Ne oluyor bu triatlon federasyonuna?

Triath

Üye
Tepki
3
GSGM web sayfasından alınmıstır ve lise mezunu sartı bizim federasyona degil tum federasyonlara uygulanmaktadır.

(link)

Ek Madde 2 – (Ek: RG-24/12/2005-26033)
(Ek: RG-11/01/2007-26400) Federasyon Başkanı adaylarında aşağıdaki şartlar aranır:
a) T.C. Vatandaşı olmak,
b) En az Lise veya dengi okul mezunu olmak,
c) Kesinleşmiş sigorta veya vergi borcu nedeniyle takibata uğramamış olmak,
d) Genel Müdürlük Merkez Ceza ve Genel Müdürlük caza veya Özerk federasyonların ceza ve disiplin kurullarınca bir defada altı ay veya toplam bir yıl hak mahrumiyeti cezası almamış olmak,
e) Federasyon Başkanı ile Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaparken uyarı ve ihtar cezası dışında bir ceza almamış olmak,
f) Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, yağma, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı ve haksız mal edinme suçlarından hükümlü bulunmamak.
g) Genel Müdürlükte ücretli veya maaşlı görevli olmamak.
Olimpiyat, Parolimpik ve büyükler kategorisinde Dünya Şampiyonalarında ilk üç dereceye girenler ile Büyükler Kategorisinde Avrupa Şampiyonalarında birinci olanlar, hakkında bu maddenin (b) fıkrası hükmü uygulanmaz.
Adaylarda aranacak diğer şartlar ise federasyonların ana statülerinde belirlenir.

daha ilgincini soyleyim.. birileri secime giremesin diye sartları kisilere ozgu ancak halil kılıcoglu degistirmistir bugune kadar

Adaylarda aranacak diğer şartlar ise federasyonların ana statülerinde belirlenir diyor cerceve statu... (Cerceve statu genel tum federasyonlar icindir, ana statu federasyon tarafından cerceveye baglı kalınarak hazırlanır)
bir onceki secimde halil kılıcoglu soyle maddeler eklemisti ana statuye
federasyon baskanı en az universite mezunu olmalı...
federasyon baskanı en az bir dili iyi sekilde bildiğini belge ile kanıtlamalı...
nasıl ama kriterler?? iyi... degil mi
Bana sorarsanız iyi, ama maddelerin yanında birer parantez vardı (daha once federasyon baskanlıgı yurutenlerden bu sart aranmaz) diye..
Sayın kılıcoglu bu kriterler onemliyse herkes icin onemlidir, sizinde saglamanız gerekir. yok eger bu maddeler cok da onemli degilse baskalarının yerine getirmesi beklenmemelidir.
Aday elemenin baska yolunu da denedi kılıcoglu.. ornegin adaylık katkı payı diğer tüm federasyonlarda 3.000 TL ila 5.000TL civarında iken bu ücret Triatlon federasyonu yönetimi tarafından 10.000 TL olarak belirlenmiştir. (Atletizm gibi koca bi federasyonda 3.000 TL)

Haydi hayırlı olsun

Scudo

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
Evet federasyonun yaptığı ciddi yanlışlar var, Kütahya dan normalde olmaması gereken sayıda delege var.

Ayrıca 10000 TL ücret gerçekten aşırı her itiraz için 250 TL yatırılması gerekiyor bu da çok yüksek bir rakam. Fakat bunlarda dava konusu olur mahkemeye itiraz konusu yapılabilir.

Sitenin karartılması konusunda yazılanlar da doğru, yas tutar gibi bir hava yaratılması kesinlikle doğru değil, biz olmazsak bu iş biter tavrı daha da yanlış.

• Beğen
Tepkiler: Fırat Dizman

Levent Topcu

Forum Demirbaşı
Tepki
504
@m6rk

%100 katılıyorum... Bu fikri destekleyen başka fikirlerim ve gözlemlerim de var ama şimdi yazamıyorum vakitsizlikten.

Sadece şunu söylesem bile yeter aslında: Lütfen bisikletforum'un ana sayfası açılınca "triathlon"un bisikletforum'da ne kadar yer tuttuğuna bakınız. Ki yanılmıyorsam Türkiye'de triathlon üzerine başka bir platform da yok. Hepsi bundan ibaret. Sırf buradan çıkacak tonlarca şey var bence...

Bir ara, Türkiye'de "sağlıklı yaşam için triathlon" yapanlar (veya yapmaya çalışanlar diyelim) olarak organize olmamız lazım bence...

• Beğen
Tepkiler: mcaliskan23

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
Spor Bakanlığı'nın, şimdiki federasyonun kulağını çekmesi lazım:
yorumların güzel yazacağım cümlelerin seninlede ilgisi yok ama spor balkanlığının kulağını kim çeksin .Tabir var kelin ilacı olsa başına sürer zaten spor bakanlığı ve bağlı esas merkez ve taşra teşkilatı olan gsgm keşmekeş içinde kendi bulunduğum ilde ve bildiğim iller için söylüyorum .Çalışanlarının çoğunun sporla ,spor yönetimiyle yakından ve uzaktan ilgisi yok Tüm federasyonlarda sistem ,başarı vs. için baştan bir düzenleme gerek balık baştan kokarmış.Yukarıda olan hataları aşağıda federasyonlardaki yankısı çok değişik ve farklı oluyor.Herkes bir yol düzen tutturmuş gidiyor.Ama şuan inancım var hep söylerim geleceklerinde gidenlerden genelde çok farkı olmuyor.Örn spor bakanlarına bakalım spor geçmişlerine bakalım.Diğer ülke bakanlarını inceleyelim.Aramıdaki farklar nedir?
saygılarımla

Triahtlon federasyonu seçimlerinde başkan adaylarını bilen varmı benim bildiğim 1-Ahmet Tahıllıoğlu 2-Eki yönetimden Halil Kılıçoğlu koyamıyorsa kim 3-başka aday varmı?
saygılarımla

yönetimlerle ilgili bilgisi olanalara:Açıkça söylemek gerekirse hep Sporun:antrenman bilgisi-beslenme-fizyolojisi üzerine çalıştım .Yönetimlerle ilgili çok bilgim yok ve hiç ilgilenmedim.Sizlere göre eski yönetimin sizlere göre eksisi neydi veya bir artısı varmı.Yada yeni ve faklı bir yönetim neleri değiştirecek
saygılarımla

• Beğen
Tepkiler: mcaliskan23

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
Bo konuyu daha önce de tartıştık meseleyi taa toplumun spor kültüründen alıp konuştuk. Ama olayı sadece kişilerin yanlış tutum ve davranışlarına indirgemekte ısrar edenler oldu.
Evet kişiler yanlış davranmış ve hata yapmış olabilir ama bu ülkemizde hem triathlonun hem de diğer sporların içinde bulunduğu kötü koşulların sonucudur sebebi değil.
Triathlon dediğinizde halen insanların neredeyse tamamı "o da nedir ya?" diyorsa biz neyi tartışıyoruz?
Kişilerin değişmesi sadece yüzeysel bir iyileşme sağlar şimdiki sistem aşağı yukarı aynen devam eder. Yeni yönetime de çıkarları bozulanlar veryansın eder işleri tıkırında olanlar alkış tutar.Kısacası iktidar muhalefete düşer muhalefet iktidara gelir.
Toplumun spora bakışı ve hayatına konumlandırışı değişmedikçe sadece sporcuların ya da spor camiasının çabasıyla pek bir şey değişmeyecektir.
Daha ekonomik kriz yokken bir sürü kulüp bırakmış triathlonu şimdi bundan sonra ne değişecek de daha iyi olacak?

Balıkesir Belediyesi terketmiş triathlonu soruyoruz "valla zor spor sporcu bulamıyoruz" diyorlar ne derece doğru bilinmez ama sonuç Balıkesir Belediyesi seneye çok büyük ihtimalle yok.

Uzun lafın kısası bu zihniyetle yüz küsür sporcu bin küsür ilgili ile Obamayı getirsen federasyon başkanlığına bişey değişmez. Haa bazıları bana ne kardeşim sporun durumundan benim işim tıkırında ise başkan iyidir değilse kötüdür diyebilirler işte onlar bahsettiğim bozuk zihniyetin temel taşlarıdır. Onlara hep şüphe ile yaklaşılmalı asla güvenilmemelidir.

Bu arada levoredkid e katılıyorum. Üç beş sporcunun derece yapmasındansa üç beş bin kişinin yarışmasını tercih ederim ki zaten öyle olduğunda dereceler de gelecektir.

• Beğen
Tepkiler: Fırat Dizman