Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ne yapmalıyım?

Konu, 'Arşiv' kısmında Mustafe tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Mustafe

Mustafe Yeni Üye

Adı:
    Mustafa Şimşek
    Seviye:
    Ben mtb türü bir bisiklet almak istiyorum. Hafta sonları dağda patika yolda sürmek , tatil vs zamanlarımda da seyahat etmek istiyorum. Seyahat zamanlarımda dağ lastiğini çıkarıp yol lastiği takmak istiyorum .

Sorum şu :
    -Açıklamama göre 26 27,5 29 jantlardan hangisini seçmem benim yararıma olur?

Bisiklet seçimimde 1000- 1700 tl gibi bi bütçem var . Aklımdaki modeller Sedona910 , Btwin560 yada 540 (27,5) ,
    Hangisini seçmeliyim yada önerisi olan varsa yardımcı olabilir ?

Ek sorularım :

-Hd freni v yapabilir miyim? (İlerde hd den memnun olmazsam diye)

-13.8 kg bir bisiklet ile 14.1 kg bisiklet arasınadaki far çok far eder mi?

-27,5×2.0 yada 2.1 ebatında bir lastiğe 27,5×1.5 yada 1.75 ebatında yol lastiği takılabilir mi?

Şuan aklıma takılanlar bunlar . Yardımcı olursanız aklıma takılan diğer soruları da yazarım.

2. trainspotting35

trainspotting35 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @Mustafe Bildiğim kadarıyla cevaplıyorum. Sedona 910. Boyunuz kaç kısa boyluysanız 29 sırıtır biraz ama boyunuz uzunsa 27,5 değil 29 tavsiye edeceklerdir. HD frenden memnun kalmama durumu olacağını sanmıyorum ama V frene geçeceğiniz masrafla elinizdeki HD yi elden çıkarıp daha üst bir modele geçersiniz. Ben ağırlığın çok fark edeceğini sanmıyorum dağ bisikletlerinde sağlamlık daha ön planda yol bisikletlerindenki kadar hafiflik aranmıyor. Evet bu lastik ebatlarını takabilirsiniz. Yanlış cevaplarım varsa tartışma ortamı yaratmadan diğer arkadaşlarımız düzeltirlerse sevinirim. Biraz da araştırma yaparsanız bu soruların cevaplarının çoğunun forumda yeraldığını göreceksiniz.

3. Karaduman

Karaduman Baktun olmayi bakma..

Adı:
    Ekin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye: