Ne yapmalı?

Tepki
1
merhaba bisiklerforum.com üyeleri,
uzun zamandır forumu takip ediyorum ve yol bisikletine geçmeye karar verdim. başlangıç için güzel bir bisiklet olsun istedim vee "Cannondale caad9 tiagra compact" modeliyle başlamaya kara vermiştim. ancak tam parayı denkleştiriyorum derken fiyatının arttığını gördüm. ve aklıma şu soru takıldı. bisikleti şimdi mi almalı yoksa ocak-şubat mevsimini mi beklemeli? tavsiyelerinizi bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: mziyaeddin
Scudo

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Öncelikle kararınız çok güzel tebrikler. Seçtiğiniz bisiklet de çok çok iyi bir bisiklet. Caad 9 alüminyum çok iyi bir kadrodur. Tiagra da fiyatına göre iyi bir settir bence. Bu ayardaki bisikletlerde pek fiyat düşmez, ama arada bir kampanya olur takip etmek gerekir.

Bence ocağı beklerken, aradaki 5 buçuk ay ve pedallanacak binlerce km. yol kaçırılmış olur. Satıcı ile görüşün, fiyatta indirim talep edin, ondan sonra da gözü karartıp bisikletinizi alın, ocağa kadar yapacağınız yol ve alacağınız zevki kar sayın.

• Beğen
Tepkiler: AydınGünaydın
Tepki
1
Bu bisikletimi seçmekdeki önceliğim zaten kadrosu. kadronun ömürboyu garantisi olduğunu biliyorum. donanımda zaten olursa zamanla geliştirilebilecek birşey. Satıcı ile görüştüm ve bisikleti çok uygun bi fiyata almaya karar vermiştim. ancak internetten siteye girip tekrar baktığımda(ki bu arada 1-2 hafta filan geçti) 100 euro fark vardı. Sanırım bitçemedki farkı kapatana kadar bekleyeceğim, fiyatın düşmesini beklemektense.

serkkan

Forum Demirbaşı
Tepki
240
Parayı veren düdüğü çalar,

bence satıcıyla görüşün piyasada para yok zaten çok daha makul fiyata inecektir.

bugün öksürseniz %10 indirim yapılıyor zaten çekinmeyin ve kıyasıya pazasrlık edin.

Bir alternatifte 2.el ile başlamak olabilir, ya yol bisikletinde aradığınızı bulamazsanız ? ya bir saman aleviyse bu ? :D

Kolay gelsin,

Ali ALTIN

Aktif Üye
Tepki
138
Saman alevi de olsa siz yine de aklınıza yatanı alın. Aradığını da bulursunuz bence

mziyaeddin

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Mehmet Ziyaeddin UYANIK
Bisiklet
Marin
Ben sana Marin Pasubio yu öneririm, fiyatları birbirine yakın. Hem bu aletin donanımının tamamı shimano 105 . Yani fiyat/performans oranına bakaçak olursak marin daha mantıklı geliyor bana. Tabiki seçim senin benim ki sadece bir öneriydi.

serdar gültekin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.249
Bence de alüminyum kadroların içinde en güzeli CAAD9. Donanımına fazla takılmayın kadro daha önemli.