Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ne Tür bisiklet ve hangi marka ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında dr_ertgrl tarafından paylaşıldı.

1. dr_ertgrl

dr_ertgrl Yeni Üye

Seviye:
    herkese merhaba,forumu çok yararlı bulduğumu söyleyerek başlamak istiyorum...günlerdir birçok şey okudum,bisiklet hakkında hiç bilmediğim şeyler öğrendim,bilmediğim parçalar,malzeme farklılıkları,markalar,modeller vs. fakat kafam o kadar karıştı ki....sanki biri bana herhangi bir bisiklet hediye etse hiçbişeyi sorgulamasam daha rahat edecek gibiyim...böyle bir ihtimal olmadığına ve bir ucundan da olsa bu işe bulaştığıma göre artık içim de rahat etmez...
    bisiklet seçimimde bana yardımcı olmanız için böyle bir konu açmak gereği duydum...alacağım bisikleti daha çok şehirde kullanmayı planlıyorum,zaman zaman doğa kamplarına katıldığım için çok dayanıksız olmasını istemiyorum ve uzun yol mesafelerinde kullanmak gibi bir hedefim de var şayet uygun şartları sağlayabilirsem...bagaj için de uygun olması gerekiyor.. şuan için ayırabileceğim maksimum bütçem 700 tl...
    1- hangi bisiklet türü uygun olur
    2- hangi marka ve model ?

...birçok kişi için artık sıkıcı konu ve sorular olduğunun farkındayım ; fakat bilgi alabileceğim daha uygun bir yer bulamadım ve bisikletçiye de bu şekilde gitmek istemedim açıkçası...
    yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

2. Ozan Bilir

Ozan Bilir Üye

Seviye:
    dr_ertgrl bunu beğendi.
  3. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    öncelikle foruma hoşgeldin.burada sormakla iyi etmişsin gittiğin her bisikletçi kendi ürününü satmak için sana kendi sattığı markayı över kafan daha çok karışırdı.seçime gelince ozan beye katılıyorum bende max 700 tl ye salcano city sport 24 ü öneririm sana donanım olarak iyidir ilerde daha üst model istersen de yükseltebilirsin bu arada bu şehir-tur bisikletidir sana uygun olan tarz da budur.mtb alıp da ince lastik takmak gibi bir hata yapmamanızı öneririm ayrıca bütçeni biraz daha yukarı çekebilirsen GT traffic 4,0 ı da önerebilirim ben kullanıyorum tamamen amötisörsüz bir bisiklet ben daha çok performans amaçlı kullandığım için böle tercih ettim eğer konfora da önem veriyorsanız size pek uygun olmaz zaten kadro açıları da yol bisikletlerine baya yakındır...

dr_ertgrl bunu beğendi.
  4. dr_ertgrl

dr_ertgrl Yeni Üye

Seviye:
    İlgilendiğiniz için teşekkür ederim...
    fiyatı şuan için biraz yüksek geldi çünkü bagaj çamurluk gibi ekipman da planlıyorum...ama daha iyi bir alternatif buluncaya dek seçeneklerim arasında yer alacak..

5. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Salcano City Sport 24 vs bende alıcağım.Siz arkalığı çamurluğu hazır olsun istemişsiniz.O zaman size Sedona 301 öneririm.Sedona 301 650tl civarında sanırsam.

dr_ertgrl bunu beğendi.
  6. dr_ertgrl

dr_ertgrl Yeni Üye

Seviye:
    fatihaydın, muratt35 ilginiz için teşekkürler...
    az önce bir arkadaş dağ bisikletini şehirde sürebileceğimi ;ama şehir bisikletinin kırsal alanda,patikada pek de iyi olmayacağını,bunun yerine dağ bisiketi alıp diğer ekipmanı sonra ekleyebileceğimi söyledi hatta kron x250 ve carraro 419 bi de ismini şuan hatırlayamadığım başka bir marka önerdi...çamurluk ve bagajlı dağ bisikletlerine baktığımda ve burdaki arkadaşların yorumuna baktığımda sonucun pek de iç açıcı olmadığını gördüm...sizce, dağ bisikleti + bagaj denildiği gibi yeterli ve uygun olur mu?....

7. abdurrahman keleş

abdurrahman keleş Aktif Üye

Seviye:
    mtblerin çoğunda bagaj takmak için vida yeri yok alırken bunada dikkat ediniz

dr_ertgrl bunu beğendi.
  8. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Eğer 4 çeker, saf arazi için üretilmiş, çift kabin kamyonetlerle şehir içinde dolaşmayı seviyorsanız dağbisikleti + bagaj yeterli olur. Tabi yakacağı benzini, manevra sıkıntısını, park sorunu gibi olayları da düşünmek lazım. Bisiklette de durum farklı değil geniş ve dişli lastikler, farklı düzenlenmiş kadro açıları, küçük çaplı jantlar vs. Hafta sonu piknik yaparım diye 4x4 alma mantığı ile aynı şey :)

dr_ertgrl ve muratt35 bunu beğendi.
  9. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Forumun en deneyimli abilerinden.Kesinlikle bu öneriyi dikkate alın :in:

dr_ertgrl bunu beğendi.
  10. dr_ertgrl

dr_ertgrl Yeni Üye

Seviye:
    haklısınız sanırım,peki hocam sizin öneriniz nedir,marka ve model bazında?

11. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    kesinlikle tavsiye etmem adı üzerinde şehir-tur bisikleti dağ bisikleti yol bisikleti bunları yapanların elbet bir bildiği vardı bu kategorilere ayırırken.ben uzun zaman mtb kullandım sonra tur bisikletine geçtiğimde ilk hafta özellikle rampa çalışırken ne kadar hamallık yaptığımı anladım ayrıca araziye girme olayına gelince ya da arazi tipi zorlu koşullarda bisiklet sürme olayına gelince bunu istersen yol bisikleti ile de yapabilirsin fakat birkaç deneme sonra bisikletin elinde parçalanır ya da deforme olur dağ bisikletini şehirde kullandıktan sonra da emin ol bi süre sonra yorgunluktan soğursun bu spordan çünkü yolda 10 birim gü. harcayıp 10 birim zevk ve performans almak var bir de 10 birim güç harcayıp 5 birim zevk 5 birim performans almak var.sana önereceğim bisikleti nerede nasıl kullanacağına net karar ver daha sonra al ama şehirde mtb alıp ince lastik takıp kullanmak gibi bir hata yapma.hadi diyelim lastikleri değiştin peki ağırlık ve kadro açıları ne olacak ? :)

dr_ertgrl bunu beğendi.
  12. asipahi

asipahi Yeni Üye

Seviye:
    Hibrit bisikletlere baktın mı hiç? belki ilgini çekebilir

dr_ertgrl bunu beğendi.
  13. dr_ertgrl

dr_ertgrl Yeni Üye

Seviye:
    öneriniz üzerine,baktım,gerçekten de istediğimi karşılayacak bisiklet türü gibi görünüyor,fakat yaptığım aramada böyle bir modelle karşılaşamadım...500-700 tl arası alabileceğim hibrit bisiklet var mıdır?..varsa model ismi yazabilir misiniz?

14. M. Yılmaz

M. Yılmaz Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bende, bu aralar istediğiniz turde bir bisiklet arıyorum ( kullanım amacına bağlı olarak) ve kararımı cyclocross bisikletlerden yana kullanmayı düşünüyorum.
    Ancak forumda birkaç yerde yazmama rağmen hala bisiklet secimini (marka bazında) netlestirmis değilim. Buna rağmen cyclocross bisiklet seciminin, sizinle benzer kullanım amacı doğrultusunda, isabetli olduğunu düşünüyorum.

Fiyat aralığınızı biraz yükseltebilirseniz, ikinci el bir cyclocross bisiklet tüm ihtiyaclarınızı karşılar kanaatindeyim.

dr_ertgrl bunu beğendi.
  15. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Şimdi marka tutmak gibi olmasında 700 tl bütçeniz varsa şehir bisikleti olarak Salcano City Sport iyi bir tercih olacaktır.Tabi bu benim fikrim sadece bir öneri.Daha önceden hiç binmedim denemedim bu bisikleti ama forumda epey rağbet görüyor.Bi araştırmanızıda tavsiye ederim...

dr_ertgrl bunu beğendi.
  16. dr_ertgrl

dr_ertgrl Yeni Üye

Seviye:
    bahsettiğiniz model hibrid türde bir bisiklet mi?

daha fazla bütçe şuan için hiç mümkün değil maalesef :( asipahi nickli arkadaşın önerisiyle hibrid hakkında forumda ve başka yerlerde yazılanları okudum benzer amaç için cyclocross bisikletlerden daha ucuz bir alternatif gibi görünüyor...tek sorun hibrid(hybrid) gibi aramalarla karşıma bisiklet modeli çıkmaması sadece decathlon'da bazı modeller var,onlara da aşina olan kimseye rastlamadım...açıkcası şuan bilen bir arkadaşın bana sözkonusu fiyat aralığında hibrid modeller önermesi çok işime yarayacak ...

17. dr_ertgrl

dr_ertgrl Yeni Üye

Seviye:
    500-700 tl arası hibrid bisiklet?