Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ne yapmalıyım?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mert1344 tarafından paylaşıldı.

1. mert1344

mert1344 Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar yaza doğru bir bisiklet alacağım.Ancak hala karar veremedim.187 boyundayım 15 yaşındayım yani 190 a kadar yolu var bunun.Bisiklet sadece yazın binilir anlayışında değilim.
    Asıl soruya gelirsek kullanım amacım belki turlara katılarak uzun mesafeler katetmek, bunun yanında bulunduğum ortamdan dolayı taşlı topraklı yerlerde sürmek,ve bisikletin hızlı gitmesi.
    Ancak klasik cycle gibi bisikletlerden istemiyorum(yada onun görünüşünde)
    Baktığımız zaman şehir bisikletleri ve dağ bisikleti arasında kalamıyorum gibi gözüküyor.Ancak kullanım kolaylığı gibi etmenlerden dolayı dağ bisikleti düşünüyorum.İnterntten baktıgımda sedona bora gibi bir çok model gördüm ancak hangisini alacağıma karar veremedim:) . Bütcem 500-750 tl arasıdır.Sizce ne almalıyım

2. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hibrit tarzı tam sıze gore ;) 28 inç teker , amortisorlu maşa vs.vs. yada mtb alıp sehirde slick lastik ile kullanırsınız...Arazi şürüşünede uygun semi slick lastiklerde uygun olur..Hem asfaltta akıcı hemde toprak yolda çekiş gücü sağlar..Ama sadece şehir içi tur , ulaşım ve stabılıze yol ıcın 28 teker hibrit bisikletler daha uygun olur..

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=60408 bu bisiklete bakabılırsınızz.... :) Sedona 321'e bakabilirsiniz.Ama düz maşa sıkıntı yaratabılır bozuk yollarda...Onuda amortisorlu maşa takarak cozersınız hemde cok şık atik bir bisikletiniz olur ;) 321'in fiyat 750 TL civarı nakit ile 700 tlye alabılırsınız ;) maşada 50 60 arası tutar çok güzel bir makina ortaya cıkar (Sahsen bole bır bısıklet dusunuyorum :D )

3. mert1344

mert1344 Yeni Üye

Seviye:
    bisiklet gayet güzel duruyor ancak benim ihtiyaçlarımı karşılayabilir mi ? Ayrıca geotech markası nasıldır? geotech life nasıl bir bisiklet tir ?
    birde 500-750 arasında önereceğiniz 0 bisiklet varmı

4. mert1344

mert1344 Yeni Üye

Seviye:
    hocam arkadaşın bisikleti güzel ancak vites te değiştirme yapmış galiba ki 450 tl lik bisiklet 385 e düşmüş ayrıca ben konya dayım görmeden nasıl alınır ki.

sonEr´´ bunu beğendi.
  5. mert1344

mert1344 Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar forumu araştırıyorum ancak kendime göre bulamadım carraro 436d düşünüyorum acaba siz ne önerirsiniz en son 800 e kadar çıkabilirm

6. mert1344

mert1344 Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar neden yardımcı olmuyorsunuz:(