Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ne Tür Bisiklet Alıyım?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında sarıyerlibisikletçi tarafından paylaşıldı.

1. sarıyerlibisikletçi

sarıyerlibisikletçi Forum Demirbaşı

Adı:
    Cengiz
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar Fatih abimden sonra bende bi Kron almaya verdim.Gerek eski bisikletimin bazı arızalar çıkarması sonucu gerekse yeni bisiklet alma isteyişim bu olayı çıkardı.Ben şehiriçi ama bir o kadar da orman içinde gezen bir insanım.Şu an ki bisikletim olan Mavişimşek 14 yaşına girmek üzere.Ne kadar çok sevsemde onu bu fikre karar vermemde onu çok sevmemde yatıyor aslında.Çünkü onu artık ormanda hırpalamak istemiyorum ki daha uzun yıllar dayansın.Ben MTB istiyorum bu sınıfta 2 bisiklet buldum kendi bütçeme göre(bütçem 670TL).

1-Kron XC 250 :Bu bisiklet profesyonelliğe başlangıç için nasıldır?.Beni kaç sene götürür evimin 1km ilersinde orman var evden her çıktığımda o ormana mutlaka giderim.Bunu gözönüne alarak söylerseniz sevinirim.

2-Kron XC 500:Bununla Xc 250 arasında sadece bazı malzeme farkaları olduğunu gördüm xc250'den ek olarak bazı aksamlar üst model donanım kullanılmış.

Almışken bir kere olsun diyorum.Sizce aradaki farkı verip xc 500 mü alıyım yoksa o kadar farka gerek yok xc 250 yeterlidir mi diyorsunuz.

2. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Seçenekleriniz eğer sadece bu 2 bisiklet ise XC500 almanız daha iyi olur, XC500ün XC250ye göre 2 tane önemli farkı var;

1-XC500 ün maşası kilitlenebilir. Kilitli maşanın artısı; arazide amortisörü serbest bırakarak konforlu bir sürüş, düz yolda ise amortisörü kapatarak minimum güç kaybı sağlar.

2- XC500 24 vites, XC250 21 vites

sadece bu 2 özellik bile XC500 için tercih nedenidir bence. Ama 670 TL bütçe ile hemen acele etmeyin, Az önce başka bir arkadaşın açtığı konu var Carraro mu XC500 mü diye, oradaki Carraroyu bi inceleyin derim, donanımı nispeten Xc500 e göre daha iyi, fiyatı da biraz daha ucuz gibi.

3. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Oğuzhan abiye katılıyorum.Kron xc500'ü bende almayı çok istiyorum.Ama seni yanıltmayayım daha bende hiç kullanmadım Kron'u.O nedenle kullanan kişilerden yardım almanı öneririm.
    Kron Xc500 hakkında bi konu açtım istersen takip edebilirsin.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=99263
    yinede forumu bayağı incele araştır gez.Ben yaklaşık 6 aydır araştırdım :D Sonunda karar verdim.

4. sarıyerlibisikletçi

Adı:
    Cengiz
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bunları bilmiyordum Oğuzhan Abi bilgi verdiğin için sağol.Dün bir bisikletçiden fiyat aldım xc250 peşin olursa 500 xc500 ise 600 TL taksitle alırsam eğer (ki büyük ihtimal öyle olucak) 50 TL gibi bir rakam oynuyomuş arada bu hafta sonu Mavişimşek'i yaptırıp bir sahil turu atıcaz oradan da fiyat alıcam.Sanırım ay sonuna kadar sipariş vermiş olurum.Gerçi ailem henüz tam olarak ikna olmuş değil ama seneye staja başladıktan sonra taksitleri ben ödeyecem diyince ikna olurlar :D

5. sarıyerlibisikletçi

Adı:
    Cengiz
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Murat seni konuyu gördükten sonra karar verdim zaten konu açmaya :D Ben Eylül gibi bakmaya başladım o zaman NG650 kafama yattıydı.Daha sonra forumda sorunları olduğunu okuyunca vazgeçtim ve Komşumuz aynı zamanda da fatihaydın nickli abim Kron Sport Tourer 24 siparişi verince Kronlara baktım ve bu 2 model hem bütçeme hemde gözüme güzel gözüktü.Büyük ihtimalle Fatih abinin Kronu benimkinden önce gelicek bu yüzden onu kullanıp birazda olsa fikir sahibi olurum diye tahmin ediyorum :)

6. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Haydi hayırlısı olsun diyelim :D İnşallah pişman olmayız. :D

7. sarıyerlibisikletçi

Adı:
    Cengiz
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    İnşallah...:)Ben alırsam ki %99 alıyorum.:DÖzel sipariş yapmayı düşünüyorum rengiydi kador boyuydu vs vs. sen ne planlıyorsun direk hazır mı alıcan?

8. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Benim boy 186 o nedenle 18-19 kadro alırım.Kiloda 82 :D http://www.eforbisiklet.com.tr/urunlerimiz.php?marka=4&kategori=5&id=286 Benim alıcağım yeşil siyah renkli olucak beyaz daha güzel duruyo ama mantık olarak beyaz kiri felan çok belli eder gibime geliyor.İzmir'de kirleneceğini düşünmüyorum :D aslında siyah alırsam kışın biliyosun İzmir çok sıcak kadro siyah olunca ışığı çeker ve ömrü azalır.Tam karar vermedim ama 2 hafta sonra kesin karar veririm. :D v-fren alıcam mekaniğe hiç bulaşma dediler.Disk fren alırsan +200 tl para veriyosun bide disk frenin balatası felan varmış 6 ayda bir değiştiriyomuşsun 50-60 tl civarı sanırım. :D Daha tam karar veremedim özel sipariş mantıklı ama uğraş ister biraz vede +100-150 tl fiyat farkı olur gibime geliyor.Ben direk hazır alıcam şuaralar sınav haftası haftaya bitiyo 2 hafta sonra inşallah gidip alıcaz.Bakalım hayırlısı olsun artık :D
    1-yeşil siyah http://www.eforbisiklet.com.tr/urunlerimiz.php?marka=4&kategori=5&id=286
    2-siyah-beyaz http://www.eforbisiklet.com.tr/urunlerimiz.php?marka=4&kategori=5&id=289
    yeşil daha güzel gibi ama bakalım mantık çerçevesinde düşünücez artık :D

9. sarıyerlibisikletçi

Adı:
    Cengiz
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Sadece 2 renk opsiyonu mu var? Ben 4-5 çeşit var diye biliyodum :) Eğer öyleyse ben direk Yeşil-Siyah alırım.Beşiktaşlı olmadığım için Siyah-Beyaza yanaşmam :D Fren konusunda ben de V alırım hem bakımı kolay hem de dediğin gibi zırt pırt bakım derdi olmaz :D Özel sipariş konusunda bende 4-5 renk seçeneği varsa ona göre istediğim bir renk alırım diye düşünüyordum.Ama madem renk seçeneği yok o kadar beklemeye değmez zaten üstünde gelicek ekipmanlarda başlangıç için gayet yeterli ve tatmin edici olucaktır :)

10. hamibektas

hamibektas Kıdemli Üye

Seviye:
    Cengiz bence madem fazla renk opsiyonu yok o zaman aklına yatanı al fazla ertelemiyelim gezileri.Bir an önce gelsin şu bisikletleriniz de gezilere başlıyalım bu yaz çok yol katedicez çook :D Murat ve Cengiz (%1'lik alamam ihtimalin olsada:) )ikinizede hayırlı olsun kazasız belasız binin İnşallah:)

11. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok saolun :D sizde kazasız belasız binin inşallah. :D

12. sarıyerlibisikletçi

Adı:
    Cengiz
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Peki arkadaşlar Salcano Astro ve XC 500 arasında çok fark var mıdır hangisini önerirsiniz.?