Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ne olur alsam...?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında PulsAr tarafından paylaşıldı.

1. PulsAr

PulsAr Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar. boyum 178 ve anladığım kadarıyla bana uygun biskletin kadro boyu 17"-18" olmalıymış. Farzedelimki ben gittim 16" bir bisiklet aldım. çok büyük sorun yaşarmıyım. Yani yokuş çıkarken, hız yapayım derken falan çokmu zorllanırım.

2. S2yWalKer

S2yWalKer Yeni Üye

valla heal arkadaşım. benimde tam merak ettiğim bu slında. benimde boyum 178. bacak boyum 85 cm civarı. banada 17"-18" dieniliyor. bitane bisan ihlas vardı 18". sele en alt noktada olmasına rağmen uzun geliyordu bana. ondan merak ediyorum 16" alsam nasıl olur diye.

3. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşlar 178 boy için 16-17.5" arası kadrolar idealdir ufaldıkça kıvraklık büuüdükçe asfaltta size hız ve rahatlık sağlar... ortası ise 17" tir zaten deneme imkanınız varsa deneyerek yoksa ve her türlü rahat etme düşüncesindeyseniz 17 yada 17.5 lara bakabilirsiniz...

tolgahakan bunu beğendi.
  4. ergin

ergin Forum Demirbaşı

Seviye:
    16 iyidir ben 1,79 um 16" kadro aldım ve 16" bisiklete bindim daha rahat ve kavraması daha kolay oluyor.bencee...

5. Mutlu Onur ÖZDEMİR

Mutlu Onur ÖZDEMİR Aktif Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Ben de başlıktan,konunun baba-oğul ( babanız ve siz) arasında geçen bir bisiklet tartışması'ndan bahsedeceksiniz sanmıştım.Ben 1.74 boyundayım ve 19,5'' çelik kadrolu bisiklet kullanıyorum , o bana biraz büyük oluyor,fakat yaklaşık 2-3 haftaya 18,5'' bir aluminyum kadroya geçeceğim o'Nda rahat edeceğimi düşünüyorum bence size de en uygun kadro ölçüleri 17,5-18'' olacaktır,16 '' civarı bir bisiklet,düz yolda yorabilir. :)

6. MuhammedErkan

MuhammedErkan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Dağda, arazide sorun çıkarmaz hatta kadronun küçük olması manevra kabiliyetini artırır. ancak konu düz yol olunca eklem yerleriniz zamanla ağrımaya başlar. MTB ise düşündüğünüz 1.78 boyda kadro en az 17" olmalı. Şehir ve yol bisikleti ise kadro boyu daha da büyük olabilir. Orda da 52 cm ve yukarısı uygundur.