Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ne yapıyorsun burada?

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Furkan TK tarafından paylaşıldı.

1. Furkan TK

Furkan TK Onurlu Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bugün anadolu yakasından sıkılıp değişiklik olsun diye katlanır bisikletime atlayarak Beşiktaş'a geçtim orada biraz turlarım dedim. Beşiktaş'tan Eminönü istikametine doğru sağ seridin gidilebilinecek en sağ kısımında 30 km/h ile ilerliyorum arada omuz kontolü yaparak arkayı yokluyorum kendi tempomda giderken önce arkamdan sert bir korna sesi hissettim kafamı kaldırıp kontrol ederken yanımdan el, kol hareketi yaparak geçen bir kadın sürücü olduğunu fark gördüm. Normalde kendi kendime söz vermiştim trafikte haklı olsam bile kimse ile ikili münakaşaya girmeyecektim fakat bir kadın sürücünün bu tarz rahatsız edici korna ve el kol hareketlerinin sebebini öğrenmek istiyordum...

Pedallara biraz daha güç uygulayarak hızlandım baktım kırmızı ışıkta araç duruyor. Yanına doğru yaklaştım araçta 20-25 yaşlarında 2 modern görünümlü kadın vardı, usülünce ve sakince direksiyon koltuğundaki kişiye; Hanımefendi az önce neden el kol hareketi yaptınız bir problem mi var ? dedim.

Kadın sürücü; Ne yapıyorsun burada ???
    Bisikletli : Karayolları trafik yönetmeliğine göre bisikletli sağ şeridi kullanabilir.
    Kadın sürücü ve arkadaşı : Burada olmaman lazım haksızsın.

Işık yandı ve bisikletli kaçar, fazlası zarar.

2. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Furkan TK

furkan avrupa yakaya geçme km kareye cango fazladır...:islik::islik::islik::islik::koptum::koptum::koptum::koptum:

Furkan TK bunu beğendi.
  3. hlksnrr

hlksnrr Forum Demirbaşı

Adı:
    Haluk ŞENER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bir benzeri bana oldu bir arabanın rahatlıkla geçebildiği hatta iki arabanın karşılaştığında yavaşlayıp yan yana rahat geçebildiği bir yolda dediğiniz gibi tacize uğradım tepki gösterdim fakat yine el hareketi ile karşılaşınca dayanamayıp arkasından sert sözler ettim fakat yetişemedim.

Bana o kadar yaklaşmıştı ki birde aniden korna çalması ile irkildim fakat el hareketleri beni çileden çıkardı o an elime alyen setim geçşeydi fırlatmayı çok arzu ederdim fakat yetişemedim.

Maalesef ne kadar dikkat edersek edelim, ne kadar iyi bir bisiklet alırsak alalım Türkiye'de ne kullanılacak yol nede bisiklet konusunda medeniyet var.

4. hasanalparslang

hasanalparslang Kıdemli Üye

Adı:
    Hasan Alparslan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Furkan TK konu haksa sizinde o araçta olmamanız lazım diyip gitmek bize yakışır mıydı? yakışmazdı ama kornanın sesine göre diyebilirdim, gene de laf sokmayarak büyüklüğünüzü korumanız güzel hocam :)

Furkan TK bunu beğendi.
  5. Furkan TK

Furkan TK Onurlu Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @hasanalparslang Bisikleti trafikte tamamen yok sayan kişiye laf sokmak hiç bir fayda etmezdi aksine tartışma uzardıda uzardı. Böyle durumlarda kimseye tavsiye etmiyorum uzunca tartışmak hiç bir fayda sağlamaz. Trafikde envai çeşit insan olduğunu unutmamız lazım.

barkamon ve hasanalparslang bunu beğendi.
  6. hasanalparslang

hasanalparslang Kıdemli Üye

Adı:
    Hasan Alparslan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Furkan TK ben en fazla arabadan birinin bana küfür ettiğine şahit oldum, sebebi ise '' Sağ şeritten yavaşça gidiyorum size ne zararım var ki? '' dememdi..Tartışmamak en iyisi bencede.

Furkan TK bunu beğendi.
  7. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Şöyle düşünelim: Türkiye şartlarında 20-25 yaş aralığında bir gencin kendi parasıyla araba alma olasılığı %5 falan herhalde. O da eğer memur falansa, kredi çekip aldıysa falan mümkün. Onun haricinde imkanı yok. Tabii eğer ortaokuldan beri çalışıp araba alıcam diye para biriktirmiyorsa :)

Sonuç olarak bu iki genç muhtemelen anasının babasının arabasıyla sahil turu yaparken, önlerine çıkan keyif bozucu bir nesneyi ekarte etmek için aşağılık bir üslupla size saldırmışlar. Benim kişisel kanaatim böylelerini kadın-erkek fark etmeksizin dövmektir çünkü bunların başka türlü laftan anlamalarına imkan yok.

8. Malik altuntaş

Malik altuntaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    böyle paramparça etcen arabayı varya off süper allahım dünyanın en güzel memleketinde yaşıyorum her halde sapanca. yolun ortasından gitsem bile bişe demiyenlermi desem en kenardan gitsem bile arabaymışım gibi sollayan arablarmı desem yol veren dev kamyonlarmı desem çok seviyorum ya burayı. bir kaç kere korna duydum oda aynı sizin gibi 20-25 yaş babsının arabası büyük ihtimal sahile içmeye giden denyolar

Batuhan32 bunu beğendi.
  9. ATALAY16

ATALAY16 Forum Bağımlısı

Adı:
    Fatih Mehmet ATALAY
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    ah o arabanın aynasını krımak vardı şimdi ben sizin kadar sabırlı değilim arkadaş :mad:

10. katlanirbisikletcantasi

katlanirbisikletcantasi Katlanır bisiklet

Adı:
    birol
    Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Bisiklet kullanırken yollarda karşı tarafa verilen her zarar "BİSİKLETLİLER" diye genelleme yaparak devam edip, araba kullananları bisikletli düşmanı yapmaya kadar bu işi birileri vardıracaktır.Olaya bu yönden bakacak olursak araç kullananlarla münakaşaya girmemek en güzeli gibi görünüyor.

H.T bunu beğendi.
  11. Asilzade

Asilzade Rüzgarı Hisset

Adı:
    Berkant
    Bisiklet:
    Ümit
    Seviye:
    Toplulumuzda herseyi en iyi herkes bilir ama herkes haksizdir mantigi var. en iyi o kadin bilir sen kimsin ki onunla munakasaya giriyorsun ya ondan iyi mi biliyorsun bisikletin nereye girip nereye girmicegini? Yada bisikletli kim ki yola cikiyor kardesim ya, insan mi o ne? Guzel ablacim 4 tekerlekti tenekesiyle yol yaparken ne haddimize onun yolunda pedallamak arkadasim bu ne kustahliktir orada olmamamiz lazim bizim hem zaten bisiklet cocuklar icindir koca koca adamlar yaptigimiz sacmalik...

Vb.... Insanlarimizin bisikletliye genel bakisi bu yonde hepimiz biliyoruz bunu ve her defasinda bu aci gercekle yuzlestikce daha cok yol yapiyorum inatla basiyorum pedala. Toplulumuz gelismedikce toplumumuz sag duyulu olmadikca toplulumuz empati kurmadikca toplumumuzun icindeki biz bisikletliler ve motorcular daha cok cekeriz bu arac kullanan cahillerden..

12. Harbi Bisikletci

Harbi Bisikletci West Side

Adı:
    Uğur Ertürk
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bitane tabanca taşimak lazim aslinda.. zor durumlarda havaya sıkar ortamı sakinleştiririz diye düşünüyorum..

Edit: Bazı kişilerin anladığı dil bu ;)

Bugraacik bunu beğendi.
  13. kemalone

kemalone Üye

Adı:
    Kemal Serhat
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Maalesef halkımız kuralları kanunları bilmiyor, bilen de uygulamıyor. Hatta eğitim gördükleri sürücü kurslarına bile gitmeden ehliyet alıyorlar (ben dahil).

Acaba trafikte bisikletli konusu TVlerde yayınlanan kamu spotlarında yayınlansa en azından bu küçük hanımefendiler de bilgilenir mi? Bisikletliler derneği bu konuya bir el atsa mı acaba?

katlanirbisikletcantasi bunu beğendi.
  14. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Asil suclu onlar degil, bizleriz sevgili kardesim. Biz bisikletliler olarak toplanip da eylemler yapmadikca, trafikte haklarimizi savunacak aktivitelere imza atmadikca bunlari hep yasayacagiz.
    Bizim toplumumuz korkaktir, tembeldir, gelin eylem yapalim desek 10 kisi zor toplariz. Bu nedenle fazla hirs yapip beynini bulandirma.. Bu toplum daha iyilerini hak etmiyor cunku.
    Biz bir velodrom imza kampanyasi baslattik, binlerce uyesi olan forumda, binlerce kez okunmasina ragmen 850 imza toplayabildik.
    Insanlar Milano'da bir critical mass duzenliyor, 50.000 kisi katiliyor. Istanbulda yapalim desen, dedigine pisman olursun.
    Bak ben cok yordum bu islere kafayi, olmuyor kardesim olmuyor. Bu toplum bir araya gelemiyor. Orgutlenemiyor. Hakkini arayamiyor, hakkini savunamiyor.
    Bu toplumdan bi cacık olmaz. Bugune kadar olmamış da zaten..

15. barış barış

barış barış Bisikletkolik

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bana laf atanı yakalayıp indiriyorum arabadan elimde değil

haksızlığa gelmiyom inşallah başımıza bi iş gelmez

ama kadınları mazur görmek lazım

mariokaldato bunu beğendi.
  16. Fat1h

Fat1h Agresif

Adı:
    Fatih ÇAKMAKCI
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kadınların eline araba verip trafiğe salan görgüsüz paralı kocalara-sevgililere diyecek çok laf var.

Bilimsel olarak bile kadın arabaya ve trafiğe terstir. İstisna gösterip lakırdı yapmayın lütfen.

17. Asilzade

Asilzade Rüzgarı Hisset

Adı:
    Berkant
    Bisiklet:
    Ümit
    Seviye:
    @Kuzey Ege bahar aylarinda hem tanisma hemde 20 30 km lik kisa bi tur icin organizasyon yapilsa gelmeyenlere inat gelenlerle hos vekit gecirsek? bi kahvaltiyle baslasa bi kahveyle sona erse? 3 kisi olsun 5 kisi olsun hergun birbirimizin yazdiklarini okuyoruz burda birde sozlu olarak dinlesek birbirimizi olmaz mi

Bugraacik, Kuzey Ege ve mariokaldato bunu beğendi.
  18. cahitakin

cahitakin Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Haddinizi bilin. Burası Suudi Arabistan değil. Ayrıca suç işliyorsunuz.

TCK 216 - (2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

ahmtbag ve Birhan K. bunu beğendi.
  19. Fat1h

Fat1h Agresif

Adı:
    Fatih ÇAKMAKCI
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben hiç iyi araba süren kadın görmedim, ailemde ve sülalemdekiler dahil.

Bunu söyleme özgürlüğünü kendi kendime veriyorum.

Mevcut adalet sistemi zaten bana göre gayri meşru, bu yüzden aslında bakarsan o acayip acayip numaralar ve maddeler filan çok umrumda değil.

Aydinozgur ve Serrchi bunu beğendi.
  20. emir yakup bulut

emir yakup bulut Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    neden gayrımeşru sizce? yargılamak için değil,sadece merak ettiğim için soruyorum.

Aydinozgur bunu beğendi.