Necati Bilgen abi yolda...

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
@saidergoktas
Necati Abi 14.08.2006 tarihi itibarı ile Sivas'tan Erzincan yönüne hareket etti. Bu durumda Kayseri'den geçmiş oluyor.

Sevgiler...

Scudo

Necati Bilgen

Daimi Üye
Tepki
793
Değerli Bisikleti seven ve bisiklet sporunu yapan pedalşörler.
Beni takip ettiğiniz için teşekkürler. Övgülü beyanlarınız çok hoşuma gidiyor. Beni pedal basmaya teşvik ediyor. O azimle yolculuğum devam ediyor. Bugün Sivas'tan 06:30'da çıktım Hafik, Zara'ya kadar 43 derece sıcaklıkta yola devam ederken Tedürge Gölünü geçtikten sonra (çok ilginç değişik renklerde bir göl) bir tırmanış sonrası yolun iki tarafıda kalın taşlı staabilize yapıldığını gördüm. Burada zorlukla ilerledim. Yanımdan geçen araçlar beni toza ve dumana buladı. Burası 9.5 km. Zaradan sapıp İmranlı'ya doğru yol düzeldi. Fakat kalın mıcır asfalt benim ince lastikli Bianchi'min lastil patlatmaması açısından dikkatli ve yavaş, karşımdan esen rüzgara karşı devam ederek İmranlı'ya geldim.
Burada mola verdiğim sırada çok yorgun olduğumu hissettim. İmranlı'daki dinlenme tesislerinden konaklıyacağım Refahiye yolu hakkında bilgi aldım. Hemen çıkışta uzun yine yol yapımı olduğunu daha evvel geçtiğim yol gibi tarif ettiler. Burada düşündüm kendimi zorlamamaya karar vererek 107. Km de bir araçla Ezincan'a gitmeye karar verdim. Bir saat kadar bekledikten sonra Erzurum!a giden bir otobüsü durdurdum. Beni aldılar. Erzincan'a doğru hareket ettik. Hakikaten 2-3 km sonra o yolu gördüm. Uzun bir zaman otobüs dahi çok yavaş haraket etti. O yolu ve daha sonrasını gördüğümde isabetli karar verdiğime sevindim. Erzincan'a inice Serkan'ı aradım. Sağolsun otogara iki dakika içinde geldi. Öğretmen evine gideceğimi bildirdim. Kendisi ısrarla abi seni yakaladım bizim eve gidecez diye ısrar etti. Evde büyük konukseverlikle karşılaştım ailesi tarafından. O sırada yan taraftaki camiiden akşam ezanını duyunca namazımı kılıp beni Evin Lokantasına götürüp ikramda bulundu.
Şu anda ise hem çayımızı içiyoruz, hem dinleniyorum. Düşündüğüm etabı burada noktalamaya karar verdim. Evide özledim. Yarın Trenle dönmeyi düşünüyorum. Kısmet bu kadarmış. Ama bu kaldığım yerden ilerki zamanda düşündüğü planı uygalayacağım inşallah.
Hepinize sevgiler, bol pedallı günler ve sağlıklar dilerim...

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
cok cok cok tesekkurler necati abi yapmıs oldugun yolculukta ruzgarın kadar yakın hıssettık kendimizi,hayırlı yolculuklar diliyorum

• Beğen
Tepkiler: Necati Bilgen

Erhan Can

Aktif Üye
Tepki
54
Eyvah eyvah, iki azılı gezgin bir arada. Kaçıın:D
Necati Abi ayaklarına sağlık, pedalına kuvvet. Oraya kadar gitmen bile birçok insana çok extreme bir durum. Senin gibi bir insanı tanımaktan gurur duydum. Seni görünce rahmetli dedem aklıma geldi. Onunla da yazları köye bisikletle giderdik. Yaşına rağmen bazen beni bile arka da bırakırdı. Bir sene önce kendisini akciğer kanserinden kaybettik. Şu sigaranın gözü kör olsun:boese157: :boese157: :boese157:

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
13/08/2006 Pazar günü saat 18:15 civarlarında telefonum çaldı ve arayan Necati Abiydi. "Serkan ben Sivas'tayım yarın Erzincan'a doğru yola çıkıyorum." diyordu telefonda. Ne kadar sevindim bilemezsiniz. Konuştuk ve yol hakkında biraz bilgi verdim. 3 aşamada gelmesini planlamıştık. Sivas'tan İmranlı'ya ilk gün. İkinci gün İmranlı'dan Refahiye'ye. Üçüncü gün ise Refahiye'den Erzincan'a.
Pazartesi günü olunca yine 18:00 sularında telefonum çaldı. Arayan Necati Abimdi yine. "Serkan ben Erzincan Otogarındayım" dedi. Ve ben şaşırdım doğrusu. Ben Çarşamba beklerken Pazartesi geldi Necati Abi. Sevinçten ne yaptığımı bilmeden atladım bisikletime ve hemen otogara gittim. Necati Abinin etrafı kalabalıktı. Herkes merakla ona bakıyor ve sorular soruyorlardı. Ben daha sonra pazartesi günü burada olmasına şaşırdığım için sordum bu kadar erken nasıl geldin Abi diye. Yollar çok bozuk yol çalışması olduğu için ince tekerlekli bisikleti ile gelemiş olduğunu öğrendim. Hatta İmranlı'dan otobüse binip İstanbul'a bile dönmek geçmiş aklından. Buraya kadar gelipte Serkan'ı görmeden dönmeyeyim demiş ve Erzincan yönüne gelen otobüse binmiş. Ama sağolsun benim için taaa buralara geldi. Allah razı olsun Necati Abi.
Necati Abiyi kalabalıktan sıyırarak aldım ve Öğretmen Evine doğru yollandık. Ama ben Necati Abiyi bizim eve götürdüm. Necati Abi bizde kalacaktı. Konuşacak çok şey vardı.. Necati Abiden öğrenecek gerçekten çok şey var. Necati abi duşunu aldıktan sonra akşam namazını kılmaya yanımızdaki camiye gitti. Namazı kıldıktan sonra birlikte yemek yemeye gittik. Erzincan'a özgü yaprak döneri yedik üzerinize afiyet...
(link)
Yemeğimizi yedikten sonra eve geldik ve foruma bakındık bir süre. Muhabbet koyuydu demli çay eşliğinde. Bana yaptığım gezilerin analizini anlattı sağolsun. Yatma vakti geldi çattı. Sabah 07:00'de kalktım ama Necati Abi çoktan uyanmış. Kahvaltımızı yaptıktan sonra Necati Abiye bilet almak için İstasyona doğru koyuluyoruz yola. Doğu Anadolu'nun sayılı büyük camilerinden olan Terzibaba Camiinin önünden geçiyoruz.

(link)

İstasyona varıyoruz saat 8:00'de gişeler daha yeni açılıyor. Necati Abiye yer bakıyoruz ve Saat 16:30'a kuşetli vagondan yer buluyoruz.
(link)

Gar'da Necati Abi ile fotoğraf çekiliyoruz. Birisi yıllarını bisiklete vermiş Necati Abi, diğeri geleceğin Necati Abisi Serkan....
(link)

ERZİNCAN yazısı altında Necati Abim...
(link)

İstasyondan şehir merkezine dönüyoruz. Necati Abi Erzincan'ı gezecek ben ise işe gidicem. Necati Abime her yeri anlata anlata gezmek isterdim ama işte koşullar ona izin vermedi. Denetlemeye hazırlanıyor olmam ve sıkı bir iş temposunda çalışıyor olmam buna engel oldu. Necati Abi kendisi gezmek zorunda kaldı Erzincan'ı.
(link)

2-3 saat gezdikten sonra Necati Abi eve gitti. 16:30'a kadar babamla muhabbet ederek vakit geçirdi sanırım. Saat 15:30'da eve geldim Necati Abi ile İstasyona gidecektik. Ben eve geldiğimde Necati Abi hazırlanmış beni bekliyormuş.. Ve vakit kaybetmeden yola çıktık.
(link)

Son fotoğrafıda Necati Abi'yi istasyona bıraktıktan sonra çekiyorum. Necati Abi ile fazla ilgilenememenin üzüntüsü ile yolculuyorum Necati Abi'yi. Keşke boş vaktim olsada Erzincan'ı bol bol gezdirseydim.
(link)

Necati Abi şimdi Doğu Ekspresinde Haydarpaşa Garına doğru ilerliyor. Sivas dolaylarında olsa gerek. Yarın Akşam 21:45 olarak gösteriyor tren varış saati. Aksi bir durum olmazsa Necati Abi yarın gece evinde olacak...
Son olarak: Sevgili Necati Abi iyiki geldin ve iyiki senin gibi bir insanı tanıma fırsatı buldum.
Normal güzergahı Ağrı-Doğubayazıt olan Necati Abi kendisini çok yorgun hissettiği için Erzincan'da sonlandırdı yolculuğunu. Ama daha sonra devam etmek için sözünüde verdi.
Bir yolculuğun sonuna geldik. Sevgileyle kalın......

Sevgiler...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Serkan tebrikler..
Bisikletforum'un Erzincan şubesi Genel Müdürlüğü gibisin.
Maşallah..:) :)
Bir gezi bahane edilip, hususi seni görmeye gelinir inanki..

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
@Mesut Girgiç
:D :D :D Abi herzaman dediğim gibi forum arkadaşlarımın yolları düşerse unutmasınlarki Erzincan'da bir dostları var...
Hususi beni görmeye gelmek isteyen arkadaşlarımıda beklerim tabi ki... Ahım şahım bir insan değilim ama. Sadece deliyim. Bisiklet delisi...
(Mesut Abi ayrıca sondan birinci fotoğraf sizinle konuştuğumuz an).

Sevgiler...

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Necati Abimiz merhaba

Yaptığın işle ne kadar gurur duysan azdır. Sen Türkiyede ki tüm pedalseverlerin , yol göstericisisin. Herkes senin yaptığın gezileri beğeni ile izliyor.Sana çok teşekkür ederim. Bizlere, damarlarımıza bisiklet sevgisini enjekte ediyorsun.

Serkanım sana da teşekür ederim.
Hakikaten bu bisiklet sevgisi ,tanışmayan kişileri bile arkadaş yapıyor. Keşki toplumumuzun her kesimi de bizim yaşadığımız, kardeşlik, arkadaşlık duygularını yaşayabilse.
İyi ki bu forumumuz var. Tüm Türkiye ' deki bisiklet sevenler birbiriyle, sevgi bağlarıyla bağlanmış durumda.

Herkese neşeli, mutlu, bol pedallı günler dilerim.

Hoşçakalın.

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
yayınımıza Erzinca Yöresinden bir türkü ile devam ediyoruz....

Ali Ekber Çiçek-Nida Tüfekçi
Böyle İkrar İlen Böyle Yolunan

Böyle İkrar İlen Böyle Yolunan
Mihnetli Yar Bana Lazım Değilsen
Deli Gönül Sevmiş Vaz Gelmek Olmaz
Cefalı Yar Bana Lazım Değilsen
Deli Gönül Sevmiş Vaz Gelmek Olmaz
Gönül Kalk Gidelim Sılaya Doğru

Bülbülün Davası Hep Güllerinen
Senin Şirin Dilin Yad Ellerinen
Çık Salın Sevdiğim Engellerinen
Görünme Gözüme Lazım Değilsen

Bülbül Ah Eyleyip Kanlar Ağladı
Çeşmim Yaşı Sel Sel Oldu Çağladı
Ölüm Geldi Çevre Yanım Bağladı
Kılma Cenazemi Lazım Değilsen

üstad demiş diyeceğini, sözünün üstüne söz mu ola?
[SIZE=-1]Fi emanillah erenler......

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Yöremizin türküsü için çok teşekkür ederim Murat Abi. Ellerine sağlık...
İçimden offffff offff diyesim geldi...:D :D

Necati Abi'den 22:57 sularında aldığım son bilgiye göre; Tren yolculuğu harika geçmiş. Şu an Kocaeli taraflarındaymış. Haydarpaşa'ya az kaldı. Yolu açık olsun.

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: Murat CER

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
Necati abi zaten ender abimin de dedigi gibi bize bisikelt sevgisini enjekte etmekte,ve bu gezilerini bizlerle paylasıp bizlere yapılacak gidilecek cok noktalar oldugunu gostermekte sagolasın ve saglıklı mutlu bol pedallı gunler diliyorum sana necati abi tesekkurler tekrar.
serkan sen ise gercekten cok mustesna bir kisiliksin ve ne mutlu banaki bu form sayesınde seni ve senin gibi nice dostlarımız oldu ve evet pastanın en buyuk payı bu siteyle biz bisiklet severleri bir noktada toplayan bisikletforum kurucularına ve yoneticilerine cok cok tesekkürler ve ne mutlu bu ailenin bir ferdi olan bana.

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
necati abiye helal olsun bu yaşta süper yol gidiyor bizlere örnek bir insan tşk ediyorum necati abiye saygıyla önünde egiliyorum

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
Necati Abi, tebrik ederim... Biraz önce mesafe cetveline baktım İstanbul - Erzincan arası 1036 km... Ama sen en kısa yoldan değil de, Eskişehir, Konya, Sivas üzerinden daha da uzun bir güzergahtan Erzincan'a ulaştın... Üstelik tek başına ve bu sıcaklarda... Tekrar tebrik ederim... İstanbul'a hoş geldin... Bu arada Serkan, sana da misafirperverliğin için çok teşekkürler... Bizler de seni İstanbul'a bekliyoruz...

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
@Süleyman Şatır
Ben sizlere çok çok teşekkür edeiyorum buralara kadar geldiğiniz için. İnşallah birgün yolum İstanbul'a düşerde sizlerle gezme fırsatı bulabilirim.

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: hdeveci

Necati Bilgen

Daimi Üye
Tepki
793
Değerli bisiklet sevenler ve beni takdirleriyle yüceltenler inanın bu sayfaları okurken gözlerim yaşlandı okadar büyük iş yaptığımı sanmıyorum.Güzel ülkemi bisikletimle açık havada görmek havasını solumak insanlarını tanımak,SİGARASIZ,ALKOLSÜZ yaşamın verdiği sağlığı yaşamayı anlatmak için yollardayım. Bisiklet tutkum öyle çokki İstanbuldan sahil boyunca SARP,Gürcistan Batumi,Bursa,İzmir Marmaris,yine sahilden İskenderuna kadar ,Ankara, Trakya PEDALLANDI en ufak bir pişmanlık ve yılgınlık duymuyorum.Üç gündür bisiklete hem oğluma yardım hemde yorgunluk sebebiyle binemiyorum. Vallahi özledim yarın kafeye bisikletimle gideceğim inşallah.Dostlar sağlıklı ve mutlu olun.Vede bisiklete binmeye DEVAAAAM

kayhan1907

Daimi Üye
Tepki
454
Necati Abi öyle 100-200 km tura çıkmaz zaten kendine yakışır bir rotaya düşmüş, yolun açık olsun abicim. Bir eskişehirli olarak misafir perverliğinize de çok teşekkür ederim Murat Bey.