Neden bisiklet sürüyorsunuz?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Arseyus tarafından paylaşıldı.

1. Arseyus

Arseyus Kıdemli Üye

Seviye:
    Hayırlı akşamlar arkadaşlar.

Forum'da biraz daha hareketli vakitler ve açılmasında fayda sağlayacak konular açmayı düşünüyorum. İlk açacağım bu konuda neden bisiklet? Yani motor değilde araba değilde neden bisiklet sürmeyi seçtiniz. Bisiklet hayatınızda ne gibi değişiklikler yaptı. İlk olarak ben kendim bir şeyler yazmaya çalışacağım. Unutmayın yazacaklarımız yeni başlayanlar için bu sporu sevdirmeye teşvik edebilir.

İlk olarak ben başlıyorum ;

Öncelikle zaten maddi imkanlar her ne kadar araba alıp sürmeye imkan vermesede ben yinede arabada sürmüş birisi olarak bisikletin verdiği zevki hiç bir zaman alamadım nitekim motorda da bu durum böyle. Bisiklet'in çok ayrı bir dünyası var kendi gücünle çevirdiğin pedal sana doğa ile iç içe olmanın huzurunu ve stres'e deprasyona sayamıyacağımız bir çok manevi hastalıklara tam bir savunma mekanizması sağlaması olağan üstü bir spor dalı olduğunu sergilemektedir. Motorsuz bu iki tekerlik üzerinde olmanın keyfi sadece manevi sıkıntıları bertaraf etmekle kalmayıp vücudun dahada sağlıklı bir şekilde çalışmasını ve çevik bir vücuda sahip olmayı sağlamaktadır. Bunların dışında bisikleti sadece hobi olarak değil ulaşım aracı olarak kullanmakta son derece zevkli bir iştir. İşe gidip gelince insanların durakta otobüs beklemesi ve benim özgürce yollarda temiz bir havada gitmenin verdiği mutluluk bambaşkadır insanın yüzünde adeta tebessüm oluştursa da bir yandan durakta otobüs bekleyenlerin bir bisiklet alıp binmemeside beni üzmektedir. Bisiklet'e binen insan iyidir zararsızdır en azından kanaat ediyoruz ki bir çok bisiklet toplulukları kendini gösterişten çeken bencil davranışlardan kaçınan dert ortağı paylaşım ortağı bilgi ortağı gibi nice güzellikler içerisinde barındırmaktadır ve bu yüzdendir ki bisiklet sürmek bir sevdadır bir tutkudur bisiklet kuş gibi özgür olmaktır.

İçimden gelenler bunlar. Eminim çok daha güzel mesajlar bırakanlar olacaktır. Konu önemlidir buraya yeni üye olanlar'ı bu spor'a teşvik etmeye bu spor'a insan kazandırmaya vesile olacaktır.

Selam ve Dua ile.

pilot bunu beğendi.
  2. FERDİ İKİZ

FERDİ İKİZ 13 kiloluk yol bisikleti sahibi

Adı:
    FERDİ
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Çok net bi konu, eminim çok değişik açıklamalar yazılacak buraya diyerekten söze başlıyorum. Ben şu an öğrenciyim, dolayısıyla motorlu taşıtın vergisi, bakımı, tamiratı, yaz lastiği, kış lastiğiyle uğraşacak param yok. Babamın arabasını da kullandım ama bisiklet zevki alamadım. Araba sanki zevk vermekten çok sadece kısa zamanda bi yere ulaşmak için tasarlanmış gibi geliyor. Hem bisikletten de anlarım biraz akordunu yaparım, göbekleri yağlarım. Parça kırmak dışında bisikletçiye pek gitmem, sırf bu yüzden çok ciddi para tasarrufum oluyor. Düşünsenize sadece göbek yağlama için 15 lira? Üstelik trafiğin yoğun olduğu ve saatte 35'le filan seyrettiği vakitlerde 40'la trafiği yarıp makaslaya makaslaya gitmenin adrenalini nerde var? Bisiklet seyir hızından çok daha yüksek bi adrenalin pompalıyor. Aynı yoldan aynı hızda arabayla gitseniz, çok yavaş dersiniz. Ama bisiklette aynı hız size formula bir pilotu gibi hissettirir. Bisikleti tercih etme sebebim çooook var, çok özel bir alet. Neyse neyse şarjım bitiyo zaten, millet mesajın devamını okumaktan vazgeçmesin, burda bırakayım :)

3. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Eskişehir dümdüz bir yer kolaylık oluyor bisiklet:)
    Her yer yakın,kaldırımlar geniş:harika::harika::harika:

4. Aazam

Aazam Aazam

Adı:
    Aazam
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Milleti bisiklet binmeye teşvik ediyorum. Hayranlık duyuyorlar. Güzel bir duygu..

5. KırmızıBereli

KırmızıBereli Aktif Üye

Adı:
    Semih E.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Önce stresten sıyrılmak için kitaplara gömülmüştüm. Artık içim içime sığmadığından, uzaklara kaçma isteği üzerine bisiklet var hayatımda. Şimdi mükemmel ikiliye ulaştım.

6. EnesKlf07

EnesKlf07 Üye

Adı:
    Enes Kalfa
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Şuan öğrenciyim açıkçası ehliyet alacak param vardı.Geçen sene çalışırken ehliyet almadım ilk kendi bisikletimi aldım.Sonrasın da tur da tanıştığım bir abinin yol bisikleti vardı,bir kez sürünce benim istediğim budur dedim.Yine işe girdim bu sene ve yol bisikleti aldım kendime :) Evde sıkılınca,moralim bozuk olduğunda falan aileme benim bisiklet sürmem lazım deyip çıkıyorum :D 1 2 saat bile sürdüğüm bisiklet bana o kadar iyi geliyor ki hiç bir duygu bunun yerine geçemez :harika:

7. etemete

etemete Yeni Üye

Adı:
    Volkan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bi heves aldık ama süremiyoruz.

8. vatan

vatan Kıdemli Üye

Adı:
    Vatan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Cause i love my bike :')

9. Burak_Cakir

Burak_Cakir Kıdemli Üye

Adı:
    Burak Çakır
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    trafikten kurtulalım dedik. yakında yarışlara girmeye başladım. bundan sonra nereye gider bilmem. bir cavendish değiliz ama en azından bişeyler yapmaya çalışıyoruz.

10. pilot

pilot Forum Demirbaşı

Adı:
    mehmet coşkun uzak
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Seviyorum üleeeeen... :) şaka bir yana seviyorum. Kendimi daha dinç dinamik hissediyorum. Özgür hissediyorum. Bağımsız olduğumu, birşeylere bağımlı olmadan da çok daha güzel yaşanabildiğini görüyorum. Dayatılan herşeye karşı olduğum gibi bize dayatılan araba mefhumundan da beni kurtardığı için seviyorum. Bisiklet benim için bir başkaldırı, toplumun ve sistemin yozlaşmışlığına bir isyan.
    En güzeli terliyorum. :)
    Seviyorum sizi bisikletforumun güzel insanları.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. honeybadger

honeybadger Forum Demirbaşı

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ise gidip gelirken kullanmis oldugum servisin soforunu sevmedigim icin ilk etapta ulasim oncelikli aldim. Gordumki bisiklet cidden ozgurluk, keyif ve istedigin yere ulasabilme imkani verdi. Arabam var ama bazi sikintilardan dolayi kullanamiyorum ne yazikki iyide olmus diyorum :)

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. Wasabie

Wasabie Aktif Üye

Adı:
    ALİ ALPER
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Hayat stresimi, yol bisikletim ile antremanlarımdan çıkarıyorum. Bir nevi çekip gitme aracım. Beni hiçbir zaman üzmeyen şey bisikletim. en iyi dostum, sevgilim, hayat arkadaşım.

13. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Arabalarda olduğu gibi cadde yarışları olsa da katılsak...:hihi::hihi: