Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ne nereye sürtünüyor?

Konu, 'Frenler' kısmında Ekrem Yılmaztürk tarafından paylaşıldı.

1. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Merhabalar, dunku yagmurdan sonra bir bakayim dedim ses geliyordu azcik ,onde sıkıntı yok ama arkada bir yerden surtme sesi geliyordu, alyanla biraz halleder gibi oldum ama farkettim ki surtunen yer diskin ust taraflarinda orda bir yerde, fotograf eklemeye calistim insallah olmustur, boyle toka gibi metal birsey var o disk dondukce surtuyor canim sıkıldı boyle seslere ciddi sinir oluyorum..ne yapmaliyim , o nedir , nasil gecer yardimlarinizi bekliyorum(fotolari ipadden gonderiyorum link yazabildim sadece sanirim baska turlu olmuor:()

http://i.imgur.com/YaDS1.jpg
    http://i.imgur.com/UC3Ik.jpg

2. Ekrem Yılmaztürk

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Pazartesi final var kafami mesgul etti konu bir daha baktim , artik tamamen söktüm ana kismi, anladim ki problem diskler balatalar vs den degil cok sukur .2. Fotografta gosterdigim parmagimin ucundaki balatalar arasina konumlandirilmis parlak parcanin diske dogru olan kısmı yamulmus gibi ,nasil olmus anlamadim ama heralde duzgun birsey takilsa duzelir=s bu parca ne ise yarar degisimi vs ne kadara mal olur , aratabildigim kadariyla bulamadim yardimci olacak birileri cikarsa cook sevinecegim

3. ilker ates

ilker ates Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Parmağınızla gösterdiğiniz parça balataların konumlarını sabitlemeye yarayan bir çeşit yaydır. Balataları kaliperde(balataların dışındaki döküm metal) birbirine yapışmasını da engeller. Aslında yamuğu düzeltip tekrar yerine takarsanız sorun düzelir diye düşünüyorum ki ben zamanında öyle bir işlemle sorunumu düzeltmiştim.

Ekrem Yılmaztürk bunu beğendi.
  4. Ekrem Yılmaztürk

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sokmek icin alyanla denedim ama degisik bir agizi var ana kismin zorlamadim , ona gore birsey bulabilirsem deneyecegim tekrardan coook tesekkur ederim

5. Cengiz Gökalp

Cengiz Gökalp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    alyanla açıp balataları söküp o yayın ağzını açıp tekrar balataları takıp sürmeye devam edebilirsiniz :)

Ekrem Yılmaztürk bunu beğendi.
  6. Ekrem Yılmaztürk

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Oglen moralim cok bozuktu ama biraz keyfim yerine geldi sayenizde size de coook tesekkur ederim , insallah fazlasiyla yamuk kirik degildir de halledebilirim<=)

Cengiz Gökalp bunu beğendi.