama özellikler açısından aralarında dağlar kadar fark olan markalar var, Çin malı deyip geçmeyin çünkü aldığınız her şey Çin malı, büyük markaların da parçaları Çin ve Tayvan, çoğu parça zaten aynı fabrikalardan çıkıyor, aradaki 1 dolar farklar ile kalite değişkenlik gösteriyor. Siz aslında o kadar paraları...bazen....sadece isme ödüyorsunuz. İnsanların hevesini böyle konuşmalarla kırmayın...burda birçok genç arkadaş sizden bu sporu ve yaşam biçimini öğrenip örnek almak için okuyor yazdıklarınızı. Bu bisikletler onlar için ve daha birçok heveslisi için başlangıç bisikletidir.

Kalın sağlı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yanlız şuna bitiyorum,herkes önce apaçi dedikleri çocuklara sövüyor,sonra admin bey bir yorum atıyor 20küsür like alıyor.Baktılar bu işte prim var 180 derece dönüp bu sefer maddiyat,alım gücü ve ajitasyona vurup konu sahibine giriyorlar.Ya şaka gibi :D :D :D

Tepki
88
Bisiklet
Salcano
Bana kalırsa konuyu açan kişi_af buyursun ama_ doğru bir mevzuya parmak basmakla beraber yanlış anlaşılmaya müsait cümlelerle meramını anlatmaya çalıştı. ve ortam gerçekten çok gergin. Bana kalırsa azıcık sakin olalım. Forum bir sürü başka işlevinin yanında bilgilendirme yapmak için var, hatta belkide ilk önce bunun için var. Ben öğrendiğim bir sürü şeyin yanında daha çok şeyler de öğrenmeyi umut ediyorum buradan. Bu anlamda şehir içinde kullanılacak bir bisiklette, üstelik ucuza satılan bir bisiklette bu tarz aksamların bulunmaması gerektiğini hatırlatmak, bu aksamları olmasaydı bisiklet daha az maliyetli olur, tüketiciye de daha ucuza satılırdı demek bence yerinde bir tespit olmuş. Ben bildiğim kadarını dilim döndüğünce bisiklete heves eden kişiye anlatmaya çalışıyorum. Satıcılar da tüketici bilinçlenirse kendisine çeki düzen verir bunu da unutmamak lazım.

derracetii

Üye
Tepki
18
İsim
Abdullah kaplan
Bisiklet
Mosso
Milleti kategorize etmede bir numarayız bravo ayrıştırıcı üslubumuz her yerde [emoji1547]

Tepki
2
İsim
yunus emre
Bisiklet
Trek
@poet saygısız bir başlık olmuş bunu derhal kaldır herkesin bütçesi belli ben alabiliyorum istediğimi 5 bin 10 bin alırım çünkü bütçem var ama olmayan arkadaşlar var ne yazıkki saçma sapan bir konu seni kınıyorum

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
Argoda apaçi ne demektir bilmem ama Apaçi dediğin tarihte işgalci beyaz adama elindeki modern silahlara rağmen kök söktürmüş savaşçı, asil, kahraman bir Kızılderili kabilenin adıdır.

Kaang96

Aktif Üye
Tepki
233
İsim
Kaan
Bisiklet
b'Twin
Şuraya tezgahmı açsam bilemedim.
  1. Küçük boy 4 TL
  2. Orta Boy 6 TL
  3. Büyük Boy 8 TL
  4. Bisikletforum Kampanya Orta Boy + Kola 8 TL :krnz:
http://www.panayiryiyecekleri.com/images/PATLAMIS-MISIR-ARABASI.jpg

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
709
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2009'un başında büyük bir hevesle ve görüntüsüne aldanarak 300 Lira'ya Bianchi Magnum ortadan amortisörlü bisiklet almıştım. O aralar aynı bisiklete sahip arkadaşım kendisininkini satıp yanlış hatırlamıyorsam 850-900 TL civarına Specialized Rockhopper aldığında o kadar para bisiklete verilir mi diye içten içe yadırgamıştım. Gel zaman git zaman bisiklet hastalığı tüm bedene yayılınca bendeki "apaçi bisikleti" satıp, biriktirdiğim paralarla birlikte 650 Lira'ya "apaçi olmayan" bir MTB aldım ve zamanla ekonomik gücüm, bisiklet konusundaki bilgim arttıkça sürekli üst modellere yöneldim ve şu an yol bisikletine sahibim. Tüm bunları anlatmamın sebebi; insanları, sahip olduğu ucuz ya da size göre çirkin bisikletlere göre yargılamamanız gerektiğidir. İsterse ortadan beş amortisörlü gözü tırmalayan bisikleti olsun, bütçesi ona elveriyordur ve bisiklete binmeyi sevdiği için ya da ulaşım aracı olarak başka şansı olmadığı için devam ediyordur bilemeyiz.

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

trabzonlu ozan

Daimi Üye
Tepki
419
Bisiklet
Carraro
keşke gösteriş meraklısı olmasaydık da (link) bu gibi bisikletler hayallerimiz süslemeseydi, kullanmayacağımız şeylere sırf şekil diye para vermeseydik, bilinçsiz tüketici olmasaydık da downhillci bisikletini çocuklara almasaydık, bisikletçi bize "napacaksın o bisikleti, gel aynı fiyata bunu al" deseydi, biz de "yok illa bu amortisörlüden olacak!" demeseydik. sorun aslında para değil çünkü, (link) bu ve (link) bisikletler arasında kalınca saçma sapan olanı beğenip almamız.

sercansekkin

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Carraro
Vallahi arkadaşlar benim ilk bisikletim bundan 6 sene önce aldığım Bianchi scorpion D idi. Haşim İşcan'dan 400 liraya almıştım, o da çift amortisör ve çelik kadro idi... Mekanik disk idi. Ben o zamanlar apaçi falan da değildim. Ha öyle kanı kaynayan gençler için iki amortisörlü olması çok göze hoş gelen ve "hava atma" aracı olarak görülebilecek türden bisikletler. Benim fikrim böyle bisikletleri çocuklarına alan ebeveynleri ve o bisikletlere binen çocukları apaçi filan diyerek etiketlemek yerine onlara destek olmak yol göstermek heveslerini artırarak sizin bu "aşağı" gördüğünüz bisikletlerden onları zamanla kurtarmak olacaktır. Bizim için aslolan bu ne lan böyle bisiklete binilir mi ezik demek yerine bisikletin son derece hoşmuş, nasıl sevdin mi bisiklete binmeyi? evet abi çok sevdim falan derse hevesli ise onun kalbini kazanarak kendini geliştirmesine izin verip birkaç yıl içinde daha konforlu bir bisiklete geçiş yapma fikrini aşılamak gerek. Ben daha 15-20 dk önce işe giderken yolda iki çocuk gördüm bisikletleri eski püskü ama şirin bisikletlerdi durmuşlar uğraşıyorlar yanlarında durdum gençler hayırdır? dedim.. ooo aabi zincirimiz attı yaa dedi çocuk. indim bisikletten iki parmak hareketiyle zincirini yerleştirdim çocukların gözlerindeki parlama görülmeye değerdi. Bisikletime büyük bir hasretle bakıyorlardı, binmeye devam ederseniz büyüyünce sizin de böyle bir bisikletiniz olabilir dedim çocuklar sağ ol abi büyüyünce binebiliriz dimi ona dedi. tabi dedim. Benim için bu her şeye değer. Sevgiler selamlar. :)

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Filozoflar basmış yine forumu burada gariban edebiyatı yapıyorlar.Sanki konuyu açan arkadaş kullanan insanları küçümsemiş.İnsanın var olma amacı her şeye muhalefet olmak olmamalı.Edebi bir şey yazayım da 20 kişi beğensin yorumumu.20 kişi beğeniyorsa kesin haklıyımdır.O bisikletlerden ben de tiksiniyorum nefret ediyorum.İnsanlara bisikletmiş gibi satılıp resmen paralı çöpe atılıyor.O bisikleti alan insanlar ayrıca saatli bomba gibi trafiğe çıkıyor.Ne kask, ne kural ne bir şey.Kaldırımdan gitme(İstisnalar hariç) mi dersiniz, ters yön(İstisnalar hariç) mü dersiniz, Bisiklet kültürü sonra niye yerlerde...

sercansekkin

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Carraro
@I am the Uptown C. o tip bisikletle, kot pantolon tişört (kask eldiven falan hak getire) Sağmalcılar-Atışalanı, Yüzyıl O-3 tem bağlantı yoluna çıkıp bisiklet süren gördüm ya :D ben tüm ciddiyetimle bisiklete binmeme rağmen oraya çıkmaya ödüm koparken hem de...