Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Neden Bianchi'yi tercih etmiyoruz?

Konu, 'Bianchi' kısmında bisikletle tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. bisikletle

bisikletle Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Forumdan anladığıma göre Bianchi'den insanlar pek de memnun değiller. Ben bir bisiklet almak istiyorum. Yaklaşık 500 ytl param var. Forumda arkadaşlardan öneri istedim. Kimse Bianhci al dememiş. Oysa ben iyi markalardan biridir zannediyordum, neden Bianchi almayayım bana açıklarsanız çok memnun kalırım, teşekkürler.

2. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Bianchi iyi bir markadır, dünyaca ünlü bir markadır. Ama Türkiye'de ki Bianchi'ler İtalyan Bianchi'ler ile uzaktan yakından alakası olmayan bisikletler. Kadro boyu seçeneği bile olmaması ne kadar kalitesiz bir iş yaptıklarının belgesi. Paran boşa gitmesin o paraya az daha koyarsın Amoeba Hussar alırsın.

3. ahmetdogan

ahmetdogan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    merhabalar abi...öncelikle hoşgeldiniz diyorum.foruma...
    neden bianchi tercih değil_? demişsiniz hem forumda hem de dışarda bisikletler üzerinde biraz ayrıntılı bi araştırma yaparsınız aslında sizde bunu farkedeceksiniz...
    yani demek istediğim elinizdeki aynı fiata çok daha kaliteli shımano'lar kullanılmış donanımları da gayet güzel bi bisiklet bulacaksınız...
    eğer tabee hurda yığını taşımak istemiyorsanız...(çünkü daha öncede de belirttğim gibi aynı fiata çok hafif vede işiniz görücek bi bisiklet bulabilirsiniz)
    forumdanda bakabilirsiniz_kron,sedona gibi markalar...şimdiden tebrikler kolay gelsin bakalım umarım yardımcı olabilmişimdir

4. M.Burcu Cebesoy

M.Burcu Cebesoy Forum Bağımlısı

Seviye:
    ya bende bu konu hakkında tam başlık açacaktım, arkadaşımında dediği gibi bu soru benimde kafama takıldı, Türkieyde bianchi markasına karşı bir önyargı oluşmuş sanki, bianchi dünyaca ünlü bir markadır.şu linke bir bakarsanız belki biraz daha pozitif düşünmeye başlarsınız>>http://www.bianchi.com.tr/2006/kurumsal/default.asp

(benim de bisikletim bianchi,bisikletime laf ettirmem, alınıyorum yhaa :D)

5. jamssea

jamssea Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhabalar.Forumumuza hoşgeldiniz.

Bianchi dünyada üzerinde kötü bir marka değil,aksine oldukça iyi bir marka.Ancak Türkiye de üretimini yapan zihniyet yalnış.Bianchi'lerin üst modellerine verilen parayla çok daha iyi donanımlı ve iyi bir kadro alınabilir.Kaldı ki foruma ilk girdiğimde ben de sizin gibi düşünüyordum.(Az kalsın Granada modelini de alıyordum.)Ama biraz da sabırla tüm forumda ki konuları okudum.Donanım,çekiş sistemi,süspansiyon,kadro...Almayı düşündüğüm -Granada- bisikletle karşılaştırınca modelin anlamsız olduğuna karar verdim.Şöyle ki aynı parayla çok daha üst bir model bir bisiklet alabileceğimi hesapladım.

Yalnız tekrar belirtmeliyim;İtalya Bianchi'nin üretttiği modeller bir harika.İtalya'daki sitesini ziyaret ederseniz sanıyorum ne demek istediğimi anlayacaksınız diye düşünüyorum.Kolay gelsin.Tekrar aramıza hoşgeldiniz.

6. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Türkiyede İsim hakkını alarak üretim yaptıkları doğru
    Orjinal Bianchi ile uzaktan yakından alakası yok yani...

fakat yeni yeni gördüğüm kadarı ile whistle dan kadro alarak bianchi ismi ile piyasaya sürüyorlar sanıyorum.. 2006 da 1-2 modelde vardı yanlış hatırlamıyorsam.. Aluminyum kadrolu başlangıç düzeyinde görülen donanımlarla satılan bisikletlerdi...

fakat gelin görün ki sattıkları en üst model bisiklet ile ""Bu işi meslek ve satış ahlakına çevirmiş Bisiklet satıcı firmalarında Bianchinin TR de üretimi olan bisikletlerini görebileceğinizi pek sanmıyorum...""

Beyaz eşya satanlar için iyi bir piyasa konumunda satışlarını sergiliyorlar..
    Beyaz eşya satan adamların umrunda değil servisini kendisi vermiyor Yetkili Servisi orda der çıkarlar işin içinden...

kısa lafın özüüü
    kalite fiyat ağırlık ekipman garanti bakımından Çok çok daha iyileri varken
    Bianchi ye bakmak bana bir garip geliyor

İlla Türk Malı olsun deseniz bile Geotech Sedona Kron var
    hepside birbirinden güzel ve garanti konusunda hepsi de ellerinden gelen yardımı yapar
    yeterki aldığınız alacağınız bisikleti amaçları dışında kullanmayın...

Bisiklet seçimi bölümünde 1000 ytl ye kadar olan bisikletlerin bir başlığı mevcut
    Ayrıca Geotech bisikletlerin Alivio donanımlı gerçekten uygun fiyatlı bisikletleri de mevcut

iyi bir araştırma ve forumda biraz vakit geçirmek doğru seçimi size sunacaktır ;)

siz takıldığınız yerde sorun en teknik takıldığınız yerde bile olsa herkes yardımcı olacaktır
    Bu Forum bunun için var ;)

7. selcuktnt

selcuktnt Forum Bağımlısı

Seviye:
    hala aynı soru keşke biraz konulara göz atsan belki 10 defa cevap yazdım kendi adıma forumun arama kısmına bianchi yazman bile yeterli ceabın için

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  8. shaq

shaq Kıdemli Üye

Seviye:
    bianchi ünü duyulmuş markadır
    ama bianchi kaliteli bisiketller türkiye de değil nedeni bu bence türkiyede geitrilip satılmıor

9. mecaoz

mecaoz Forum Demirbaşı

Seviye:
    BENDE BİANCHİ KULLANIYORUM HATTA TUM VİTES FREN RUBLE VS PARCALARINI DEGİŞTIRDİM HATTA STİCKERLERİ BİLE YENİ YAPTIM AMA OLMUYO HALA O DANDİKKADRO ORTADA SIRITIYO İMZAMDA LİNK VAR (KOPYALAYIP YAPISTIRIN) Bİ BAKIN İSTERSENİZ YORUMLARIDA BEKLİYORUM...

10. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Alın size Bianchi!

Türk malı Bianchi değil yalnız...
    Rüya bisiklet Bianchi hem de
    Karbon kadro
    Mavic SLR jant Seti
    Fsa carbon aynakol
    Full XTR malzemeler
    Daha Sayayım mı?
    Cok merak ettiği diğer konu ise,
    Jüilen Absolan 2006 Dünya xc Dağ bisikleti Şampiyonu hemde Bianchi bisikleti ile,
    Acaba Absolan'nın Türkiyedeki Bianchi bisikletlerden haberi var mı?

Zaten Türkiyede Merida'nında bisiklet satışı yapılıyor,
    Merida'nında Türkiyede isim hakkı var Samsunda olması lazımdı yanılmıyorsam..

Antreman sonrası eve dönerken, sokaktaki küçük cocuklar yanıma yaklaşarak biri derki;
    'ufff bisiklete bak gercek bisiklet'

Arkadaşıda derki; 'ne biçim bisiklet Bianchi bile değil

11. mecaoz

mecaoz Forum Demirbaşı

Seviye:
    BUNLAR TR YE GELSE İNSAN DAHA NE ISTER Kİ?

12. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu forumda Bianchi hakkında bir anket yapsak ankete katılanların yüzde 90 dan fazlası Türk Bianchi ler hakkında olumlu görüş belirtmez. İtalya da üretilen Bianchi ler zaten Türkiye ye ithal edilmiyor. Neden dolayı ithal etsinler ki Türkiye de üretilen demir yığını bisikletleri olması gerekenden çok fazla fiyata satmak varken. Orijinal Bianchi leri ithal etmeye kalkışsalar bu bisikletlerin gümrük giderleriyle uğraşacaklar daha da kötüsü Türk Bianchi lerin yüzüne kimse bakmayacak. Türkiye deki Bianchi leri İtalya ya götürüp satmaya kalkışsalar acaba İtalyanlar ne düşünür çok merak ediyorum. Ancak şunu da belirteyim orijinal Bianchi leri www.bianchi.it adresinden inceledim. Bisikletler Corratec, Kron, Giant, Drag gibi markalarla boy ölçüşecek kadar kaliteli. 9 yıllık bir Bianchi kullanıcısı olarak orijinal Bianchi ler elime geçse hemen alırdım.

Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  13. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    neden bianchideğil:
    1-dandik kompetenler
    2-kaliteye göre yüksek fiyat
    3.1-çelik kadro
    3.2-aliminyum kadrolu bisikletleri var ama 800 liradan aşağı değil aşağı olsa bile saydığım dier iki maddeye uymuyorlar.

kaliteli bir bianchi-tr alman için 1500 lira fln vermen lazım ve o paraya eş değer bir çok bisikelt var .o parayla aldığın bisikletten daha kaliteli 2 tane bisikelt alabilirsin !!!

yeterince açık oldumu acaba...

Semih Temiz bunu beğendi.
  14. selcuktnt

selcuktnt Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu mesajımın içerisinde açıklama yapmıştım

şimdi şundan dolayı hemen arzedeyim

1- bizim milletimiz kemikleşme ve kemikleştirmeyi pek sever mesela regal 10 liradır olmaz o gitçek 30 liraya arçelik alcak neden ? eee şimdik şööle oluyo bu marka şüper marka hiç bozulmuyo ya ondan len bozulmasa kaç yazar git arçelik yerine 3 tane regal al aynı paraya bozuldumu çöpe at demi ama

2- bizde güven önemlidir hiç bir zaman bilmediğimize güvenmeyiz eşyalar için konuşuyorum elbet mesela "bizim dolapçı hamdi çok iyi dolap yapar fiyatı iki katı ama olsun hamdi iyi adam" tüm dolapçı hamdilerden özür diliyorum varssa yani bildiğine kazıklanmayı bilmediğinden uygun almaya tercih etmeyi her zaman sever türk insanı tabi hepçiği değil bir kısmı

3- birde gençlik yani bizim grup marka takıntısı vardır gider nike alır 200 lira aynı ayakkabı kinetixte 60 lira eee noldu şimdi üzerindeki yazıylamı koşuyon sen bu her zaman böyledir sonra gider bianchi granada alır 1050 liraya halbuki daha iyisi daha sağlamı daha üst modeli sedona da yada kronda yada vs. 700'ü geçmez ama noldu bianchi aldı ellemen siz alsın

saygı ve yanında eşantiyon babında bir miktar sevgilerimle selçuk tnt

mecaoz bunu beğendi.
  15. SNkaraoglu

SNkaraoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    artık bianchi denilince tüylerim diken diken oluyor nedense..

16. M.Burcu Cebesoy

M.Burcu Cebesoy Forum Bağımlısı

Seviye:
    Öyle demeyin yaa

17. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Benim de öyle oluyor... Sinirden...

18. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    bu konun acılması iyi olmus bianchi konusuna acıklık gelmıs.

biraz da benden:D
    * kadro cok agır
    * kullanılan ekipmanlar kalıtesız(alhonga fren...)

Because lutfen boyle orneklerı halka acık yerlerde vermeyelım (bisikletımden soguyorum yahu:D offf of:D)

bu arada orion kullanıyorum:D :p

19. bisikletle

bisikletle Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    sanırım.bir dahaa bianchinin lafını bileetmeyeceğim.www.bianhi.it ten baktımda resmen kandırılıyoruzzz...

20. abrean

abrean Kıdemli Üye

Seviye:
    Avrupa ile biz çok farklıyız. Aynı modelin avrupa ve türkiye üretimi birçok açıdan farklıdır. Bende bianchi kullanıcısıyım. Türkiye isim hakkını alarak üretim yapıyor. Ayrıca Bianchi fabrikasının servis anlayışı dünyanın hiçbiryerinde görülmemiş derecede berbattır.
    Ama önamli olan iki teker üstü ise bisikletim var Ares. Bana çok yerleri gezdirdi. Çelik kadro hor kullansam bile tepki vermeyecek bir kadro ( Bu yanı güzel ) ama uzun yolda bilek ağrısı ve aşırı yorgunluk yapar.
    Herşeye rağmen bisikletimi seviyorum:D

M.Burcu Cebesoy bunu beğendi.