Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ne yapmaliyim

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında eren özdoğan tarafından paylaşıldı.

1. eren özdoğan

eren özdoğan Yeni Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım kendimi tanıttığım bi konuda açtım başta. şimdi kafamdaki düşünceler hakkında sizin bir fikrinizi almak istedim belkide yanlış düşünceler bana yol göstereceğinizden eminim konuya gelim şimdi. ben yaklaşık 5 yıldır bisiklet kullanıyorum ve aynı bisikletle bu sene bazı değişiklikler yapayım dedim. ilk başta downhill bisiklet araştırmaya başladım 2.elleri takip ediyorum 4000-5000 liraya bi downhill yada enduro bisiklet arıyorum. bir yandanda motor sevdam var yolda bikaç kez motor kullandım ama çok tecrübeli değilim acaba diyorumki 2.el 125cc i cross alıp kendimi motorda mı geliştirsem yoksa downhill de mi bu arada 16 yaşındayım ehliyetim olmadığı için araziyi tercih ettim ama araziyi yoldan daha çok seviyo olmam daha büyük bi etken araziyle ilgilenmemdeki

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    bizim endro motorumuz var. Motor basit birşey değil, Allah korusun, bir yanlış hareketinin çok büyük sonuçları olabilir. Ehliyetini önümüzdeki sene alabilirsin. Benim önerim, bisiklet sür. Motor ve bisiklet farklı şeyler, motor için çok fazla tecrübe gerekli. Arazi seviyorsan eğer, güzel bir mtb alabilirsin. Downhill benim bildiğim kadarıyla iniş bisikleti, çift amortisörlü. Endro bisikletler konusunda forumdaki bu konuda deneyimli arkadaşlar yardımcı olacaktır.

3. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bisikletin verdiği haz farklı motorun ki farklı. Elbette bisiklet derim ama Emre Yıldırım bey' de doğru söylüyor. Kesinlikle motor için çok iyi bir eğitim ve tecrübe edinmeniz gerekiyor...

4. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bende enduro motorları severim. zamanında KLR 650 kullanmışlığım vardı.
    akrobasi hareketler denemeyeceksen 125 cc alabilirsin bence.
    yok hareket denicem dersen. motorda kafan gözün yarılır kolun bacağın kırılır ihtimali bisiklete göre çok çok yüksek.
    bisiklette en fazle sağın solun incinir.

5. eren özdoğan

eren özdoğan Yeni Üye

Seviye:
    Ben akrobasiden cok arazinin tadini cikarmak istiyorum ama bisiklete de motorada ilgim var hangisini secsem kararsizim 125 cc bi motorla baslayasim var ama downhill de ilgimi cekiyor ikisinin ortasinda kaldim