Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ne yapmalı?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Yasin Kukur tarafından paylaşıldı.

1. Yasin Kukur

Yasin Kukur Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bacak kaslarını geliştirmek için yapılabilecek antremanları belirtebilecek olan var mı?

2. Murat Çiftci

Murat Çiftci Kıdemli Üye

Seviye:
    Eğer performans istiyorsanız ve yarışlara katılmayı düşünüyorsanız şu an her sporcunun yaptığı gibi koşu,ağırlık,yüzme antrenmanları yapabilirsiniz.Ağırlık antrenmanları ince eleyip sık dokunması bir konudur.Dikkat edilmesi gerekir.Yanlış çalışma sonucunda sakatlık riski çok yüksektir.Ama ben sadece birazcık kuvvet kazanayım diyorsanız merdiven yada vücut ağırlığı ile yapılan egzersizleri yapabilirsiniz.

3. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yeri gelmişken sorayım,gelişimi için bir bisikletçi ne kadar koşu yapmalı?

Hakan Yazman bunu beğendi.
  4. Ahmet Bolgi

Ahmet Bolgi Forum Bağımlısı

Seviye:
    burada çok değerli hocalarımız arkadaşlarımız var konu ile ilgili profesyoneller. Ankarada sds bisiklette tanıştığım ahmet hocamın bana verdiği nasihat ( hakan hocam da bu konuda çok yazmıştır forumda önce yüksek kadans);

trainer aldım bisikletimi taşıdım 7. kata balkonda hergün 1 saat civarı pedallamaktayım. ahmet hocamın bana tavsiyesi ( kısaca özetleyecek olursam) yüksek kadans ile sürdürülebilir güç. tüm çalışmalarınızı bunu elde etmek üzre programlayınız. öncelikle yüksek kadans çevirmeyi öğrenmeliyiz , ardından bu kadansı sürdürülebilir hale gelmeliyiz ( uzun süre yüksek kadanlı pedallama ) , ardından yük altında ( kademeli artırarak) uzun süre yüksek kadans. önemli olan bacaklardaki güç değil sürdürülebilir güç sahibi olmaktır. saygılarımla

5. Murat Çiftci

Murat Çiftci Kıdemli Üye

Seviye:
    Dediğim gibi eğer yarışacaksanız yada sadece hobi amaçlı binecekseniz amacınıza göre antrenman değişir.
    Öncelikle hedeflerinizi,ne yapmak istediğinizi,sporcu geçmişinizi belirtirseniz daha sağlıklı bilgiler alabilirsiniz.:in:

6. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bacak kası geliştirmek derken ,hacim olarakmı? dayanıklılık olarakmı,patlayıcı kuvvet olarakmı vs....önce bunu cevaplarsanız ,daha net yanıt bulabilirsiniz?
    ve tabi amaç: ne için sonundaki hedefiniz nedir?

7. Yasin Kukur

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    öncelikle dayanıklılık fakat yanında biraz da patlayıcı kuvvet de fena olmaz. Dayanıklılık için ne yapmalı? şimdiden teşekkürler.

8. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yarışlık pek amacım yok anca kendi imkanlarımla gidiyorum.Aslında bacaklarım pek de ince sayılmaz.Biraz daha incelseler çok daha iyi olacak gibi.Amacım dayanıklılığı,yokuş performansımı arttırmak.Haftaiçi okulda olduğum için anca okulun spor salonundaki kondisyon bisikletinde yokuş antremanı vs. yapıyorum.1 saat civarı haftada 2 kere falan gidebiliyorum.Haftasonları da genelde araziye giriyoruz.

9. Yasin Kukur

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    aynen. bende böyle bi durumdayım.

10. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Çok güzel özetlemişsin Ahmet, Ahmet hoca gibi biriyle de tanıştığın için şanslısın, bisikletin yaşayan efsanelerinden biridir, kıymetini bilin ;)

Ahmet Bolgi bunu beğendi.
  11. Yasin Kukur

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    derde deva?