Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ne yaptıysam olmadı

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında selfpower tarafından paylaşıldı.

1. selfpower

selfpower Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    arkadaşlar bisikletim borla,lastiğini sökeyim dedim buraya kadar herşey güzel taktıkdan sonra vites arka attırıcı 1 e çıkamıyor,denemediğim gevşetmediğim vida kalmadı sorun attırıcıda mı?

2. marule

marule Forum Demirbaşı

Seviye:
    şimdi sorunun iki sebebi var bence

ilk ihtimal(düşük ihtimal) tekeri takarken ve kelepçeyi sıkarken attırıcıya yakın olan tarafı biraz gevşek bırakmışsın böylece teker diğer tarafa doğru 1-2 cm kaymış. bu sebeple en üst dişliye geçmiyor olabilir.

ikinci ihtimal ise gevşetmediğim vida kalmadı demişsin de vites ayarı yapmayı biliyor musun yoksa ölesine gevşettin mi?Yanlış anlaşılmasın üslup biraz değişik oldu da ben de ilk seferde sadece gevşettim veya sıktım ayarları bozdum o yüzden soruyorum:) vites ayarı değişik bi mevzu. arka attırıcının altında 2 vida olur:H ve L. Onların işlevlerini bilmek fln lazım. "Nerden bilcem ben" dersen işte burdan:

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=10674&page=2

Ben bu konuyu okumuştum bi de internette biraz araştırmıştım ve üstüne 4 saat süren bir pratik ile vites ayarı yapmayı başarmıştım. Ama dediğim gibi eğer ayar yapmayı bilmiyorsan vidaları gevşetmekle iyice bozmuş olabilirsin.Çözüm yukardaki linkte :)

Hasan Hakan Koç ve selfpower bunu beğendi.
  3. selfpower

selfpower Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    attırıcıya taraf olan yer gevşek değil...vites ayarını bilmiyorum ama bi lastiği çıkartıp takmaklada bozulmaz ya meret :) diğer vitesler gayet güzel geçiyor hiç bir sorun yok sadece en üst dişlide sorun var...yarın teknik servisin yolunu tutacam gibi gözüküyo,daha alalı 2 gün oldu :)

4. poibra

poibra Üye

Seviye:
    Konuyla alakası yok ama bakıyorum almışsın bisikletin hayırlı olsun özgüç :D

5. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:
    acemiysen fazla kasma kendini özgüç :) bire geçmiyo, vitesten ses geliyo, aynakol tıkırtıyo :D hiç uğraşma direk götür bisikletçine, uğraşmaya kalkarsan moral bozukluğundan başka hiçbişi yapamazsın iyi forumlar..

6. selcuktnt

selcuktnt Forum Bağımlısı

Seviye:
    bence göbekteki pulları yanlış tarafa takmış olabilirsin yani söküp takarken o pullar kaymış olabilir büyük ihtimalle onların iç tarafta olması lazım

7. basar

basar Kıdemli Üye

Seviye:
    Tekerleği söküp taktıktan sonra olduğuna göre (lastik ile tekerlek farklı şeyler), yerine oturtamadığın için olmuştur.

Bu şekilde kullanman güvenli değil. bunu düzelt.

Sonra da bozduğun vites ayarlarına bakarsın.

8. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar göbek milinde pul vardır ama onlar zaten vidanın arkasındadır.yani teker sökülünce o pullar açığa çıkmaz..Pullları yalnış yere takılması diye bir durum söz konusu değil..

2 sebep olabilir bunu yaratan:
    1-maksimum vidası ((L) yazan)biraz sıkı olabilir.
    2- Vites teli çok gevşektir.

Başka nedenler de olabilir tabi. Ama yazıyla anlataması zor ve uzun..

9. selfpower

selfpower Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    saol abi teşekkürler alır almaz bozduk zaten :D bir gün kackar istanbul yapıp baktırırım,zaten yeni olduğu için jant telleride oturdu haliyle akort istiyo :in: