Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Neden bir otel odası Dünya varken?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Mustafa Tufan tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Tufan

Mustafa Tufan Kıdemli Üye

Adı:
    Mustafa Tufan
    Seviye:
    Başka bir boş zaman, başka bir fikir. Umarım beğenirsiniz.

2. Mustafa Tufan

Adı:
    Mustafa Tufan
    Seviye:
    Bu konuda birşey söylemek isteyen yok sanırım?
    Aslına bakarsanız zıt fikirler arıyorum.

3. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sevgili meslektaşım Mustafa,

görüşlerine genel anlamda katılıyorum.

Ancak , madem istedin "şeytanın avukatlığını " yapayım

Belkide tüm oteller ve tüm tatilciler böyle değildir ne dersin.

Yani "tüm genellemeler gibi bu genellemede yanlıştır " . ( hatta bu bile :) )

Selamlar

Mustafa Tufan bunu beğendi.
  4. ali karagönlü

ali karagönlü Bisikletkolik

Seviye:
    Güzel bir fikir. İnsanlar bir zevk uğruna harcamayacağı hiçbirşey yok! Kızınca kızdık oluyor!

5. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bazı insanlar bisiklet binmeye üşendiği için yazın tatilde sürekli yatmak hoşlarına gidiyor. O kadar parayı otele vereceklerine bisikletle kampa gidip daha az masraf yapıp tatillerini aradan çıkarmış olurlar.

6. Mustafa Tufan

Adı:
    Mustafa Tufan
    Seviye:
    Paradoks oldu. xD Ama her otelde iyi yada kötü iklimlendirme sistemi vardır. Ve bu sistemin olduğu her yer doğaya zarar verir. Bizim ev dahil. xD Tabi otellerde bunun önü alınmaz şekilde olduğundan çok daha fazla zarar veriyor. Hiç olmazsa biz faturadan korkuyoruz. Odadaki müşterinin böyle bir kaygısı yok. Adam çatır çatır oda parasını ödemiş xD Bi de klimadan mı korkacak xD

Soner Sarihan bunu beğendi.
  7. gokhan erdogan

gokhan erdogan Bisikletkolik

Seviye:
    biz bayramda çanakkale-ecabatta gittik iki kişi çadır vardı hava biraz kötüydü ama yinede çadırda kaldık çadırın havası başka tabi vakit olmadığı için otobüsle gittik bisikletle döndük üç gün boyunca harcadığım para 70-80 lira yanı bu yetmıs seksen lırada ellı lırası da otobuse verdıgım para hotelde kalsam gunluk 50 lira ücreti birde beton yıgınındasın değişen birsey yok o zaman evde durmak daha mantıklı birde çadırla gidip hotelde kalanlar var onlara gülüyorum sadece :D çadır varken hotelde kalmak çok komik bence hem maddı hem mavevi zarar maddiyatcı degılımdir ama bunlara verilen paraya acıyorum üstelik çadırımı bakir yerlere kurmak varken git beşerin göbeğine yerleş zaten tatile kafa dinlemeye çıkmışım ne gerek var kendime işkence etmeye tabi tercih meselesi herkese saygılıyız

Ercan Saygılı ve Soner Sarihan bunu beğendi.
  8. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sevgili Gökhan,
    gerçektende çadır çok eğlenceli.:in:
    Tatil anısı anlat deseler bende geçmişte otelde kalmış olsam da aklıma bir tanesi gelmez sanıyorum.,:(

Ama yüzlerce kere kaldığım çadırların , abartısız hepsinin , sabah fermuarını açıp kafanızı dışarı uzatınca neler gördüğümü şu anda betimleyebilirim.:in:

Fakat , çadır da ne kadar uzun süre kalındığınada dikkat edilmesi gerektiğini geçen yıl avrupa turumuz sırasında öğrendim.

Yanlış hatırlamıyorsam, tur boyunca 34 kere çadır kurduğumuz için. bisiklette taşımak için küçük bir çadır taşıdığımızdan ve ben 100 kg ve 1,92 olduğum :) için çadır içinde çok hareket edemediğimden , bir sabah çadır dışında ayağa kalkamaz:( ve emeklerken bile sağa sola devrilir halde buldum.:D

Türkiye den bir doktor dostumuzu aradık hemen, kapalı alana bağlı denge bozukluğu ve konsantrasyon bozukluğu dedi.:eek:

Önce yere, sonra çömelerek, sonra banka , sonra ayağa kalktım. Ertesi gün kalkınca kafamı çarpmayacağım ve basık olmayan bir yerde ( yani otelde :) ) kalkmamız gerektiğini söyledi.:)

her 7 günde bir ara vermek ve geniş bir yerde uyumak gerekliymiş. benim sığacağım kadar geniş çadır taşıyacağınıza otel daha mantıklı tabiki. :D

Selamlar

9. gokhan erdogan

gokhan erdogan Bisikletkolik

Seviye:
    soner ağabey bu tecrübeni paylaştığın için teşekkurler dedıklerıne sonuna kadar katılıyorum herşey tadında güzel sporun amacı sağlıklı yaşam sağlıgımızdan olacak kadar çadırda kalmaya zaten vaktim olmuyor ama bunu öğrenmiş olduk bir gün o kadar vaktim olurda öyle bir tura çıkarsam aklımın bir köşesine yazdım dediklerini :)

Mustafa Tufan ve Soner Sarihan bunu beğendi.
  10. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    emeğine sağlık...Yazına katılıyorum, bence çok güzel bir tesbit...
    küçük bi rica : Neden bir otel odası , dünya varken ? olsaymış keşke :) 7 8 kere okumak zorunda kaldım anlamak için :D

11. Mustafa Tufan

Adı:
    Mustafa Tufan
    Seviye:
    Renkler ayrı diye gerek duymamıştım ama. Olabilir tabi. Zamanım olursa düzelticem.